Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

Şedinţă cu părinţii pentru clasa pregătitoare

În data de la ora 17:00, în sala nr. 28, la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuşi”, va avea loc şedinţa cu părinţii pentru clasa pregătitoare.

Eliberare diplome de bacalaureat 2016

Se eliberează diploma de bacalaureat pentru absolvenţi 2016 care nu au făcut contestaţie după următorul program:

• Vineri între orele 12:00 – 18:00
  • Sămbăta între orele 9:00 – 13:00
  • Duminică între orele 9:00 – 13:00

Notă: absolvenţi 2016 care au depus contestaţie pot ridica diploma de bacalaureat luni între orele 15:00 – 18:00.

Rezultate competenţe lingvistice

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională.

Descărcare document PDF: Rezultate competenţe lingvistice pdf (583 descărcări)

Calendar admitere în clasa a V-a

Calendarul admiterii în clasa a V-a în anul şcolar 2016-2017 la Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş.

Descărcare document PDF: Calendar admitere în clasa a V-a pdf (347 descărcări)

Admitere în clasa a V-a

Anunţ privind admiterea în clasa a V-a, în anul şcolar 2016-2017 la Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş.

Descărcare document PDF: Admitere în clasa a V-a pdf (356 descărcări)

0.5 post de paznic pe durată nedeterminată

Colegiul Naţional „Unirea” scoate la concurs, în data de , la sediul unităţii, postul de 0.5 paznic pe durată nedeterminată.

Descărcare document PDF: 0.5 post de paznic pdf (134 descărcări)

Repartizare EN Matematică

Repartizarea elevilor care susţin Evaluarea Naţională la disciplina Matematică.

Descărcare document PDF: Repartizare EN Matematică pdf (135 descărcări)

Programare competenţe lingvistice - oral 2

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională , ziua 2.

Descărcare document PDF: Programare competenţe lingvistice 2 pdf (167 descărcări)

Programare competenţe lingvistice - oral 1

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională , ziua 1.

Descărcare document PDF: Programare competenţe lingvistice 1 pdf (323 descărcări)

Repartizare EN Limba şi literatura română

Repartizarea elevilor care susţin Evaluarea Naţională la disciplina Limba şi literatura română.

Descărcare document PDF: Repartizare EN Limba română pdf (248 descărcări)