Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 38, număr mesaje: 379.

Festivitate de absolvire 2018

• Galerii › 2017-2018 › Festivitate de absolvire 2018

Festivitatea de absolvire a promoţiei 2018 a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş s-a desfăşurat în data de la Sala Polivalentă. Clasele şi diriginţii promoţiei 2018 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Hecser Enikő Krisztina, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – dr. Bakó Aliz Tünde, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Cimpoi Stela, XII D (Ştiinţe Sociale) – Marin Marius Sebastian, XII E (Filologie) – Motorga Maria, XII F (Ştiinţe Sociale) – Rus Laura, XII G (Ştiinţe Sociale) – Murvai Béla.

Modalități de sesizare a unor fapte de corupție

Număr de telefon gratuit la care cetățenii pot semnala toate neregulile apărute în organizarea și derularea examenelor naționale și site-ul dedicat semnalării eventualelor fapte de corupție.

pdf Telverde nereguli (84 descărcări)

Pregătirea examenelor naționale

• Acasă

Dragi elevi „uniriști”,
În prag de evaluări și examene naționale, urăm absolvenților clasei a VIII-a și ai claselor a XII-a, mult succes, rezultate deosebite pe măsura activităților educative desfășurate.
Finalul acestui an școlar să reprezinte o adevărată încununare a eforturilor depuse, o împlinire a visurilor și a năzuințelor voastre.

Corpul profesoral al Colegiului Naţional „Unirea”,
Director, prof. dr. Stănescu Aurora Manuela

ZIUA PORŢILOR DESCHISE

ÎNDRĂZNIŢI, VISAŢI ŞI EVOLUAŢI ALĂTURI DE NOI

pdf Ziua porților deschise (141 descărcări)

Verificarea cunoștințelor de limbă engleză

Calendarul testelor pentru proba de verificare a cunoștințelor de limbă engleză pentru admiterea în clasele a IX-a cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională.

zip Documente - verificare limba engleză (381 descărcări)

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

pdf Cereri admise (267 descărcări)

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Centralizator pentru activitățile din săptămâna „Școala Altfel”. Mult Succes!

pdf Școala Altfel (475 descărcări)

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)d (231 descărcări)

Programare proba E)c - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)c din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)c (340 descărcări)

Programare proba E)b - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)b din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)b (153 descărcări)