sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2018

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2017-2018 (ediţia a XVIII-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ciocan Ariana RoxanaRomânăColegiul Național „Unirea”27 I
2Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”27 I
3Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”27 I
4Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”27 I
5Mureşan David ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”26 II
6Butuza FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”26 II
7Cojocnean DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”25 III
8Matei TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”25 III
9Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”24 M
10Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”24 M
11Şincan Alexandru ConstantinRomânăColegiul Național „Unirea”23 M
12Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”23 M
13Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”22 M
14Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”21 MS
15Bănescu MihneaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”21 MS
16Coldea RaulRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 720 MS
17Mărginean Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”20 MS
18Nicușan RoxanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”19 MS
19Tatar MihaiRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 719 MS
20Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”18 MS
21Donici Maier DavidRomânăColegiul Național „Unirea”17 MS
22Bartha ElődMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”17 MS
23Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”17 MS
24Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 MS
25Creţa Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
26Oprea Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
27Bodan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”15 MS
28Puiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”15 MS
29Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”15 MS
30Moldovan IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”14 -
31Stan CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 -
32Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”13 -
33Coraicu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”13 -
34Mireștean RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”13 -
35Moldovan Alexandru RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 -
36Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 -
37Crețu BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 -
38Buțiu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”11 -
39Haidu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
40Marc NataliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”11 -
41Bajkó PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”10 -
42Șuta MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -
43Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”9 -
44Andrei PaisiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”8 -
45Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”8 -
46Pop-Florea AnamariaRomânăColegiul Național „Unirea”7
47Ilea ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
48Lăcătuș ErikRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
49Popoviciu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
50Urda DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
51Somodi TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
52Oprea Georgiana MariaRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”4 -
53Laczkó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
54Arseni David NoelRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”3-

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”27 I
2Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Național „Unirea”23 II
3Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 III
4Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 III
5Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 M
6Iclonzan Antonio ȘerbanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 M
7Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 M
8Bândilă Darius MihaiRomânăColegiul Național „Unirea”20 M
9Feșteu Iris AndreeaRomânăColegiul Național „Unirea”19 M
10Ștefan Bogdan MarianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS
11Moldovan Andreea SimonaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”18 MS
12Tudose Rares FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS
13Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
14Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de Artă17 MS
15Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 MS
16Beianu AlxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”16 MS
17Covaci StefanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”16 MS
18Kun Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
19Medrea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
20Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”15 MS
21Nagy Magor ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”15 MS
22Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”15 MS
23Todoran RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”15 -
24El-Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 -
25Gherasim IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”14 -
26Căpîlnă Cristina ElinaRomânăColegiul Național „Unirea”13 -
27Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”12 -
28Roșca Ana SofiaRomânăColegiul Național „Unirea”12 -
29Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 -
30David IonelaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”11 -
31Morar Ana RuthRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 -
32Radu Luca AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 -
33Nădășan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
34Fabian JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
35Sas Maria AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut10 -
36Szatmári Vazul CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 -
37Cerghezan Daria BiancaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
38Cheteleș Iris RibanaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
39Mureșan Iarina MedeeaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
40Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
41Negruț OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”9 -
42Pop Răzvan RomânăŞcoala Gimnazială - Iernut9 -
43Pal Denis ȘerbanRomânăColegiul Național „Unirea”7 -
44Maier Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
45Birtie ArianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut5 -
46Szentanai AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -
47Negruțiu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Borş AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”28 I
2Puşcaş LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”27 II
3Enachi AlisaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”25 III
4Simon LászlóMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”23 M
5Munteanu TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 M
6Varadi StelianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”22 M
7Fancsali Bíborka TímeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”22 M
8Neamţu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
9Rad RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”20 M
10Rusu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
11Şipoş PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
12Nagy AncaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
13Porav ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
14Şoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
15Vultur TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
16Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 MS
17Lichinţeanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
18Munteanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
19Ludescher LászlóMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă17 MS
20Naghiu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 MS
21Chiorean Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”16 MS
22Bodó BenceMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
23Huza NorisRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 MS
24Someșan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
25Zayzon Réka OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 MS
26Macovei CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”15 MS
27Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 MS
28Cazacu MălinaRomânăColegiul Național „Unirea”13 MS
29Androne LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
30Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 MS
31Pop Traian ValentinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”12 -
32Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş12 -
33Toncean OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”12 -
34Trifan PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 -
35Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş12 -
36Cioltan ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
37Limbei RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
38Miclea SzidoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 -
39Nistor AmaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
40Oancea AntoniaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
41Vîlcan Adrian VasileRomânăColegiul Național „Unirea”11 -
42Domokos BalázsMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 -
43Vița CristianRomânăColegiul Național „Unirea”11 -
44Băldean GabrielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
45Stan PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 -
46Moldovan RianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut9 -
47Toth SzilardRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
48Furdui MariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
49Hădărig BogdanRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
50Sămărtean DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
51Sand DavidRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
52Sarac MirunaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
53Sipos JasmineRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
54Titiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
55Anghel MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
56Cerghezan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
57Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
58Suciu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
59Jakab ZselykeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 I
2El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 I
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Național „Unirea”19 II
4Cerghizan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 III
5Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”15 III
6Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 M
7Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin14 M
8Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 M
9Nemes MaraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”13 M
10Rus IanisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 M
11Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 M
12Nașca AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
13Vajda PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
14Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 MS
15Sandor DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
16Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”9 -
17Vasiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”8 -
18Réman AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
19Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
20Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
21Nașca MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
22Bugnar TudorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
23Ardelenu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”6 -
24Mărginean GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”6 -
25Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
26Horga Ioana AmeliaRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
27Macarie VladRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
28Culda Mira TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin4 -
29Vunvulea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
30Lascau AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
31Szász RékaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
32Fulop Ovidiu IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin2 -
33Furdui ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Kacsó-Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
2Oprisor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”24 II
3Mora EmmaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 III
4Cimpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
5Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”19 M
6Cindea AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 M
7Toșa DavidRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
8Sipos BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 MS
9Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”14 MS
10Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
11Șandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
12Oltean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 -
13Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş12 -
14Benko SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 -
15Bălașa Ana KarinaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
16Moldovan DianaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
17Pirlea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”8 -
18Guta RazvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
19Trifan PetruRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
20Zurgalău Andrei RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
21Mera DeliaRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
22Antal SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
23Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 I
2Mikó Ágnes AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”16 II
3Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 III
4Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Național „Unirea”12 M
5Csegezi ZsomborMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
6Popa Carla DianaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
7Iliescu AlexiaRomânăColegiul Național „Unirea”10 M
8Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
9Lazăr VladRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
10Cristea Raul AlexandruRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
11Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
12Anton Raluca IrisRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
13Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1 Ciuchina Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 I
2Csetri MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 II
3Suciu DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 III
4Ghirca Daria IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”14 M
5Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Național „Unirea”14 M
6Vlad Ioana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”12 M
7Anca Georgiana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
8Chirilaș George MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
9Bora DragosRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 MS
10Budău Paul AngeloRomânăColegiul Național „Unirea”9 MS
11Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 -
12Tatár EduardRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
13Roşca SabinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
14Lakó AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
15Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
16Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
17Maiorescu RaulRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
18Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
19Popa Andy DacianRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
20Conțiu Antonia TeodoraRomânăColegiul Național „Unirea”4 -
21Straff AmandaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
22Balogh SáraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
23Ilyés BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
24Loghin ClaudiuRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”2 -

