sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2018

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2017-2018 (ediţia a XVIII-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Andrei PaisiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
2Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
3Arseni David NoelRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”-
4Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
5Bajkó PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
6Bănescu MihneaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
7Bartha ElődMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
8Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”I
9Bodan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
10Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
11Buțiu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
12Butuza FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”II
13Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
14Ciocan Ariana RoxanaRomânăColegiul Național „Unirea”I
15Cojocnean DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”III
16Coldea RaulRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 7MS
17Coraicu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
18Creţa Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”MS
19Crețu BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
20Donici Maier DavidRomânăColegiul Național „Unirea”MS
21Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
22Haidu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
23Ilea ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
24Lăcătuș ErikRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
25Laczkó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
26Marc NataliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
27Mărginean Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
28Matei TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”III
29Mireștean RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
30Moldovan Alexandru RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
31Moldovan IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
32Mureşan David ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”II
33Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
34Nicușan RoxanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
35Oprea Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”MS
36Oprea Georgiana MariaRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”-
37Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”-
38Pop-Florea AnamariaRomânăColegiul Național „Unirea”
39Popoviciu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
40Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
41Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
42Puiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”MS
43Şincan Alexandru ConstantinRomânăColegiul Național „Unirea”M
44Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
45Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
46Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
47Somodi TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
48Stan CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
49Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
50Șuta MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
51Tatar MihaiRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 7MS
52Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
53Urda DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
54Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
2Bândilă Darius MihaiRomânăColegiul Național „Unirea”M
3Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
4Beianu AlxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
5Birtie ArianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
6Căpîlnă Cristina ElinaRomânăColegiul Național „Unirea”-
7Cerghezan Daria BiancaRomânăColegiul Național „Unirea”-
8Cheteleș Iris RibanaRomânăColegiul Național „Unirea”-
9Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de ArtăMS
10Covaci StefanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”MS
11David IonelaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
12El-Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
13Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
14Fabian JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
15Feșteu Iris AndreeaRomânăColegiul Național „Unirea”M
16Gherasim IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
17Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
18Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
19Iclonzan Antonio ȘerbanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
20Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
21Kun Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
22Maier Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”-
23Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
24Medrea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
25Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
26Moldovan Andreea SimonaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
27Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
28Morar Ana RuthRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
29Mureșan Iarina MedeeaRomânăColegiul Național „Unirea”-
30Nădășan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
31Nagy Magor ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
32Negruț OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
33Negruțiu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
34Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”III
35Pal Denis ȘerbanRomânăColegiul Național „Unirea”-
36Pop Răzvan RomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
37Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
38Radu Luca AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
39Roșca Ana SofiaRomânăColegiul Național „Unirea”-
40Sas Maria AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
41Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Național „Unirea”II
42Ștefan Bogdan MarianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
43Szatmári Vazul CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
44Szentanai AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
45Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”-
46Todoran RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
47Tudose Rares FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Androne LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
2Anghel MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
3Băldean GabrielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
4Bodó BenceMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
5Borş AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
6Cazacu MălinaRomânăColegiul Național „Unirea”MS
7Cerghezan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
8Chiorean Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”MS
9Cioltan ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
10Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
11Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
12Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
13Domokos BalázsMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
14Enachi AlisaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”III
15Fancsali Bíborka TímeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
16Furdui MariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
17Hădărig BogdanRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
18Huza NorisRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
19Jakab ZselykeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
20Lichinţeanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
21Limbei RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
22Ludescher LászlóMaghiarăLiceul Vocaţional de ArtăMS
23Macovei CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
24Miclea SzidoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
25Moldovan RianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
26Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
27Munteanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
28Munteanu TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
29Naghiu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
30Nagy AncaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
31Neamţu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
32Nistor AmaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
33Oancea AntoniaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
34Pop Traian ValentinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
35Porav ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
36Puşcaş LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
37Rad RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M
38Rusu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
39Sămărtean DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
40Sand DavidRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
41Sarac MirunaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
42Simon LászlóMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”M
43Sipos JasmineRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
44Şipoş PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
45Someșan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
46Şoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
47Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
48Stan PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
49Suciu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
50Titiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut-
51Toncean OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
52Toth SzilardRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
53Trifan PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
54Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
55Varadi StelianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
56Vîlcan Adrian VasileRomânăColegiul Național „Unirea”-
57Vița CristianRomânăColegiul Național „Unirea”-
58Vultur TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
59Zayzon Réka OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ardelenu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
2Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Național „Unirea”II
4Bugnar TudorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
5Cerghizan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”III
6Culda Mira TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
7El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
8Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
9Fulop Ovidiu IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
10Furdui ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
11Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Național „Unirea”-
12Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”-
13Horga Ioana AmeliaRomânăColegiul Național „Unirea”-
14Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
15Lascau AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
16Macarie VladRomânăColegiul Național „Unirea”-
17Mărginean GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
18Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
19Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
20Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”III
21Nașca AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
22Nașca MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
23Nemes MaraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”M
24Réman AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
25Rus IanisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
26Sandor DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
27Szász RékaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
28Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
29Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM
30Vajda PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
31Vasiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
32Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
33Vunvulea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Antal SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
2Bălașa Ana KarinaRomânăColegiul Național „Unirea”-
3Benko SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
4Cimpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
5Cindea AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M
6Guta RazvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
7Kacsó-Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
8Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
9Mera DeliaRomânăColegiul Național „Unirea”-
10Moldovan DianaRomânăColegiul Național „Unirea”-
11Mora EmmaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”III
12Oltean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
13Oprisor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
14Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
15Pirlea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
16Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
17Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
18Șandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
19Sipos BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
20Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
21Toșa DavidRomânăColegiul Național „Unirea”MS
22Trifan PetruRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
23Zurgalău Andrei RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anton Raluca IrisRomânăColegiul Național „Unirea”-
2Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Național „Unirea”M
4Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
5Cristea Raul AlexandruRomânăColegiul Național „Unirea”-
6Csegezi ZsomborMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
7Iliescu AlexiaRomânăColegiul Național „Unirea”M
8Lazăr VladRomânăColegiul Național „Unirea”-
9Mikó Ágnes AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
10Popa Carla DianaRomânăColegiul Național „Unirea”M
11Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
12Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
13Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1 Ciuchina Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Anca Georgiana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”M
3Balogh SáraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Bora DragosRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
5Budău Paul AngeloRomânăColegiul Național „Unirea”MS
6Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
7Chirilaș George MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
8Conțiu Antonia TeodoraRomânăColegiul Național „Unirea”-
9Csetri MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
10Ghirca Daria IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”M
11Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
12Ilyés BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
13Lakó AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
14Loghin ClaudiuRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
15Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Național „Unirea”M
16Maiorescu RaulRomânăColegiul Național „Unirea”-
17Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”-
18Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
19Popa Andy DacianRomânăColegiul Național „Unirea”-
20Roşca SabinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
21Straff AmandaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
22Suciu DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
23Tatár EduardRomânăColegiul Național „Unirea”-
24Vlad Ioana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”M

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Fodor Orsolya SzilviaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
4Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Oprea Tereza EmiliaRomânăColegiul Național „Unirea”M
6Radu Darius RăzvanRomânăColegiul Național „Unirea”-
7Robu RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
8Sîrbu VladRomânăColegiul Național „Unirea”M
9Vultur IrinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Creţa Emil CristianRomânăColegiul Național „Unirea”-
2Curta Dalia AlexandrinaRomânăColegiul Național „Unirea”M
3Horga Miruna MariaRomânăColegiul Național „Unirea”III
4Kiss Diana CarinaRomânăColegiul Național „Unirea”-
5Kolman Silviu AlexandruRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”-
6Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”M
7Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Național „Unirea”II
8Scurtu Paul ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”-
9Sonea StefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
10Urzica TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Burje MariaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
2Clotan AndreiRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
3Costea PaulaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-
4Damó FerencMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Feier TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
6Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
7Fodor LehelMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
8Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
9Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
10Popa-Müller Victor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
11Purcar David AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”I
12Tant RaresRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara-

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Barabási KincsőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
2Bran Evelyn JanetteRomânăColegiul Național „Unirea” -
3Comșa Răzvan LucianRomânăColegiul Național „Unirea”I
4Csetri Lehel CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
5Dodoși Alaxandra RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”-
6Gáspár OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
7Ivácson IngridMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
8Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
9Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
10Lazăr BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”III
11Nagy ErzsébetMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas” -
12Natea MariaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut-
13Paşcanu AncaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” -
14Soțan Tudor AndreiRomânăColegiul Național „Unirea” -
15Tămaș GabrielaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut-
16Zalányi EszterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Fülöp MártonMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Szász TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
4Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Băcilă Vicențiu DamianRomânăColegiul Național „Unirea”MS
2Barabás-Vincze OrsolyaMaghiarăColegiul Național „Unirea”MS
3Biriș VictoriaRomânăLiceul Tehnologic - IernutM
4Hădărău Estera AdelaRomânăColegiul Național „Unirea”II
5Kristof István LeventeMaghiarăColegiul Național „Unirea” -
6Marcu OvidiuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
7Nagy StefanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”M
8Puskás DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
9Ruzsiczky GusztávMaghiarăColegiul Național „Unirea” -
10Șuta GiorgianaRomânăLiceul Tehnologic - IernutI
11Szakács ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2018 (13 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

Tîrgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România