sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2019

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2018-2019 (ediţia a XIX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Botez AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 -
2Bumbac MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”8 -
3Burian AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”17 MS
4Butiulcă David ManuelRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
5Chirilă Sara DalidaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”14 MS
6Cojocnean Rareș MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”28 I
7Cotoară AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
8Cozoș Radu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
9Căbuț LorenaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”10 -
10Căpățână DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
11Dan Daria GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”6 -
12Demian LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”20 M
13Diaconu SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”22 III
14Doboczi MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
15Domocoș SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”8 -
16Duca CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
17Florea AndradaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
18Fodor SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
19Gallardo Moldovan JuanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10 -
20Haba MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”16 MS
21Hadăr AntoniRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
22Herepean DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”8 -
23Hongu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”7 -
24Hulpuș AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
25Iosif AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
26Karsos DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”6 -
27Longeron NathanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 MS
28Mare IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
29Marian TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”14 MS
30Militaru MonicaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
31Moldovan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
32Moldovan Bogdan MihailRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
33Márton ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”23 II
34Ormenişan RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”9 -
35Ostace ElenaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”6 -
36Paşc IarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”4 -
37Pintea CristinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -
38Pogaci TudorRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
39Pop CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
40Pop Lupu Bianca MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
41Pop Rend Bianca AdrianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
42Popescu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 MS
43Popoviciu SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
44Păcurar BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”3 -
45Rad NicoletaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
46Roșiu RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”19 M
47Socol MariaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - Şăulia14 MS
48Sorlea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”13 MS
49Stavariu AniaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
50Stoica MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”12 MS
51Strete Andra KarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”5 -
52Szakács HenriettaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
53Săliştean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
54Sămărghițan TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”14 MS
55Teodorescu ToraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 MS
56Todoran MarianRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”20 M
57Toncean LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 MS
58Truța MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
59Tudose DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
60Vlad RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 MS
61Vlad SoareRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
62Șandor AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”21 M

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 MS
2Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”6.5 -
3Bakó-Vilhelem CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
4Balázs TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”2 -
5Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”20 M
6Bogdan CezarRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 MS
7Bogdan MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”2 -
8Brassai CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”19 M
9Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”5 -
10Bucur CodruţaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6.5 -
11Budai DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”1 -
12Butuza FlorinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 III
13Bănescu MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS
14Cherecheș CleopatraRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”14.5 MS
15Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 MS
16Ciocan ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”27 I
17Cojocnean Dragoș FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”21 M
18Coldea RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 MS
19Cornea RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”25 II
20Costea-Sigartău VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
21Cozma LaviniaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
22Creța CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 MS
23Cătană DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
24Deteșan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”6 -
25Dobrin RaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”7 -
26Domokos LászlóMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
27Donici Maier DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
28Duca NicolaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
29Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
30Florescu RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
31Haidu Cătălin SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
32Hiticas DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”3 -
33Ignat Gabriela DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești1 -
34Irimie RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”1 -
35Iudean DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10 MS
36Knoblau LénárdMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
37Loga DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”3 -
38Marc GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
39Marc NataliaRomânăLiceul Vocaţional de Artă6 -
40Matei Tudor IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
41Mitrescu MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
42Modalcă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”7 -
43Moldovan MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
44Molnar RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”7 -
45Mora IngridRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 MS
46Mureșan David ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Unirea”19 M
47Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 MS
48Măgherușan RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10.5 MS
49Mărginean Ariana NicoleRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
50Mărginean BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”12 MS
51Negrea LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”1 -
52Nemet AmeliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 M
53Nicoara AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”5 -
54Nicușan Roxana ElizaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
55Obreja Verona BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
56Oltean CodrinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10.5 MS
57Oltean NicolaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”3 -
58Oprea AnamariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
59Oprea DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
60Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”2 -
61Pop Andreea IasminaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
62Pop Cristian RomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 MS
63Popescu AlaxandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
64Porav Hodade CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
65Porumb MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”1 -
66Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”19 M
67Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 MS
68Roba RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
69Rus Marc AlexandruRomânăLiceul Vocaţional de Artă16 MS
70Rusu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”21 M
71Răchită RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
72Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”9 -
73Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14.5 MS
74Socol AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - Şăulia5 -
75Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
76Stan Crista MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 MS
77Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”4 -
78Stoian Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”2 -
79Terracina ArmandRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
80Todoran ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin1 -
81Togănel FilipRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”14 MS
82Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
83Turc DavidRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş1 -
84Tătar MihaiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
85Ujfalusi BoglárkaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
86Varga IstvánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”6 -
87Veres RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 M
88Veres ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”2 -
89Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”4 -
90Șincan AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 MS

