sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2020

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2019-2020. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Premii de Excelenţă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Azbe-Vălcescu RăzvanVI AGimnaziuRomână-
2Badiu Sara ElisaX EFilologieRomânăUman
3Bălaşa Ana KarinaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Bândilă Darius MihaiVII AGimnaziuRomână-
5Biro Georgiana BiancaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
6Blaga AlexandraIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Budău Paul AngeloXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Căpăţînă DavidV AGimnaziuRomână-
9Cătană PatriciaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
10Cârje IuliaVII BGimnaziuRomână-
11Ciocan Ariana RoxanaVI AGimnaziuRomână-
12Cîmpean MaraX AMatematică-InformaticăRomânăReal
13Conţiu Rafael HadrianX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Coroian IoanaV AGimnaziuRomână-
15Creţa Cezara MariaVI AGimnaziuRomână-
16Cucueet RaulV AGimnaziuRomână-
17Florea Fabiana MariaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
18Gheorghe Ionuţ AlexandruXII EFilologieRomânăUman
19Gorea Denisa MariaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
20Jerca HaraldVII AGimnaziuRomână-
21Jîrcan Alexandru AlinXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
22Jurje Denisa BiancaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
23Luca Alexandra LorenaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
24Macovei Raluca IoanaXII BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
25Mare Eric DanielV AGimnaziuRomână-
26Moldovan Carmen MariaXI EFilologieRomânăUman
27Mureşan David ŞtefanVI AGimnaziuRomână-
28Oltean Alexandra GabrielaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
29Oprea Tereza EmiliaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
30Pirlea-Maier Maria BiancaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
31Pogaci Tudor AndreiV AGimnaziuRomână-
32Pop Oana CarinaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
33Popa Maria DenisaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
34Puşcaş Marissa NoémiX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
35Radu Darius RăzvanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
36Seiranian GaliaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
37Sîrb IlincaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
38Sîrbu VladXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
39Stoica Maria CarmenXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
40Şerban Radu GeorgeVII BGimnaziuRomână-
41Şincan Alexandru ConstantinVI AGimnaziuRomână-
42Tatár EduardXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
43Togănel Ana CarinaXII EFilologieRomânăUman
44Toncian Rareş AdrianXII EFilologieRomânăUman
45Toşa DavidX AMatematică-InformaticăRomânăReal
46Vlad Antonia MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
47Vlad Ioana MariaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
48Vlad Radu AlinV AGimnaziuRomână-

Excelenţă Cultural-Artistic-Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Căluşer Bianca ClaudiaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
2Cîmpan MariaIII AClasă primarăRomână-
3Conţiu Rafael HadrianX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Coșarcă Tania CristianaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Curta Dalia AlexandrinaXII BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Curticăpean ArianaII AClasă primarăRomână-
7Grigor Andreea CosminaXII EFilologieRomânăUman
8Logigan Sorina ElenaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
9Marin Diana IzabelaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
10Mircea Otto VictorII AClasă primarăRomână-
11Oprea Diana CosminaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
12Rusu Alexandra GianinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Sipos Karina ŞtefaniaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Şandor Ana DenisaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
15Şerban Sebastian MihaiXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
16Togănel Ana CarinaXII EFilologieRomânăUman

Loialitate faţă de şcoală

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Brustur OtiliaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Fodor Denisa AnamariaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Mănişor Bianca ElenaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Murar Ana IasminaXI EFilologieRomânăUman
5Pîncă AdelinaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
6Rusu Alexandra GianinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Boambă Ovidiu VasileXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
2Brudan Andrada RalucaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
3Butariu Andreea MariaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Conţiu Antonia TeodoraXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Cristea Raul AlexandruXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Fodor Denisa AnamariaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Hancu Oana MariaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Iosif IoanaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Lazăr VladXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Matei Carla JuliaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
11Mărginean Teodora LaviniaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Moldovan Radu CătălinXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Rad Andrei RaduX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Roman Daria MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Rus TeodoraXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Sipos Karina ŞtefaniaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
17Stoica Maria CarmenXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Ungur Andreea CristinaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
19Vlad Antonia MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Junior Academic

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bâlc Tudor MihaiIV AClasă primarăRomână-
2Bota Sebastian DumitruIV AClasă primarăRomână-
3Bucur Raul AlexandruII AClasă primarăRomână-
4Bumbac Ileana MariaIV AClasă primarăRomână-
5Colcer SoniaIV AClasă primarăRomână-
6Cotoi Tudor IanisIV AClasă primarăRomână-
7Creţa Codrin Nicolae MartinIV AClasă primarăRomână-
8Horga Ana SofiaII AClasă primarăRomână-
9Laslo NadiaIII AClasă primarăRomână-
10Moldovan Andrei VasileIV AClasă primarăRomână-
11Mora David ConstantinII AClasă primarăRomână-
12Morar Maria MonicaIII AClasă primarăRomână-
13Roşca Ioana AndaIV AClasă primarăRomână-
14Szasz David ChristianII AClasă primarăRomână-
15Tulbure Alex CristianII AClasă primarăRomână-

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2019-2020 este 104.


mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic