Pagina Noutăţi a Colegiului Naţional „Unirea” listează mesaje scurte, pagini noi adăugate site-ului, modificări făcute asupra unor pagini deja existente. Aceste mesaje sunt afişate în ordine invers cronologică, 10 mesaje pe pagină.

Mesaj clasa pregătitoare 2018-2019

Mesajul pentru înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, anul şcolar 2018-2019.

Descărcare document PDF: Informații clasa pregătitoare pdf (172 descărcări)

Înscriere clasa pregătitoare 2018-2019

Informaţii (circumscripţia şcolară, criterii specifice, calendar evaluare psihosomatică, plan de şcolarizare, programul de înscriere, prezentare unitate) privind înscrierea în clasa pregătitoare a Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş pentru anul şcolar 2018-2019.

Descărcare arhivă ZIP: Informații clasa pregătitoare zip (196 descărcări)

Ziua Porţilor Deschise clasa pregătitoare 2018-2019

Ziua Porţilor Deschise pentru bobocii unirişti va avea loc în data de , între orele 15:00-17:00.

Rezultate competențe lingvistice

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională din perioada .

Descărcare document PDF: Rezultate competențe lingvistice pdf (494 descărcări)

Rezultate competențe digitale

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor digitale din perioada .

Descărcare document PDF: Rezultate competenţe digitale pdf (282 descărcări)

Programare competenţe lingvistice - proba orală

Programarea candidaţilor la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională . Candidaţii repartizaţi în ziua examenului trebuie să prezinte cartea de identitate sau paşaportul. Candidaţii sunt rugaţi să fie prezenţi în săli cu o oră mai devreme decât ora programării!

Descărcare document PDF: Programare competenţe lingvistice pdf (183 descărcări)

Programare competenţe lingvistice

ÎN ATENȚIA CANDIDAȚILOR PARTICIPANȚI la proba de evaluare a competenţelor lingvistice de circulaţie internaţională: PROBA SE DESFĂȘOARĂ ÎN DOUĂ ZILE, TOATE PROBELE SUNT OBLIGATORII! În data de se va desfășura proba de înțelegere a unui text audiat, urmată de proba scrisă (accesul candidaților în sălile de examen se va face în intervalul orar 11:00 – 11:30), iar în data de se va desfășura proba orală (limba engleză, limba franceză, limba germană).

Descărcare document PDF: Programare competenţe lingvistice pdf (286 descărcări)

Rezultate limba maternă - proba orală

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă – maghiară din .

Descărcare document PDF: Rezultate limba maghiară - oral pdf (172 descărcări)

Rezultate limba română - proba orală

Rezultatele la Proba de evaluare a competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română din .

Descărcare document PDF: Rezultate limba română - oral pdf (270 descărcări)

Programare competenţe digitale

Programarea candidaţilor la Proba de competenţe digitale din zilele , respectiv . ACCESUL ÎN SALA DE EXAMEN SE FACE PE BAZA CĂRŢII DE IDENTITATE SAU A PAŞAPORTULUI ÎNTRE ORELE 12:00 ŞI 12:30!

Descărcare document PDF: Programare competenţe digitale pdf (250 descărcări)