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
2Robu RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 II
3Vultur IrinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 III
4Oprea Tereza EmiliaRomânăColegiul Național „Unirea”13.5 M
5Sîrbu VladRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
6Radu Darius RăzvanRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
7Fodor Orsolya SzilviaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
8Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
9Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Sonea StefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 I
2Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Național „Unirea”15 II
3Horga Miruna MariaRomânăColegiul Național „Unirea”14 III
4Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”13 M
5Urzica TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 M
6Curta Dalia AlexandrinaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
7Creţa Emil CristianRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
8Scurtu Paul ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
9Kolman Silviu AlexandruRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”3 -
10Kiss Diana CarinaRomânăColegiul Național „Unirea”1 -

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Purcar David AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”28 I
2Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
3Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 III
4Tant RaresRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara6 -
5Feier TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
6Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
7Damó FerencMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
8Popa-Müller Victor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4.5 -
9Fodor LehelMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
10Burje MariaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara2.5 -
11Costea PaulaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara1.5 -
12Clotan AndreiRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara1 -

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Comșa Răzvan LucianRomânăColegiul Național „Unirea”24.5 I
2Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
3Lazăr BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”12.5 III
4Zalányi EszterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 M
5Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7.5 M
6Barabási KincsőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
7Ivácson IngridMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
8Paşcanu AncaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3.5 -
9Tămaș GabrielaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut3.5 -
10Csetri Lehel CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
11Gáspár OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
12Dodoși Alaxandra RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”2 -
13Nagy ErzsébetMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
14Soțan Tudor AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”1.5 -
15Bran Evelyn JanetteRomânăColegiul Național „Unirea”1 -
16Natea MariaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut1 -

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”25 I
2Szász TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 M
3Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
4Fülöp MártonMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Șuta GiorgianaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut25 I
2Hădărău Estera AdelaRomânăColegiul Național „Unirea”22 II
3Marcu OvidiuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21.5 III
4Biriș VictoriaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut21 M
5Szakács ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 M
6Puskás DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 M
7Nagy StefanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”17 M
8Băcilă Vicențiu DamianRomânăColegiul Național „Unirea”16 MS
9Barabás-Vincze OrsolyaMaghiarăColegiul Național „Unirea”14 MS
10Kristof István LeventeMaghiarăColegiul Național „Unirea”9 -
11Ruzsiczky GusztávMaghiarăColegiul Național „Unirea”8 -
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2018 (341 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking