sigla
Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Statistică Admitere (2005-2019)

Statistici referitoare la distribuţia elevilor pe şcoli de provenienţă, admişi în clasa a IX-a la Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş între anii 2005-2019. Tabelele sunt sortate descrescător după numărul de elevi admiși. Lista școlilor cu o contribuție de 1 sau 2 elevi admiși nu este completă.

Şcoli de provenienţă din Tîrgu Mureş

339 Colegiul Naţional „Unirea”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş
155 Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Liviu Rebreanu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 17
Localitatea: Tîrgu Mureş
153 Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Mihai Viteazul”
Localitatea: Tîrgu Mureş
139 Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2, Şcoala Gimnazială Nr. 2
Localitatea: Tîrgu Mureş
139 Şcoala Gimnazială „Europa”
Alte denumiri: Gimnaziul „Europa”
Localitatea: Tîrgu Mureş
114 Şcoala Gimnazială „George Coşbuc”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „George Coşbuc”, Şcoala Gimnazială Nr. 3
Localitatea: Tîrgu Mureş
107 Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
Alte denumiri: Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 8
Localitatea: Tîrgu Mureş
96 Şcoala Gimnazială „Romulus Guga”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Romulus Guga”
Localitatea: Tîrgu Mureş
86 Şcoala Gimnazială „Dacia”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Dacia”
Localitatea: Tîrgu Mureş
73 Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Nicolae Bălcescu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 13
Localitatea: Tîrgu Mureş
73 Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Tudor Vladimirescu”
Localitatea: Tîrgu Mureş
50 Şcoala Gimnazială Nr. 7 Tîrgu Mureş
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Nr. 7, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 7
Localitatea: Tîrgu Mureş
42 Şcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”
Alte denumiri: Gimnaziul „Friedrich Schiller”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 16
Localitatea: Tîrgu Mureş
36 Şcoala Gimnazială „Serafim Duicu”
Alte denumiri: Gimnaziul „Serafim Duicu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 11
Localitatea: Tîrgu Mureş
30 Liceul Vocaţional de Artă
Alte denumiri: Liceul de Artă
Localitatea: Tîrgu Mureş
21 Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş
12 Şcoala Gimnazială „Omega”
Alte denumiri: Liceul Teoretic „Omega”, Şcoala Generală „Omega”
Localitatea: Tîrgu Mureş
10 Liceul Tehnologic Electromureş
Alte denumiri: Grup Şcolar Electromureş
Localitatea: Tîrgu Mureş
8 Liceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”
Alte denumiri: Liceul Sportiv „Szász Adalbert”
Localitatea: Tîrgu Mureş
1 Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”
Alte denumiri: -
Localitatea: Tîrgu Mureş

Numărul total de elevi proveniți din Colegii / Licee și Școli din Tîrgu Mureș este de 1684 de elevi.

Distribuţia elevilor pe şcoli de provenienţă

Legendă diagramă distribuţia elevilor
 Colegiul Naţional „Unirea” (339)
 Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” (155)
 Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” (153)
 Şcoala Gimnazială „Dr. Bernády György” (139)
 Şcoala Gimnazială „Europa” (139)
 Şcoala Gimnazială „George Coşbuc” (114)
 Alte şcoli (645)

Şcoli de provenienţă din alte localități

36 Şcoala Gimnazială Iernut
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Iernut
23 Şcoala Gimnazială „Sfântul Gheorghe”
Alte denumiri: Gimnaziul „Sfântul Gheorghe”, Şcoala Generală „Sfântul Gheorghe”
Localitatea: Sângeorgiu de Mureş
21 Şcoala Gimnazială „Deák Farkas”
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Miercurea Nirajului, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Miercurea Nirajului
18 Şcoala Gimnazială „Emil Drăgan”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Emil Drăgan”, Şcoala Generală „Emil Drăgan”
Localitatea: Ungheni
16 Şcoala Gimnazială Sâncraiu de Mureş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Sâncraiu de Mureş
15 Şcoala Gimnazială Ibăneşti
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ibăneşti
14 Şcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Alexandru Ceuşianu”
Localitatea: Reghin
13 Şcoala Gimnazială Nazna
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Nazna
13 Şcoala Gimnazială „Kádár Márton”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Kádár Márton”
Localitatea: Pănet
11 Şcoala Gimnazială „Augustin Maior”
Alte denumiri: Gimnaziul de Stat „Augustin Maior”
Localitatea: Reghin
10 Şcoala Gimnazială Bistra Mureşului
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Bistra Mureşului
10 Liceul Tehnologic Band
Alte denumiri: Grup Şcolar Band
Localitatea: Band
10 Şcoala Gimnazială „Ioan Vlăduţiu”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Ioan Vlăduţiu”, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2
Localitatea: Luduş
9 Şcoala Gimnazială Urmeniş
Alte denumiri: Şcoala Generală Urmeniş
Localitatea: Urmeniş
9 Şcoala Gimnazială Nr. 2 Sovata
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Nr. 2, Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 2
Localitatea: Sovata
8 Şcoala Gimnazială Voivodeni
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Voivodeni
8 Şcoala Gimnazială „Dr. Nyulas Ferenc”
Alte denumiri: Şcoala Generală „Dr. Nyulas Ferenc”
Localitatea: Eremitu
7 Şcoala Gimnazială Lunca Bradului
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Lunca Bradului
7 Şcoala Gimnazială „Apafi Mihály”
Alte denumiri: Şcoala Gimnazială Ernei, Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ernei
7 Liceul Teoretic „Samuil Micu”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Samuil Micu”, Grup Şcolar Sărmaşu
Localitatea: Sărmaşu
6 Şcoala Gimnazială „Florea Bogdan”
Alte denumiri: Gimnaziul „Florea Bogdan”
Localitatea: Reghin
6 Şcoala Gimnazială „Teleki Domokos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gorneşti
6 Şcoala Gimnazială „Adorjáni Károly”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Glodeni
6 Şcoala Gimnazială Gurghiu
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gurghiu
5 Şcoala Gimnazială „Rákosi Lajos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Gheorghe Doja
5 Şcoala Generală „Kiss Gergely”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Păsăreni
5 Şcoala Gimnazială Fântânele
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Fântânele
5 Şcoala Gimnazială Pogăceaua
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Pogăceaua
5 Şcoala Gimnazială Ogra
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Ogra
5 Şcoala Gimnazială „Palkó Attila”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Aluniş
5 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Tulgheş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1, Şcoala Generală Nr. 1, Şcoala Generală Tulgheş
Localitatea: Tulgheş
5 Şcoala Gimnazială Toaca
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Toaca
5 Şcoala Generală Clasele I-VIII
Alte denumiri: -
Localitatea: Periş
5 Şcoala Gimnazială Şăulia
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Şăulia
4 Liceul Tehnologic „Sfântul Gheorghe”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Sfântul Gheorghe”
Localitatea: Sângeorgiu de Pădure
4 Şcoala Gimnazială „Sófalvi Illyés Lajos”
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 1
Localitatea: Sovata
4 Şcoala Generală Clasele I-VIII
Alte denumiri: -
Localitatea: Ceuaşu de Câmpie
4 Şcoala Generală „Constantin Romanu-Vivu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Sângeorgiu de Mureş
4 Şcoala Gimnazială Cristeşti
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Cristeşti
4 Şcoala Gimnazială Lunca
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Lunca
4 Şcoala Gimnazială Roteni
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Roteni
3 Şcoala Gimnazială „Traian”
Alte denumiri: -
Localitatea: Târnăveni
3 Şcoala Gimnazială „Vasile Pop”
Alte denumiri: -
Localitatea: Grebenişu de Câmpie
3 Şcoala Gimnazială Senereuş
Alte denumiri: -
Localitatea: Senereuş
3 Liceul Teoretic „Octavian Codru Tăslăuanu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Topliţa
3 Liceul Tehnologic „Vasile Netea”
Alte denumiri: Grup Şcolar Industrial „Vasile Netea”
Localitatea: Deda
3 Liceul Teoretic „Dr. Lind”
Alte denumiri: -
Localitatea: Câmpeniţa
3 Şcoala Gimnazială Miheşu de Câmpie
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Miheşu de Câmpie
3 Şcoala Generală Clasele I-VIII Nr. 6
Alte denumiri: -
Localitatea: Sighişoara
2 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Luduş
Alte denumiri: Şcoala Generală Clasele I-VIII
Localitatea: Luduş
2 Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Târnăveni
2 Liceul Tehnologic „Zimmethausen”
Alte denumiri: Grup Şcolar „Zimmethausen”
Localitatea: Borsec
1 Liceul Tehnologic „Petru Maior”
Alte denumiri: -
Localitatea: Reghin
1 Şcoala Generală „Octavian Codru Tăslăuanu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Bilbor
1 Şcoala Generală Silivaşu de Câmpie
Alte denumiri: -
Localitatea: Silivaşu de Câmpie
1 Cambridge International School in Cluj
Alte denumiri: -
Localitatea: Cluj-Napoca
1 Liceul Pedagogic „Dimitrie Tichindeal”
Alte denumiri: -
Localitatea: Arad
1 Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri”
Alte denumiri: -
Localitatea: Bacău
1 Liceul Teoretic „Ana Ipătescu”
Alte denumiri: -
Localitatea: Gherla

Numărul total de elevi proveniți din Colegii / Licee și Școli din alte localități este de 404 de elevi.

Distribuţie Şcoli din Tîrgu Mureş / alte localități

Legendă diagramă Tîrgu Mureş / alte localități
 Şcoli din Tîrgu Mureş (1684)
 Şcoli din alte localități (404)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic