Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 37, număr mesaje: 363.

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

pdf Cereri admise (247 descărcări)

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Centralizator pentru activitățile din săptămâna „Școala Altfel”. Mult Succes!

pdf Școala Altfel (456 descărcări)

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)d (211 descărcări)

Programare proba E)c - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)c din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)c (312 descărcări)

Programare proba E)b - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)b din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)b (131 descărcări)

Programare proba E)a - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)a din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

pdf Repartizare E)a (413 descărcări)

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

pdf Informații clasa pregătitoare (191 descărcări)

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

zip Informații clasa pregătitoare (220 descărcări)

Ziua Porţilor Deschise clasa pregătitoare 2018-2019

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de , între orele 15:00-17:00.

Rezultate competențe lingvistice

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională din perioada .

pdf Rezultate competențe lingvistice (515 descărcări)