Események Unirea Nemzeti Kollégium

Matematika verseny 2010

- között került megrendezésre az Alexandru Papiu Ilarian Megyeközi Matematika Verseny, ahol a mi iskolánkat, az Unirea Nemzeti Kollégiumot egy 16 fős diákcsoport képviselte.

Sz.NévOsztályDíj Tanár
1Georgescu SabinaVII. AI.Comşa Maria
2Pop Ioana AndreeaIX. AII.Hecser Enikő Krisztina
3Vészi BlankaVI. BIII.Nagy Éva
4Constantinescu MedeaVIII. AKülönleges dícséretComşa Maria
5Nistor MirelaX. AKülönleges dícséretComşa Maria
6Petculescu CarinaXI. AKülönleges dícséretŞoldea Dora
7Cociş VladV. ADícséretHecser Enikő Krisztina
8Matei AdrianVII. ADícséretComşa Maria
9Toşa AndreiVI. ADícséretBlaga Cristinel

Petculescu Carina

• XI. A osztály, Matematika-Informatika szak

Mit jelent egy unireásnak az Alexandru Papiu Ilarian Megyeközi Matematika Verseny? Azt jelenti, hogy a versenyeken szerzett ambicióhoz egy különleges izgalom is társul, egy újabb tapasztalat... Változatos feladatokat jelent, amelyek provokálnak és „formában” tartanak. De talán a legkellemesebb az az öröm, amit akkor érzel, amikor megtalálod a feladat „kulcsát” és mindezt ráadásul a megfelelő pillanatban! Ilyenkor bizonyosodsz meg arról, hogy lenyűgoző az, amivel foglalkozol és megfogadod magadban, hogy még többet elsajátitasz majd a matematika titkaiból.

Nistor Mirela

• X. A osztály, Matematika-Informatika szak

Mindannyian nyerni szerettünk volna, de mégsem könnyű feladatokat vártunk, hanem izgalmasakat. A négy óra nagyon hamar eltelt és velük eggyütt lejárt az idei első verseny is, azok közül, amelyeken részt szeretnék venni. Viszontláttam a tavalyi versenyzőket, ami azt jelenti, hogy az érdeklődésük a matematika iránt nem változott. Az egzakt tudományok „nem csapnak” be soha...

Pop Ioana Andreea

• IX. A osztály, Matematika-Informatika szak

A IX. osztály első versenye egy érdekes élmény volt, de ugyanakkor egy különleges kihívást is jelentett, hiszen más megyék diákjai is megmérettették magukat. A szervezők a lehető legjobb körülményeket bíztosították. A tételek nehezek voltak, ezért is örvendtem annyira, hogy második díjat nyertem. Nagyon remélem, hogy a következő versenyeken is jól fogok szerepelni.

Vészi Blanka

• VI. B osztály, Gimnánzium

Nagyon nehéz feladatok voltak, de nekem nagyon tetszettek. Sokat kellett gondolkozni egyes feladatokon, és amikor rájöttem a helyes megoldásra, már könnyű volt megoldani a feladatokat. Nekem az ilyen típusú versenyek közül eddig ez ment a legjobban.

mecsigla O K MOktatási Minisztérium

Marosvásárhely Unirea Nemzeti Kollégium Románia