sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2019

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2018-2019 (ediţia a XIX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Botez AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
2Bumbac MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
3Burian AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
4Butiulcă David ManuelRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
5Căbuț LorenaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
6Căpățână DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Chirilă Sara DalidaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”MS
8Cojocnean Rareș MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
9Cotoară AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
10Cozoș Radu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
11Dan Daria GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
12Demian LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
13Diaconu SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”III
14Doboczi MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
15Domocoș SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
16Duca CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
17Florea AndradaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
18Fodor SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
19Gallardo Moldovan JuanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
20Haba MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”MS
21Hadăr AntoniRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
22Herepean DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
23Hongu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
24Hulpuș AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
25Iosif AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
26Karsos DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
27Longeron NathanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
28Mare IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
29Marian TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
30Márton ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
31Militaru MonicaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
32Moldovan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
33Moldovan Bogdan MihailRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
34Ormenişan RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
35Ostace ElenaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
36Păcurar BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
37Paşc IarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
38Pintea CristinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
39Pogaci TudorRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
40Pop CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
41Pop Lupu Bianca MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
42Pop Rend Bianca AdrianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
43Popescu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
44Popoviciu SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
45Rad NicoletaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
46Roșiu RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
47Săliştean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
48Sămărghițan TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
49Șandor AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”M
50Socol MariaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - ŞăuliaMS
51Sorlea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
52Stavariu AniaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
53Stoica MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
54Strete Andra KarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
55Szakács HenriettaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
56Teodorescu ToraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
57Todoran MarianRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”M
58Toncean LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
59Truța MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
60Tudose DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
61Vlad RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
62Vlad SoareRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
2Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
3Bakó-Vilhelem CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Balázs TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
5Bănescu MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
6Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”M
7Bogdan CezarRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
8Bogdan MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
9Brassai CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
10Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
11Bucur CodruţaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
12Budai DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
13Butuza FlorinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
14Cătană DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
15Cherecheș CleopatraRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”MS
16Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
17Ciocan ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
18Cojocnean Dragoș FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
19Coldea RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
20Cornea RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”II
21Costea-Sigartău VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
22Cozma LaviniaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
23Creța CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
24Deteșan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
25Dobrin RaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
26Domokos LászlóMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
27Donici Maier DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
28Duca NicolaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
29Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
30Florescu RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
31Haidu Cătălin SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
32Hiticas DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
33Ignat Gabriela DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
34Irimie RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
35Iudean DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
36Knoblau LénárdMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
37Loga DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
38Măgherușan RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
39Marc GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
40Marc NataliaRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
41Mărginean Ariana NicoleRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
42Mărginean BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
43Matei Tudor IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
44Mitrescu MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
45Modalcă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
46Moldovan MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
47Molnar RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
48Mora IngridRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
49Mureșan David ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
50Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
51Negrea LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
52Nemet AmeliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
53Nicoara AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
54Nicușan Roxana ElizaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
55Obreja Verona BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
56Oltean CodrinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
57Oltean NicolaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
58Oprea AnamariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
59Oprea DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
60Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
61Pop Andreea IasminaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
62Pop Cristian RomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
63Popescu AlaxandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
64Porav Hodade CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
65Porumb MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
66Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
67Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
68Răchită RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
69Roba RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
70Rus Marc AlexandruRomânăLiceul Vocaţional de ArtăMS
71Rusu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
72Șincan AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
73Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
74Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
75Socol AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - Şăulia-
76Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
77Stan Crista MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
78Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
79Stoian Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
80Tătar MihaiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
81Terracina ArmandRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
82Todoran ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
83Togănel FilipRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
84Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
85Turc DavidRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
86Ujfalusi BoglárkaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
87Varga IstvánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
88Veres ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
89Veres RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
90Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Albu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
2Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
3Bândilă DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
4Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
5Beianu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
6Bloj Raul TraianRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”-
7Ceteraș Clementina DanielaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
8Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de ArtăMS
9Durugy DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
10El Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
11Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
12Fábián JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
13Farcaș Maria AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
14Feșteu IrisRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
15Fuccaro NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
16Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
17Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
18Iclozan AntonioRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
19Iernuțan Răzvan AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Emil Drăgan” - UngheniIII
20Ilhan HulyaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
21Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”III
22Kunt-Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
23Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
24Miclea AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
25Miklosik GeorgeRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
26Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
27Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
28Oltean Petria IlincaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
29Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”II
30Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
31Salati Dragoș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”-
32Șerb ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
33Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
34Sos DariaRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș-
35Stan TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș-
36Szekély TaniaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
37Tatăr Maria CristinaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
38Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”M
39Tudose Rareş FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
40Ujică TeodoraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
41Vătafu DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
42Vidican AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
43Zaharia-Stremțan AlexiaRomânăLiceul Vocaţional de Artă-

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bartos DanielMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
2Bodan AnastasiaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
3Borș AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
4Budai RobertMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
5Cârcu AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
6Cerces AlexandraRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
7Chiorean CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
8Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
9Craciun SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
10Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
11Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
12Dumitru Adrian CosminRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
13Enachi AlisaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
14Lichințeanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
15Limbei-Pop RalucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
16Macovei CatalinRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”-
17Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
18Munteanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazial „Dacia”I
19Munteanu TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
20Naghiu RareșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
21Nagy AncaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
22Peti AndrásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
23Popovici Oana RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
24Porav ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
25Pușcaș LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
26Rad RaresRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
27Raț Ștefania BiancaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
28Rusu AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
29Simon LaszloMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”M
30Șipoș PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”III
31Someşan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
32Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
33Stan PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
34Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
35Varodi StelianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
36Vița CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
37Vultur TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ardeleanu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”MS
2Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
4Culda MiraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
5El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
6Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
7Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Hancu Alexandru AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”M
9Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
10Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
11Lascău AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
12Lateș OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
13Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
14Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
15Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”I
16Nemeș Mara AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
17Petruț Raul SabinRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești-
18Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
19Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
20Vajda PeterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”M
21Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bató KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Butnar DragoșRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Cîmpean MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
4Forgó TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Gosler EduardRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
6Grecu DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
7Kacsó Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
8Márton ÁronMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
9Mera DeliaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
10Mora EmmaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
11Oltean AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
12Pirlea-Maier MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
13Pop AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
14Simon MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
15Șipoș BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
16Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bîndilă Anamaria AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea” -
2Duca MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Iclănzan DariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
4Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
5Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
6Rad Andrei RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
7Tătar MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anton RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
2Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Boambă OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
5Crișan DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
6Csorja AnettMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
7Florea BiancaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
8Hațegan VladRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - LuduşIII
9Kovács Apollonia LeonaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
10Lazăr VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Miculi DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
12Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
13Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
14Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
15Șerban SebastianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
16Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
17Todoran DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Balogh ÁdámMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Budău Paul AngeloRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Chirilaș MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
5Ciuchină Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
6Damian Debora RomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Fodor Denisa AnamariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Gherendi RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
10Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
11Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
12Mocanu RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
13Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
14Oltean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
15Rus TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
16Sîrb IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
17Soporan Maria DorinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
18Straff AmadeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
19Tătar Ana SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
20Tătar IarinaRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - Luduş-
21Vlad IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Turony EvelinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Vultur LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Creța CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
2Filip RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
5Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
6Mesia Elena Loriana RomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
7Nașca Otilia MihaelaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Pál HunorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Simon István RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
10Șonea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
3Pețan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ábrám NoémiMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
2Incze BlankaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
4Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
5Lazar BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
6Pop TheodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Pop VladRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
8Soțan AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9Szász EmőkeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
10Tomut AlexRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2019 (183 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România