sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2018

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2017-2018. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Premii de Excelenţă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Băjănaru TeodoraXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Blaga AlexandraVII AGimnaziuRomână-
3Bucşea MariaXI EFilologieRomânăUman
4Cazacu MălinaVI BGimnaziuRomână-
5Cătană PatriciaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
6Cojocaru VicenţiuX AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Gorea Denisa MariaVII AGimnaziuRomână-
8Horga Ioana AmeliaVII AGimnaziuRomână-
9Jurje Denisa BiancaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
10Macovei Raluca IoanaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Mera DeliaVIII AGimnaziuRomână-
12Mesia Elena LorianaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Mureşan Iarina MedeeaV AGimnaziuRomână-
14Naşca Otilia MihaelaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Oprea Tereza EmiliaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
16Pălăcean Andreea GeorgianaXII EFilologieRomânăUman
17Pop Diana SerenaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
18Purcar David AndreiXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
19Răchită Adriana AnastasiaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Răuţa Radu CătălinXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
21Rîcean Maria LarisaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
22Sîrbu VladX AMatematică-InformaticăRomânăReal
23Vlasiu FlaviusXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Zamfir Bianca AlexandraXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Arabadji Maria AndreeaII AClasă primarăRomână-
2Azbe-Vălcescu RăzvanIV AClasă primarăRomână-
3Barabás-Vincze OrsolyaXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
4Băcilă Vicenţiu DamianXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Bălan SebastianII AClasă primarăRomână-
6Bălașa Ana KarinaVIII AGimnaziuRomână-
7Bologa Lorena RalucaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Boroş Maria AlexandraIV AClasă primarăRomână-
9Bota Sebastian DumitruII AClasă primarăRomână-
10Brustur OtiliaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Bumbac Ileana MariaII AClasă primarăRomână-
12Cămărăşan Ana CarolinaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
13Cherecheş Ana FrancescaXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
14Cherecheș MirunaVII AGimnaziuRomână-
15Chiriţă-Constantinescu Alexandra EmiliaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Ciocan Ariana RoxanaIV AClasă primarăRomână-
17Cîmpan TeodorIV AClasă primarăRomână-
18Colcer SoniaII AClasă primarăRomână-
19Cotoi Tudor IanisII AClasă primarăRomână-
20Creţa Cezara MariaIV AClasă primarăRomână-
21Creţa Codrin Nicolae MartinII AClasă primarăRomână-
22Cucueet RaulIII AClasă primarăRomână-
23Donici-Maier DavidIV AClasă primarăRomână-
24Ferenczi Paula ŞtefanaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
25Florea Fabiana MariaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
26Gazdac Yanis EduardII AClasă primarăRomână-
27Harpa Diana MariaXI EFilologieRomânăUman
28Horga Miruna MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
29Hosu TudorII AClasă primarăRomână-
30Huciu Iris DianaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
31Istrate TeodoraXI EFilologieRomânăUman
32Keresztesi-Kis DávidXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
33Kiss Diana CarinaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
34Lazăr BiancaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
35Lazăr Ionuţ VasileII AClasă primarăRomână-
36Lefter Laura CynthiaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
37Matei Carla JuliaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
38Mărginean Maria AlexandraXII EFilologieRomânăUman
39Mărginean Teodora LaviniaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
40Melinte Bogdan GeorgeII AClasă primarăRomână-
41Moldovan Andrei VasileII AClasă primarăRomână-
42Moldovan DianaVIII AGimnaziuRomână-
43Moldovan DragoşXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
44Moldovan Edmond ArtúrXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
45Moldovan Filip IoanIV AClasă primarăRomână-
46Moldovan Raul OvidiuXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
47Mora IngridIV AClasă primarăRomână-
48Morar AlisXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
49Morar Crina MariaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
50Muntean Alexandru FlorinV AGimnaziuRomână-
51Muntean Răzvan CristianXII EFilologieRomânăUman
52Mureşan David ŞtefanV AClasă primarăRomână-
53Muth Andrei DorinXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
54Nagy Lehel NándorXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
55Negovan Adalia MariaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
56Oană Anamaria FedericaIV AClasă primarăRomână-
57Olar Nicoleta IuliaXI EFilologieRomânăUman
58Pop CristianIII AClasă primarăRomână-
59Pop-Florea AnamariaIV AClasă primarăRomână-
60Roşca Ioana AndaII AClasă primarăRomână-
61Russu Roxana MariaVI AGimnaziuRomână-
62Rusu Alexandra IoanaVII AGimnaziuRomână-
63Rusu AndreeaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
64Ruzsiczky GusztávXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
65Scurtu Paul ŞtefanX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
66Sermăşan Horaţiu DanielXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
67Simedrea Mara PaulaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
68Simonfi Alexandra BoglárkaXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
69Stoica Maria CarmenX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
70Suciu MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
71Szász Krisztina MercédeszXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
72Székely ErikXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
73Şandor Ovidia CasandraXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
74Șerbănați PatrickII AClasă primarăRomână-
75Șincan Alexandru ConstantinIV AClasă primarăRomână-
76Tătar IngridIII AClasă primarăRomână-
77Trif Amalia MariaVII AGimnaziuRomână-
78Vajda Ingrid EvelinVII AGimnaziuRomână-
79Vas Carolina AprilII AClasă primarăRomână-
80Vultur IlincaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal

Excelenţă Cultural-Artistică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Baciu Daria ElenaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Bândilă Darius MihaiV AGimnaziuRomână-
3Boaru Andreea LorenaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Botezan LauraXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Bran Evelyn JanetteXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Căpîlna Cristina ElinaV AGimnaziuRomână-
7Cheteleş Iris RibanaV AGimnaziuRomână-
8Crişan Betina MirunaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Dan Mara MariaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
10Dârjan RalucaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Dragotă Larisa AndreeaXII EFilologieRomânăUman
12Feşteu Iris AndreeaV AGimnaziuRomână-
13Filip RaulX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Frigură PaulXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Handrea Bogdan MihaiXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Harhoi AdinaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
17Incze Blanka AnnaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Jerca HaraldV AGimnaziuRomână-
19Marin DianaVII AGimnaziuRomână-
20Moldovan Radu CătălinX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Muntean Răzvan CristianXII EFilologieRomânăUman
22Natea Iris AndraXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
23Nistor Andreea MariaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Pârvu Ştefan ViorelXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
25Pop TheodoraXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
26Rad TudorX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
27Rusu Alexandra GianinaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
28Socaciu Ana MariaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
29Soţan Tudor AndreiXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
30Stoica Maria CarmenX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
31Şimon Ilinca MariaVII AGimnaziuRomână-
32Şova Maria AdelinaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
33Todoran Nicoleta Raisa SnejanaV AGimnaziuRomână-

Excelenţă Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Baci Marian HoraţiuI AClasă primarăRomână-
2Bentea BogdanX AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Ciulei ŞtefaniaVII BGimnaziuRomână-
4Creţa Emil CristianX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Făgăraş Andreea ArianaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Graur Mihai IonuțXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Han Ingrid TamaraVII AGimnaziuRomână-
8Hudea Ruxandra MariaVII AGimnaziuRomână-
9Ilieş Andreea DenisaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
10Luca Doriana MariaXII EFilologieRomânăUman
11Marin Nuami LorenaVII AGimnaziuRomână-
12Maroscher SergiuXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Mâţ Vlad StelianX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
14Molnar-Varlam MihneaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Morar Maria MonicaI AClasă primarăRomână-
16Niţă Dan LucianXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Oprea Diana CosminaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
18Pintea Paula DenisaVII BGimnaziuRomână-
19Pop DanXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Precup Ada MariaX BŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Rizoli Dana AndreeaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
22Sărmăşan Paul TiberiuVIII AGimnaziuRomână-
23Stavilă Radu AdrianXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Străchinescu Simina ElenaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
25Văsieşiu VictorXI AMatematică-InformaticăRomânăReal

Loialitate faţă de şcoală

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Dodoşi Alexandra RalucaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
2Frigură PaulXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Ilovan Ilinca IoanaXI AFilologieRomânăUman
4Mărginean Raul DanielXII EFilologieRomânăUman
5Moldovan Ovidiu AlexandruXII EFilologieRomânăUman
6Morar AlisXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bartha Petra AntoniaXII EFilologieRomânăUman
2Bărdăşan Maria AndreeaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Brustur OtiliaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Conţiu Dragoş CătălinXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
5Cotoi AndreeaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Covaciu Antonia MariaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Damian Raluca IoanaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
8Diac PaulXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
9Farcaş Andreea MariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Iuonaş IuliaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
11Maior Iulia TeodoraXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
12Martin Anda LarisaXII EFilologieRomânăUman
13Mărcuş Raluca MariaXII EFilologieRomânăUman
14Merdariu AndreeaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
15Mîndru Alina MariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
16Moldovan Andrei GeorgeXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Moldovan Raul OvidiuXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
18Movilă George DanielXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
19Muntean Bianca AnamariaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Mureşan AlexandruXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
21Năznean Larisa GabrielaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
22Oltean Alina GabrielaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
23Petca Daria MihaelaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Pintea CezaraXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
25Pop Sabin AlexandruXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Sonea Ovidiu DanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Stavilă Radu AdrianXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
28Şova Maria AdelinaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
29Török Henrietta BernadettXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2017-2018 este 197.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking