sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2019

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2018-2019. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

premii-de-excelenta-colegiul-national-unirea.php 13

Premii de Excelenţă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Băjănaru TeodoraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Bălaşa Ana KarinaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Bândilă Darius MihaiVI AGimnaziuRomână-
4Blaga AlexandraVIII AGimnaziuRomână-
5Bucşea MariaXII EFilologieRomânăUman
6Ciocan Răzvan AdrianVIII AGimnaziuRomână-
7Cîmpean Andreea MariaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
8Feşteu Iris AndreeaVI AGimnaziuRomână-
9Gorea Denisa MariaVIII AGimnaziuRomână-
10Horga Ioana AmeliaVIII AGimnaziuRomână-
11Jerca HaraldVI AGimnaziuRomână-
12Lefter Laura CynthiaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Luca Alexandra LorenaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Macovei Raluca IoanaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Marc AlexandraXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
16Moldovan Carmen MariaX EFilologieRomânăUman
17Oprea Tereza EmiliaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
18Petca Daria MihaelaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
19Peter Sarah MichelleXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
20Precup Ada MariaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Purcar David AndreiXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
22Rusu Alexandra IoanaVIII AGimnaziuRomână-
23Sîrbu VladXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Şerban Radu GeorgeVI BGimnaziuRomână-
25Tomoroga Daria MariaVII BGimnaziuRomână-
26Toşa DavidIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Vlad Antonia MariaIX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
28Vulc Răzvan CristianVI AGimnaziuRomână-
29Zamfir Bianca AlexandraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Anca Georgiana MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Arabadji Maria AndreeaIII AClasă primarăRomână-
3Banu RalucaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Bălan SebastianIII AClasă primarăRomână-
5Bâlc Tudor MihaiIII AClasă primarăRomână-
6Boambă Ovidiu VasileX AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Bobăianu Ionela TeodoraXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Bologa Lorena RalucaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Bota Sebastian DumitruIII AClasă primarăRomână-
10Brustur OtiliaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Bumbac Ileana MariaIII AClasă primarăRomână-
12Chiorean Vasile DanielII AClasă primarăRomână-
13Chiriţă-Constantinescu Alexandra EmiliaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Chivu Karina AndreeaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Ciocan Ariana RoxanaV AGimnaziuRomână-
16Cîmpan MariaII AClasă primarăRomână-
17Cociş DanXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Colcer SoniaIII AClasă primarăRomână-
19Comşa Răzvan LucianXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Conţiu Antonia TeodoraX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Coroian IoanaIV AClasă primarăRomână-
22Cotoi Tudor IanisIII AClasă primarăRomână-
23Creţa Cezara MariaV AGimnaziuRomână-
24Creţa Codrin Nicolae MartinIII AClasă primarăRomână-
25Cristea Raul AlexandruX AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Cucueet RaulIV AClasă primarăRomână-
27Curta Dalia AlexandrinaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
28Donici-Maier DavidV AGimnaziuRomână-
29Farcaş EmanuelaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
30Gazdac Yanis EduardIII AClasă primarăRomână-
31Harpa Diana MariaXII EFilologieRomânăUman
32Horga Miruna MariaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
33Huciu Iris DianaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
34Huza DamianX AMatematică-InformaticăRomânăReal
35Iliescu AlexiaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
36Kiss Diana CarinaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
37Laslo NadiaII AClasă primarăRomână-
38Lazăr Alexandra MelaniaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
39Luca Ştefania IonelaV AGimnaziuRomână-
40Maier Darius SergiuII AClasă primarăRomână-
41Mariş Anda NataliaII AClasă primarăRomână-
42Mărginean Teodora LaviniaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
43Mesia Elena LorianaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
44Mikk Mara RalucaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
45Moldovan Andrei VasileIII AClasă primarăRomână-
46Moldovan Denisa AndreeaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
47Morar Maria MonicaII AClasă primarăRomână-
48Mureşan David ŞtefanV AGimnaziuRomână-
49Mureşan Iarina MedeeaVI AGimnaziuRomână-
50Oprea AnaIII AClasă primarăRomână-
51Pintea IlincaV AGimnaziuRomână-
52Ploscar Carmen LauraX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
53Pogaci Tudor AndreiIV AClasă primarăRomână-
54Pop Mara AdelinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
55Pop-Florea AnamariaV AGimnaziuRomână-
56Popa Carla DianaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
57Popescu Alexandru AugustinV AGimnaziuRomână-
58Rad Nicoleta MariaIV AClasă primarăRomână-
59Roşca Ana SofiaVI AGimnaziuRomână-
60Roşca Ioana AndaIII AClasă primarăRomână-
61Rusu AndreeaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
62Scurtu Paul ŞtefanXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
63Socol Ştefania MariaII AClasă primarăRomână-
64Stoica Maria CarmenXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
65Suciu MariaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
66Şerban Sebastian MihaiX AMatematică-InformaticăRomânăReal
67Şerbănaţi PatrickIII AClasă primarăRomână-
68Şimon Ilinca MariaVIII AGimnaziuRomână-
69Şincan Alexandru ConstantinV AGimnaziuRomână-
70Tătar IngridIV AClasă primarăRomână-
71Vlad Ioana MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
72Vlasiu FlaviusXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
73Vunvulea Alexandru MihaiX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Cultural-Artistică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Cioată SabinaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Creţa Cezara MariaV AGimnaziuRomână-
3Marin Diana IzabelaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Oprea Diana CosminaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
5Rusu Alexandra GianinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Şerban Sebastian MihaiX AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Vlad Alexandra AlinaVI AGimnaziuRomână-

