sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2014

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2013-2014 (ediţia a XIV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”I
2Ardelean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
3Béres VinceMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
4Besenyei DorottyaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”-
5Boamba Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
6Bologa AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
7Borsan AlexandraRomânăGimnaziul „Dacia”MS
8Buzan CătălinaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”MS
9Câmpean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
10Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
11Chiuchina Szabo RalucaRomânăGimnaziul „Dacia”III
12Crisan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
13Crişan MihaiRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin-
14David Andrei RollandRomânăSc. Gimn. „Florea Bogdan” - Reghin-
15Fanja TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
16Găurean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti-
17Golianu Alexandra LuisaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
18Greab Andrei SorinRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti-
19Haţegan VladRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - LuduşMS
20Hatházi Antónia RebekaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
21Hintea PaulaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”MS
22Hoţoi SabinaRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
23Jenei CezaraRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
24Kacsó-Bodó Balázs HunorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
25Kelemen Borostyán KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
26Kiss Pal LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
27Kotirlan AgnesMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
28Kovács BrigittaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
29Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
30Matea Augustin IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M1
31Moki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
32Nemes MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
33Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
34Oltean AlexandraRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
35Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
36Pop Dragoş MirceaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”MS
37Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
38Racoti StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
39Roşca SoniaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
40Rus StefaniaRomânăGimnaziul „Dacia”-
41Ruta AndreeaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
42Samsudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3
43Sîrb IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
44Sita Paul IonuţRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - UngheniMS
45Tătar Ana SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”M2
46Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
47Veres HanriettaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”-

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Astăluş AdrianRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
2Bărdăşan AndreeaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
3Bentea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
4Boantă Adrian DanielRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
5Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
6Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
7Cătană BogdanRomânăGimnaziul „Dacia”-
8Ceontea Vlad CalinRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M1
9Cojocaru VicentiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
10Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
11Cozoş EmilRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
12Dumbravă Denisa VioricaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
13Farkas BenceMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
14Florea CiprianRomânăGimnaziul „George Coşbuc”I
15Gherman AdrianaRomânăŞcoala Gimnazilă „Serafim Duicu”-
16Hodean RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
17Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M2
18Huciu IrisRomână Gimnaziul „Dacia”M1
19Iuşan AlessandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
20Kántor AndreaMaghiarăLiceul Vocaţional de ArtăMS
21Keresztes BélaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
22Lăcătuş Arpad AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
23Lăcătuş CarlaRomânăGimnaziul „Dacia”M1
24Lazăr Roxana IoanaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
25Lőrinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
26Luca AndaRomânăŞcoala Gimnazială „Florea Bogdan” - Reghin-
27Man Marian SorinRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
28Marcu HoreaRomânăGimnaziul „George Coşbuc”MS
29Mireştean DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
30Oniţă AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
31Oprea FlorinRomânăGrup Şcolar „A. Maior”-
32Oprea TerezaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”I
33Oroian DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”-
34Păcurari LorenaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
35Pastia IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
36Popa RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
37Poptămaş Iulia MariaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
38Poptămaş Vlad IulianRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni-
39Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
40Romanti IoanaRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin-
41Simon ZsuzsannaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
42Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
43Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”MS
44Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
45Szathmáry AndorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
46Szegedi ZsoltMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
47Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
48Tőkés BenceMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
49Tomuţ NicuşorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
50Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bálint-Szentendrei LehelMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
2Belean MaraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
3Belegan DavidRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
4Béres GergőMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”-
5Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”Ms
6Bologa MariaMaghiarăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
7Borşan RaduRomânăGimnaziul „Dacia”MS
8Bozdog MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
9Bujáki EszterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
10Chiorean CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
11Chirteş Denisa ArtemisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
12Damo FerenczMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
13Erős GergelyMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
14Ferenz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
15Forró-Bathó ÁkosMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
16Gînţă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
17Grama BiancaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
18Hancu Serafim RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”-
19Hincs AnitaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
20Holom Carla DianaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
21Ilovan IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
22Kovács HannaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
23Macean MariusRomânăGimnaziul „Dacia”III
24Man VladimirRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
25Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
26Nyulas MiklosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
27Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
28Pilca TudorRomânăGimnaziul „Miruna” - Reghin-
29Pîrvu AlexandraRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
30Popa-Müller Viktor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
31Purcar DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”I
32Sakhen AnnaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
33Şomfălean DenisRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M3
34Stoica TudorRomânăGimnaziul „Dacia”MS
35Szász EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”-
36Târnăvean Ilinca IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
37Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
38Vasiliu DragoşRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M2
39Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Blaga BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2
2Bor AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
3Burján EszterMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
4Constantea TheodorRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”M1
5Crăciun BiancaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
6Dordea VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M3
7Fărcaş MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
8Furnea Diana MariaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
9Hădărean EsteraRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”M1
10Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
11Mailat IonuţRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M2
12Mircea DanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
13Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
14Moş DanielaRomânăGimnaziul „Dacia”M2
15Nedelcu Tudor SerbanRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”-
16Roman TudorRomânăGimnaziul „Dacia”M1
17Sâmpălean OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”M3
18Suciaghi BodanRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”M2
19Szakács ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
20Tenie AndaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
21Tocaciu ValeriaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş-
22Toma DanielRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”M2
23Tomuţ VoicuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M1

Clasa a IX-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Antal KrisztinaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
2Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
3Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Buna Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
5Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Lazăr AlexRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
7Nicuşan AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
8Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
9Pantea Călin Marius IonutRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinM2
10Péterfi OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M2
11Pop DanRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
12Szabó ÁgnesMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M1
13Tomolea AnamariaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
14Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”M3

Clasa a X-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
2Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
3Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
5Stuparu GeorgianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-

Clasa a XI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Avram DianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Maftei StefanRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara-
3Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”M1
4Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M2
5Pál TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
6Panoschi IoanaRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara-
7Serban StefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - ReghinII
8Tucă PatriciaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Bloj RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin-
2Buta RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
3Cernat DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
4Covaci RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
5Csegyi GergelyMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
6Magdó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
7Man CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Mihaly VladRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - ŞighişoaraI
9Moldovan RăzvanRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin-
10Pop IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2014 (246 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România