sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2012-2013

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2012-2013. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.Nume ClasaDisciplinaLocProfesor
1Boca Alexandra ŞtefanaX ALimba francezăParticipareRus Laura
2Bonta Vlad ValentinXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
3Brustur DeliaXI CChimieParticipareCimpoi Stela
4Cernat DianaXI AGeografieMenţiuneMarin Marius Sebastian
5Chelărescu Paul ConstantinX AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop
6Ciurca TudorX AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
7Cîmpeanu Oana MariaXI ABiologieParticiparePogăcean Daniela
8Corbet-Nits AndreiXI ALimba englezăIINăznean / Costea
9Cormoş Adelina MariaXII ABiologieParticipareSuciu Stanca
10Costea Dorina GabrielaXII DEconomieParticipareRus Vasile
11Georgescu SabinaIX AMatematicăMedalie de argintComşa Maria
12Gherman Anda VeronicaX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
13Hărşan RalucaVIII ALimba românăParticipareBândilă Melania
14Hărşan RalucaVIII AReligieParticipareFlorea Iuliu
15Hilbert DennisVII AMatematicăParticipareHecser Enikő Krisztina
16Horea Horea ŞtefanIX CInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
17Lazăr AlinaIX DLimba francezăParticipareRus Laura
18Matei AdrianIX CBiologieMenţiuneSuciu Stanca
19Mazilu Alina AlexandraX FLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
20Mkrtchyan ElenaVIII ALimba francezăParticipareRus Laura
21Moldovan Andreea CristinaX DChimieParticipareCimpoi Stela
22Moldovan AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
23Moldovan Cezara Anca DenisaVII ABiologieParticiparePogăcean Daniela
24Moldovan Diana LaviniaX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
25Moldovan Roxana SimonaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
26Morar AndreeaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
27Mureşan Corina AdelaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
28Pologea RuxandraIX CChimieParticipareChira Cristiana
29Pop Anca MariaIX CLimba germanăParticipareNăznean Andreea Romana
30Seiranian MeriIX DSport şcolar - şahParticipareBakó Aliz Tünde
31Şeulean Andreea CosminaXI ELimba latinăIIZidărescu Ioana
32Şoptărean Laura MădălinaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
33Tolan CristianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
34Văsieşiu VictorVI ASport şcolar - şahParticipareTudose Virgiliu
35Vlasiu FlaviusVI AFizicăMenţiunePop Monica
36Vultur OanaXI CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2012-2013)

Legendă specializări 2012-2013
 Matematică-Informatică (12)
 Ştiinţe ale Naturii (8)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (8)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking