Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Mesajele sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină. Număr pagini: 36, număr mesaje: 355.

ZIUA PORŢILOR DESCHISE

ÎNDRĂZNIŢI, VISAŢI ŞI EVOLUAŢI ALĂTURI DE NOI

Descărcare PDF: Ziua porților deschise pdf 113 descărcări

Verificarea cunoștințelor de limbă engleză

Calendarul testelor pentru proba de verificare a cunoștințelor de limbă engleză pentru admiterea în clasele a IX-a cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională.

Descărcare ZIP: Documente - verificare limba engleză zip 343 descărcări

Înscrierea în învățământul primar

Lista cererilor admise pentru înscrierea în învățământul primar, an școlar 2018-2019.

Descărcare PDF: Cereri admise pdf 240 descărcări

Activități săptămâna „Școala Altfel”

Centralizator pentru activitățile din săptămâna „Școala Altfel”. Mult Succes!

Descărcare PDF: Școala Altfel pdf 451 descărcări

Programare proba E)d - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)d din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare PDF: Repartizare E)d pdf 205 descărcări

Programare proba E)c - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)c din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare PDF: Repartizare E)c pdf 304 descărcări

Programare proba E)b - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)b din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare PDF: Repartizare E)b pdf 123 descărcări

Programare proba E)a - Simulare Bacalaureat 2018

Programarea candidaţilor la Proba E)a din cadrul simulării examenului național de bacalaureat – . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 8:00 ŞI 8:30!.

Descărcare PDF: Repartizare E)a pdf 409 descărcări

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

Descărcare PDF: Informații clasa pregătitoare pdf 182 descărcări

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

Descărcare ZIP: Informații clasa pregătitoare zip 214 descărcări