Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 45, număr mesaje: 443.

Examene de diferență

La avizierul școlii se poate consulta lista nominală cu elevii care susțin examene de diferență, precum și disciplinele aferente, din data de , începând cu ora 16:00.

Transfer elevi an școlar 2019-2020

Calendarul susținerii examenelor de diferență pentru anul școlar 2019-2020, NOTĂ! La avizierul școlii se pot consulta listele nominale cu disciplinele la care elevii susțin examene de diferență!

pdf Transfer an școlar 2019-2020 (224 descărcări)

Transfer elevi an școlar 2019-2020

Calendarul examenelor de diferență și diferențele de susținut în cazul transferurilor pentru anul școlar 2019-2020.

zip Transfer an școlar 2019-2020 (111 descărcări)

Olimpiade Naţionale 2018-2019

• Evenimente › Olimpiade Naţionale 2019

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” care au participat la faza Naţională a diferitelor Olimpiade din anul şcolar 2018-2019. Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări: Matematică-Informatică 9, Ştiinţe ale Naturii 5, Ştiinţe Sociale 3, Filologie 0 și Gimnaziu 3.

Bacalaureat 2019

• Acasă

Prag al maturității, dar și al unui parcurs educațional, examenul de bacalaureat presupune încununarea unui efort susținut.
Transmitem absolvenților claselor a XII-a mult succes și reușită deplină la Examenul național de bacalaureat.

Conducerea Colegiului Național „Unirea”

Repartizare EN Matematică

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Matematică în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Matematică 2019 (103 descărcări)

Repartizare EN Limba şi literatura română

În atenția elevilor clasei a VIII-a care susțin Evaluarea Națională la Limba şi literatura română în data de . Accesul elevilor este permis în săli în intervalul orar 8:00 – 8:30. Mult succes!

pdf Repartizare EN Limba română 2019 (147 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală - Liceul Teoretic Dr. Lind

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională – Liceul Teoretic Dr. Lind – Câmpenița în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 Dr. Lind (100 descărcări)

Programare competențe lingvistice - proba orală

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională în data de . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

pdf Repartizare proba C oral 2019 (125 descărcări)

Programare competențe lingvistice - Liceul Teoretic Dr. Lind

Programarea candidaţilor la Proba de competențe lingvistice – Liceul Teoretic Dr. Lind – Câmpenița. ÎN ATENȚIA CANDIDAȚILOR PARTICIPANȚI la proba de evaluare a competenţelor lingvistice de circulaţie internaţională: PROBA SE DESFĂȘOARĂ ÎN DOUĂ ZILE, TOATE PROBELE SUNT OBLIGATORII! În data de se va desfășura proba de înțelegere a unui text audiat, urmată de proba scrisă (accesul candidaților în sălile de examen se va face în intervalul orar 11:00 – 11:30), iar în data de se va desfășura proba orală (limba engleză, limba franceză, limba germană).

pdf Repartizare proba C audio-text 2019 Dr. Lind (99 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic