Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 38, număr mesaje: 379.

Programare proba E)a - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)a din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)a (437 descărcări)

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

pdf Informații clasa pregătitoare (220 descărcări)

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

zip Informații clasa pregătitoare (250 descărcări)

Ziua Porţilor Deschise clasa pregătitoare 2018-2019

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de , între orele 15:00-17:00.

Rezultate competențe lingvistice

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională din perioada .

pdf Rezultate competențe lingvistice (542 descărcări)

Rezultate competențe digitale

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor digitale din perioada .

pdf Rezultate competenţe digitale (320 descărcări)

Programare competenţe lingvistice - proba orală

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Programare competenţe lingvistice (222 descărcări)

Programare competenţe lingvistice

ÎN ATENȚIA CANDIDAȚILOR PARTICIPANȚI la proba de evaluare a competenţelor lingvistice de circulaţie internaţională: PROBA SE DESFĂȘOARĂ ÎN DOUĂ ZILE, TOATE PROBELE SUNT OBLIGATORII! În data de se va desfășura proba de înțelegere a unui text audiat, urmată de proba scrisă (accesul candidaților în sălile de examen se va face în intervalul orar 11:00 – 11:30), iar în data de se va desfășura proba orală (limba engleză, limba franceză, limba germană).

pdf Programare competenţe lingvistice (330 descărcări)

Rezultate limba maternă - proba orală

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă – maghiară din .

pdf Rezultate limba maghiară - oral (225 descărcări)

Rezultate limba română - proba orală

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română din .

pdf Rezultate limba română - oral (335 descărcări)