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Albu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”11 MS
2Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”2 -
3Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”27 I
4Beianu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
5Bloj Raul TraianRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”5 -
6Bândilă DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 MS
7Ceteraș Clementina DanielaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești5 -
8Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de Artă12 MS
9Durugy DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
10El Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
11Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 M
12Farcaș Maria AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești3 -
13Feșteu IrisRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
14Fuccaro NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
15Fábián JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
16Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
17Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 M
18Iclozan AntonioRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M
19Iernuțan Răzvan AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Emil Drăgan” - Ungheni21 III
20Ilhan HulyaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin5 -
21Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”21 III
22Kunt-Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
23Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
24Miclea AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin5 -
25Miklosik GeorgeRomânăLiceul Vocaţional de Artă8 -
26Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
27Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M
28Oltean Petria IlincaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
29Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 II
30Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”11 MS
31Salati Dragoș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”5 -
32Sos DariaRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș5 -
33Stan TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș8 -
34Szekély TaniaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești5 -
35Tatăr Maria CristinaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești4 -
36Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”13 M
37Tudose Rareş FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 III
38Ujică TeodoraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin6 -
39Vidican AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”6 -
40Vătafu DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
41Zaharia-Stremțan AlexiaRomânăLiceul Vocaţional de Artă6 -
42Șerb ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
43Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Naţional „Unirea”21 III

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Bartos DanielMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
2Bodan AnastasiaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
3Borș AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
4Budai RobertMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
5Cerces AlexandraRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”3 -
6Chiorean CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 MS
7Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
8Craciun SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
9Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
10Cârcu AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
11Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
12Dumitru Adrian CosminRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
13Enachi AlisaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”11 MS
14Lichințeanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”14 MS
15Limbei-Pop RalucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”17 MS
16Macovei CatalinRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”9 -
17Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
18Munteanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazial „Dacia”27 I
19Munteanu TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”25 II
20Naghiu RareșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”7 -
21Nagy AncaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
22Peti AndrásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
23Popovici Oana RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești3 -
24Porav ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
25Pușcaș LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
26Rad RaresRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”12 MS
27Raț Ștefania BiancaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
28Rusu AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
29Simon LaszloMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”20 M
30Someşan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
31Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş6 -
32Stan PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
33Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
34Varodi StelianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”21 M
35Vița CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
36Vultur TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”22 M
37Șipoș PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”23 III

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ardeleanu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”14 MS
2Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 III
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 MS
4Culda MiraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin9 -
5El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”22 II
6Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
7Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
8Hancu Alexandru AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”20.5 M
9Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”4 -
10Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 M
11Lascău AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
12Lateș OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești8 -
13Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
14Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
15Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”28 I
16Nemeș Mara AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”18 M
17Petruț Raul SabinRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești1 -
18Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
19Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin9 -
20Vajda PeterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”18 M
21Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Bató KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
2Butnar DragoșRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
3Cîmpean MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”7.5 M
4Forgó TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
5Gosler EduardRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin1 -
6Grecu DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4.5 -
7Kacsó Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 I
8Mera DeliaRomânăColegiul Naţional „Unirea”3.5 -
9Mora EmmaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 III
10Márton ÁronMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7.5 M
11Oltean AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”2 -
12Pirlea-Maier MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”13 II
13Pop AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9.5 M
14Simon MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”4.5 -
15Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
16Șipoș BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8.5 M

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Bîndilă Anamaria AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
2Duca MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 II
3Iclănzan DariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 M
4Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”28 I
5Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
6Rad Andrei RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 III
7Tătar MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 M

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Anton RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 M
2Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”2 -
3Boambă OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
4Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
5Crișan DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4 -
6Csorja AnettMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
7Florea BiancaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 M
8Hațegan VladRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - Luduş13 III
9Kovács Apollonia LeonaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
10Lazăr VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
11Miculi DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
12Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
13Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 I
14Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
15Todoran DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
16Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 II
17Șerban SebastianRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Balogh ÁdámMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
2Budău Paul AngeloRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
3Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 III
4Chirilaș MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
5Ciuchină Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 II
6Damian Debora RomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
7Fodor Denisa AnamariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -
8Gherendi RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -
9Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4 -
10Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 M
11Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
12Mocanu RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 III
13Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
14Oltean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 M
15Rus TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
16Soporan Maria DorinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
17Straff AmadeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
18Sîrb IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 M
19Tătar Ana SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
20Tătar IarinaRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - Luduş6 -
21Vlad IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 I

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 I
2Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
3Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
4Turony EvelinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
5Vultur LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 II

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Creța CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
2Filip RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
3Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
4Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 III
5Mesia Elena Loriana RomânăColegiul Naţional „Unirea”8 MS
6Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 M
7Nașca Otilia MihaelaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
8Pál HunorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
9Simon István RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
10Șonea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 I

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
2Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 M
3Pețan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Incze BlankaRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
2Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 I
3Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 III
4Lazar BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”4 -
5Pop TheodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2-
6Pop VladRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”5 -
7Soțan AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
8Szász EmőkeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
9Tomut AlexRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”3 -
10Ábrám NoémiMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2019 (17 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking