sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2015

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2014-2015 (ediţia a XV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Albert GyőzőRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
2Antal Szilárd LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
3Apas Sevda JaseminRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
4Balogh BotondMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu-
5Ban MihailRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
6Bartos TamaraMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
7Benkő SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM2
8Benő ÁkosMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
9Boantă Crina JessicaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
10Boier AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
11Borşuc Cristina CarminaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
12Bucur MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
13Bucur-Sabău Maria MirabelaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
14Câmpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
15Cândea Ana SofiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
16Crişan Denis RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
17Cseresznyés AndreaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
18Demeter DavidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
19Dulău BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
20Erdélyi LorándMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu-
21Farcaş Georgiana CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
22Fodor AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
23Furnea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
24Gaburean DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”II
25Gligor AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
26Grama Ionuţ MariusRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
27Guţă RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - LuduşMS
28Hadăr AmandaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
29Ignat Dragoş RomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
30Kocso ChrisRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
31Linca SilviuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
32Lircă Carla GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
33Lungu SaraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
34Mánya GellértMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
35Mare BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
36Muntean OctavianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
37Munteanu Tania AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
38Nagy ViktóriaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
39Negrea CatalinRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
40Ojog AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
41Oltean RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
42Oprişor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
43Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
44Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de MureşIII
45Pop Robert CristianRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
46Popa DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
47Precup Şerban MarianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
48Prodan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M1
49Puşcaş AdelinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
50Roman DariaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
51Roman HoraţiuRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
52Şandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M3
53Şomfălean RareşRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
54Stoica Natalia BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
55Szabo IrinelRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
56Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M1
57Tălmăcean MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
58Tătar LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
59Tătărău OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
60Toma-Nan GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
61Toşa DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
62Vass PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
63Vlad AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
64Zurgalău RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”II
2Bereczki BeátaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
3Béres VinczeMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
4Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
5Borşan AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
6Buzan CătălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
7Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Ciuchina Szabo RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
9Crişan Diana LoredanaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin-
10Crişan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
11Degeu VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
12Fekete Hunor CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
13Hegyi IuliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
14Hintea PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
15Huza LisandraRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
16Iliescu AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
17Imre TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
18Kelemen BorostyánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
19Loghin ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
20Lucaciu DariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
21Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
22Maki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
23Man AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
24Mătea AugustinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M2
25Moldovan SoranaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
26Musat AlinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”MS
27Nemeş MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
28Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
29Oltean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
30Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
31Pop DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
32Racoţi StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
33Ruţa AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
34Suceava RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
35Şuteu Adrian SebastianRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş-
36Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
37Toth TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Benţea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
2Bereczki AlpárMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
3Brenduş EmiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
4Brustur OtiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
5Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
6Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
7Ceontea VladRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
8Cojocaru VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
9Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
10Creţa Emil CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
11Curta DaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
12Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
13Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
14Huciu IrisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
15Keresztes BélaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
16Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
17Lăcătuş AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
18Lăcătuş CarlaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
19Lörinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
20Moldovan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
21Morar CrinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
22Oprea Florin OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - ReghinMS
23Oprea TerezaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”I
24Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
25Raiu DianaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
26Savu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
27Simedrea MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”-
28Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
29Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
30Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
31Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
32Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
33Zalányi DávidMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă-

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Barbu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
2Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
3Boér SzidóniaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
4Borşan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M3
5Bozdog Ştefana MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
6Brudan Ozana FlorinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare-
7Coman ClaudiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
8Comnodean AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”-
9Costea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
10Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
11Forró Bathó ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
12Istrate TamaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
13László EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici-
14Macean MariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”I
15Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
16Moldovan CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”II
17Nicoară Marusea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - LuduşMS
18Oprea AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
19Péntek Balázs ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
20Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M2
21Pop AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
22Purcar DavidRomânăLiceul Teoretic „Omega”I
23Roman Maria MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare-
24Slavu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M1
25Stoica TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”M3
26Vasiliu DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”II
27Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
28Zalányi Eszter BorókaMaghiarăLiceul Vocaţional de ArtăIII

Clasa a IX-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Blaga BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
2Bor AndreeaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
3Ciurba Andrei IlieRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM1
4Făgăraş Andreea ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
5Hilbert DennisRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
7Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
8Moldovan Andrei AlinRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
9Moldovan DragoşRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
10Moldovan Raul OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
11Sonea OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
12Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
13Tomuţ AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M2

Clasa a X-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
2Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Buna-Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
4Gherman FilipRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
5Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Hârşan SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
8Szabó Ágnes KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
2Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
3Máthé OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Osztián PálmaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
6Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a XII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Chelărescu PaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
2Horváth IlkaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Kucsván ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
4Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
5Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
6Pişcu VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
7Şerban ŞtefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinI
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2015 (249 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România