Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 44, număr mesaje: 440.

8 Martie - ZIUA INTERNAȚIONALĂ A FEMEII

• Acasă

Din depărtări, pe aripi neștiute, natura dă zvon de primăvară, înseninând gândurile și sufletele. Celebrăm frumosul, miracolul renaşterii naturii, ne îndreptăm cu preţuire gândurile către femeia-mamă, femeia-dascăl, prietenă, sau soră, împletind în florile de primăvară cele mai alese sentimente!

Sub semnul acestui nou început, vă dorim să cuprindeţi în sufletele d-voastră toată bucuria unei noi primăveri, să reaprindeţi speranţele, să redeschideţi poarta sufletului pentru cei dragi şi pentru lumina din căldura zâmbetului.

Vă adresăm gândurile noastre de recunoștință și admirație!

Fie ca primăvara să devină anotimpul etern al sufletului!

Conducerea Colegiului Național „Unirea”

Înscriere în clasa pregătitoare 2020-2021

Înscriere în clasa pregătitoare în anul școlar 2020-2021.

zip Documente informative (147 descărcări)

Ziua porților deschise clasa pregătitoare 2020-2021

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de 26 februarie 2020, începând cu ora 15:00.

pdf Ziua porților deschise (90 descărcări)

Zilele Colegiului 2020

• Galerii › 2019-2020 › Zilele Colegiului 2020

Școala, văzută într-o imagine generică, în care fiecare conferă substanță și concretețe timpului trăirii, validează idealuri și anunță mereu izbânda viitorului.

Ne circumscriem unui timp circular, într-un orizont al nelimitării și observăm cum an de an școala își depășește așteptările, se înalță prin visurile și aspirațiile celor care consolidează prestigiul unei unități de învățământ cu un renume câștigat.

Suntem aici prin unitate, suntem prezenți prin rezultate, suntem hotărâți să dăm educației dinamica și dimensiunea unui învățământ modern. Toate acestea reprezintă un deziderat constant şi determinativ pentru evoluţia instituţiei noastre. Colegiul Naţional „Unirea”, la ceas de sărbătoare conferă educației excelență, prin elevii și profesorii care își unesc destinele.

Simulare de admitere la UMFST - rezultate Chimie

Felicitări tuturor participanților și mult succes în continuare!

zip Simulare admitere UMFST - rezultate Chimie (205 descărcări)

Simulare de admitere la UMFST - rezultate Biologie

Felicitări tuturor participanților și mulțumiri echipelor de voluntari din clasele: a XI-a C, a IX-a B și a XI-a B.

zip Simulare admitere UMFST - rezultate Biologie (45 descărcări)

Simulare de admitere la UMFST - Biologie

TABEL NOMINALELEVI ÎNSCRIȘI LA SIMULAREA ADMITERII LA UMFST TÎRGU MUREȘ, PREZENȚA: ORA 10:00 – COLEGIUL NAȚIONAL UNIREA, ETAJ II, SALA FESTIVĂ.

pdf Simulare admitere UMFST - Biologie (85 descărcări)

Consiliul Şcolar al Elevilor 2019-2020

• Despre noi › Consiliul elevilor 2020

Pagina prezintă membrii Consiliului Şcolar al Elevilor Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2019-2020. Consiliul Şcolar al Elevilor este coordonat de profesorii: director dr. Stănescu Aurora Manuela, director adjunct Pop Consuela Manuela / Iacov Hermina Maria, consilier educativ Sabău Laura Stanca.

Simulare de admitere la UMFST - Chimie

Colegiul Național „Unirea” din Târgu Mureș, în parteneriat cu Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie din Târgu Mureș și Inspectoratul Școlar Județean Mureș, organizează la data de 23 ianuarie 2020, SIMULAREA CONCURSULUI DE ADMITERE LA UMFSTDISCIPLINA CHIMIE.

zip Simulare admitere UMFST - Chimie (173 descărcări)

„Unirea”... de Crăciun 2019

• Galerii › 2019-2020 › „Unirea”... de Crăciun 2019

Sărbătoarea Crăciunului a fost organizată în data de . Din ceasul de taină al cuvântului nins, din spiritul credinţei adevărate şi al tradiţiilor străvechi, ne învăluie farmecul sărbătorilor, în ecouri de colind. Retrăind valorile trecutului, simţind prezentul prin ochii elevilor noştri şi privind cu încredere spre viitor, spiritul „unirist” dăinuie.

În atmosfera prilejuită de bucuria şi emoţia acestor momente unice, vă transmitem gândurile noastre de recunostinţă şi apreciere, alături de calde urări de prosperitate şi frumoase împliniri pentru anul ce bate la poarta timpului. Fie ca împreună să configurăm destinul acestei şcoli, lăsăndu-ne cuprinşi de visuri îndrăzneţe, de sperante şi de lumina binecuvântată a darurilor şi a gândurilor de suflet.

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic