Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

Programare limba română - proba orală 2

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română , ziua 2. Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră înaintea începerii probei!

Descărcare document PDF: Programare limba română - oral 2 pdf (161 descărcări)

Programare limba română - proba orală 1

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română , ziua 1. Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră înaintea începerii probei!

Descărcare document PDF: Programare limba română - oral 1 pdf (251 descărcări)

Calendarul examenului de bacalaureat 2017

Calendarul examenului de bacalaureat naţional 2017.

Descărcare document PDF: Calendar bacalaureat 2017 pdf (180 descărcări)

Festvitate de absolvire 2017

• Galerii › 2016-2017 › Festvitate de absolvire 2017

Festivitatea de absolvire a promoţiei 2017 a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş s-a desfăşurat în data de la Sala Polivalentă. Clasele şi diriginţii promoţiei 2017 din Colegiul Naţional „Unirea”: XII A (Matematică-Informatică) – Mărginean Manuela, XII B (Ştiinţe ale Naturii) – Vészi Gabriella, XII C (Ştiinţe ale Naturii) – Rad Mihaela Sorina, XII D (Ştiinţe ale Naturii) – Suciu Stanca şi Chira Cristiana, XII E (Ştiinţe Sociale) – dr. Stănescu Aurora Manuela, XII F (Matematică-Informatică) – Csifó László Loránd.

Regulament intern 2016-2017

Regulamentul intern al Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2016-2017.

Descărcare document PDF: Regulament intern 2016-2017 pdf (91 descărcări)

Rezultate Finale Admitere Limba Engleză 2017

Rezultatele finale după contestaţii la proba de verificare a cunoştinţelor la Limba Engleză, Admitere 2017.

Descărcare document PDF: Admitere Limba Engleză 2017 pdf (284 descărcări)

Procedură operaţională clasa a V-a 2017

Procedura operaţională privind admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne de circulaţie internaţională.

Descărcare document PDF: Procedura operaţională clasa V pdf (155 descărcări)

Înscriere clasa a V-a 2017

Informaţii privind înscrierea în clasa a V-a profil Intensiv Engleză pentru anul şcolar 2017-2018.

Descărcare document PDF: Înscriere clasa V pdf (129 descărcări)

Lista cererilor admise la clasa pregătitoare 2017-2018

Lista cererilor admise la clasa pregătitoare pentru anul şcolar 2017-2018 la Colegiul Naţional „Unirea”.

Descărcare document PDF: Admişi clasa pregătitoare 2017-2018 pdf (213 descărcări)

Orarul claselor 2016-2017 semestrul II

Orarul claselor Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru semestrul II, anul şcolar 2016-2017.

Descărcare arhivă ZIP: Orarul claselor 2016-2017 semestrul II zip (353 descărcări)