Excelenţă Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bentea BogdanXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
2Boroş Maria AlexandraV AGimnaziuRomână-
3Ciocan Ariana RoxanaV AGimnaziuRomână-
4Crişan Betina MirunaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Donici-Maier DavidV AGimnaziuRomână-
6Galdea David EduardXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Harhoi AdinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Morar Maria MonicaII AClasă primarăRomână-
9Oprea Darius AndreiV AGimnaziuRomână-
10Orza Adriana MariaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Pop Ilinca CătălinaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Popa Carla DianaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
13Precup Horea LiviuXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
14Rusu Alexandra GianinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Sărmăşan Paul TiberiuIX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Seres BernadettXII BŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
17Sita Paul IonuțX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Stoica Maria CarmenXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
19Togănel Ana CarinaXI EFilologieRomânăUman
20Văsieşiu VictorXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
21Zamfir Bianca AlexandraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Loialitate faţă de şcoală

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Brustur OtiliaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Chiriţă-Constantinescu Alexandra EmiliaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Ilovan Ilinca IoanaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
4Lateş Mihai HoraţiuX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
5Nemeş OanaXI EFilologieRomânăUman

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Arabadji Alexia CristinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Bândilă Daria MedeaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Călușer Bianca ClaudiaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
4Căpîlna Meda AndreeaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
5Conţiu Cristiana AndradaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Conţiu Cristiana AndradaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Conțiu Dragoș CătălinXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
8Crișan Betina MirunaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Dogaru AndreeaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
10Farcaș Andreea MariaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
11Fekete Theodor EduardXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Harhoi AdinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Iosif IoanaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Iuonaș IuliaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
15Kiss Diana CarinaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Logigan Sorina ElenaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
17Maksai Alexia RalucaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Marc Dalia AureliaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
19Mănişor Bianca ElenaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Mărginean Teodora LaviniaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Moldovan Radu CătălinXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
22Movilă IuliaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
23Olar Maria BiancaXI BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
24Oprea Diana CosminaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
25Papuc Bianca DariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Petca Daria MihaelaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Pintea CezaraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
28Pop Mara AdelinaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
29Sermășan Mara IoanaXI EFilologieRomânăUman
30Simedrea Mara PaulaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
31Stoica Maria CarmenXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
32Şandor Ana DenisaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
33Tănase Mara AndreeaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
34Tănase Mara AndreeaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
35Toncean Rareș AdrianXI EFilologieRomânăUman
36Vale Doina LoredanaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2018-2019 este 171.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking