sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2014-2015

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2014-2015. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.Nume ClasaDisciplinaLocProfesor
1Chiorean Tudor OctavianX ALimba englezăParticipareAntal Laura
2Cojocaru VicenţiuVII AMatematicăParticipareComşa Maria
3Dan AlexandruXII AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
4Dobreanu RaduX ABiologieParticipareBranea Cristina Maria
5Farcádi HunorVII BSport şcolar - şahParticipareBakó Aliz Tünde
6Georgescu SabinaXI AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria
7Horea Horea ŞtefanXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
8Iuşan Andreea DianaXI AReligieParticipareFlorea Iuliu
9Lucaciu DariaVI AGeografieIIHobai Roxana
10Micu Andreea MariaX CChimieParticipareCimpoi Stela
11Mkrtchyan ElenaX ELimba francezăParticipareRus Laura
12Moldovan AndreiXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
13Morar AndreeaXII ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
14Oltean Oana ŞtefaniaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
15Ploscar Camelia DenisaX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
16Pop Diana SerenaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
17Sarca Bianca XI ELimba germanăParticipareBoar Teodora
18Şamşudean Larisa CristinaVI ALimba românăParticipareCheţan Maria
19Tolan CristianXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
20Toşa AndreiX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
21Turdean AlexandruX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
22Turturică RăzvanX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
23Ujică AlexandraX EIstorieParticipareLaţa Marioara

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2014-2015)

Legendă specializări 2014-2015
 Matematică-Informatică (11)
 Ştiinţe ale Naturii (1)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (2)
 Gimnaziu (4)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking