Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2010-2011 (ediţia a XI-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Roman Tudor | Română | Gimnaziul „Dacia” | I |
2 | Mailat Ionut | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | II |
3 | Chertes Carlos | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Niţă Dan Lucian | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
5 | Maior Iulia | Română | Gimnaziul „Dacia” | M |
6 | Constantea Teodor | Română | Liceul de Artă | M |
7 | Dordea Vlad | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M |
8 | Făgăraş Ariana | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | M |
9 | László Antal Szilard | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
10 | Bakk Robert | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
11 | Grama Diandra | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
12 | Nicula Paul | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
13 | Szász Tamás | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
14 | Blaga Bogdan | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
15 | Budai Gabriel | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
16 | Cociş Vlad | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
17 | Moldovan Andrei | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
18 | Rusu Vlad | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
19 | Matei Diana | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
20 | Ferencz Mátyás | Maghiară | Liceul de Artă | - |
21 | Meszaros Diana | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
22 | Vita Henrietta | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
23 | Cozos Sergiu | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
24 | Kiss Levente | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
25 | Ungur Alexandru | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
26 | Fărcaş Maria | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
27 | Nagy Ştefan | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
28 | Paraschiv Ştefania | Maghiară | Scoala Generală Nr. 2 | - |
29 | Dan Adelina | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
30 | Notar Victor | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
31 | Bogdan Andrada | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
32 | Maier Dragoş | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
33 | Nedelcu Tudor | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
34 | Zăhan Mara | Română | Şcoala Generală Nr. 12 | - |
35 | Mariş Bogdan | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
36 | Oancea Adelina Ioana | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
37 | Friciu Coralia | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” | - |
38 | Visovan Monica | Română | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
39 | Gorea Tudor | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
40 | Mărginean Virgil | Română | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
41 | Pescărus Ovidiu | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
42 | Csiki Emőke | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Toşa Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | I |
2 | Chiorean Tudor | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | II |
3 | Pop Andreea | Română | Gimnaziul „Europa” | II |
4 | Nicula Cristian | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | III |
5 | Vészi Blanka | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
6 | Tudose Adrian | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M |
7 | Hârja Ioana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M |
8 | Simina Radu | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
9 | Szőts Dániel | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
10 | Băjan Vlad | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
11 | Mare Adrian | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
12 | Péterfi Orsolya | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
13 | Balmoş Teodora | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
14 | Magdó Ráhel Anna | Maghiară | Liceul de Arta | - |
15 | Pop Andra | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
16 | Bozdog Mira Maria | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” | - |
17 | Lovász Botond | Maghiară | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Georgescu Sabina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | I |
2 | Buţiu Cristina | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | II |
3 | Moldovan Cătălin | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | III |
4 | Osztián Pálma Rozália | Maghiară | Liceul de Artă | M |
5 | Barabási Csongor | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
6 | Sateanu Vlad | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M |
7 | Tolan Cristian | Română | Gimnaziul „Europa” | M |
8 | Urzică Mihai | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
9 | Pastor Adrian | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
10 | Blaga Andreea | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
11 | Covaciu Flaviu | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
12 | Máthé Péter | Maghiară | Liceul de Artă | - |
13 | Padar Zsuzsanna | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
14 | Paşcanu Vlad | Română | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Şerban Ştefana | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | I |
2 | Avram Diana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Florea Andrei | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Dosa Roland | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M |
5 | Hoţoi Iulia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M |
6 | Huza Axenia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M |
7 | Ola Dragoş | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | M |
8 | Constantinescu Medeea | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
9 | Nagy Imola | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
10 | Oprea Simona | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” | - |
11 | Roşu Mihai | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
12 | Vodă Andreea | Română | Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu” | - |
13 | Borbély Tünde Timea | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
14 | Cocan Daniel | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
15 | Biriş Alexandra | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
16 | Radu Adina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
17 | Simon Lilla | Maghiară | Liceul de Artă | - |
18 | Szabó Johanna | Maghiară | Liceul de Artă | - |
M E CMinisterul Educaţiei
Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România