Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2008-2009 (ediţia a IX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Baba Emanuel | Maghiară | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
2 | Baciu Alexandru | Română | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
3 | Barabási Csongor | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
4 | Berbecaru Andrei | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
5 | Blaga Cristian | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | III |
6 | Boroş Diana | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
7 | Buţiu Cristina | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | I |
8 | Chirteş Paul | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
9 | Coldea Alexandru | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
10 | Csernik Vass Áron | Maghiară | Liceul de Artă | - |
11 | Csíki Tamás | Maghiară | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
12 | Dragoş Istvan | Maghiară | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
13 | Fanea Octavian | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | I |
14 | Florea Andra | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | II |
15 | Florea Cătălin | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
16 | Fosztó Mátyás | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
17 | Georgescu Sabina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
18 | Gurghian Roxana | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
19 | Gyeresi Kreszcencia | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
20 | Hăşmăşan Paul | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
21 | Horea Horea Ştefan | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
22 | Iuşan Andreea | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
23 | Luca Dan Adrian | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
24 | Matei Adrian | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
25 | Mesaroş Petru | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
26 | Moldovan Cătălin | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
27 | Mureşan Doriana | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
28 | Nagy Eszter Jahel | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
29 | Nicula Golovei Teodor | Română | Liceul de Artă | - |
30 | Nistor Cezara | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
31 | Olaru Dragoş | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
32 | Oltean Răzvan | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
33 | Osváth Egon | Maghiară | Gimnaziul „George Coşsbuc” | - |
34 | Osztián Pálma Rozália | Maghiară | Liceul de Artă | M |
35 | Pastor Adrian | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
36 | Pintican Alexandru | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
37 | Pologea Ruxandra | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
38 | Sabău Vlad | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | III |
39 | Sita Andreea | Română | Gimnaziul „Nicolae Balcescu” | - |
40 | Suciu Adrian | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
41 | Szilágyi Botond | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | III |
42 | Todoran Adrian | Română | Gimnaziul „Nicolae Balcescu” | - |
43 | Tolan Cristian | Română | Gimnaziul „Europa” | II |
44 | Udvarhelyi Timea | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
45 | Urzică Mihai | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Avram Diana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
2 | Barabás Levente | Maghiară | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
3 | Biriş Alexandra | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
4 | Bucur Diana | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
5 | Chelărescu Paul | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
6 | Chibulcutean Oana | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
7 | Ciurca Tudor | Română | Gimnaziul „Nicolae Balcescu” | - |
8 | Cocan Daniel | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
9 | Dan Alexandru | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | M |
10 | Florea Andrei Mihai | Română | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
11 | Florea Bianca | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
12 | Florea Paula | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
13 | Gabor Sebastian | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
14 | Hârşan Sofia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
15 | Hotoi Iulia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
16 | Ionel Andreea | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
17 | Iszlai Gáspár | Maghiară | Liceul de Artă | - |
18 | Madaras Álmos | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
19 | Matei Marcel | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
20 | Mozsa Gellért | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
21 | Mureşan Raul | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
22 | Oprincă Anca | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
23 | Oproiu Ioana Nicolette | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
24 | Pasc Raluca | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
25 | Petruţ Gabriela | Maghiară | Liceul de Artă | - |
26 | Pişcu Vlad | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | III |
27 | Pop Raul | Română | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
28 | Radu Adina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
29 | Şerban Ştefana | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | I |
30 | Simon Lilla | Maghiară | Liceul de Artă | - |
31 | Şipoş Vlad | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
32 | Sporea Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
33 | Ştefan Sebastian | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
34 | Szabó Johanna | Maghiară | Liceul de Artă | - |
35 | Szente Botond | Maghiară | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
36 | Tuşineam Horaţiu | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
37 | Zoltan Ovidia | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Bărbuş Codruţa Ioana | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
2 | Bârlean Andrei | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M |
3 | Berekméri Evelin | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
4 | Brustur Delia | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
5 | Bucur Larisa | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
6 | Corbert-Nits Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | III |
7 | David Camelia | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
8 | Doczi Orsolya | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
9 | Gligor Cristina Nicoleta | Română | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
10 | Grama Răzvan | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
11 | Lazăr David | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
12 | Man Cristiana | Română | Gimnaziul „Dacia” | II |
13 | Mărgăraş Sorana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
14 | Megyesfalvi Botond | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
15 | Moldovan Diana | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
16 | Moldovan Octavia | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
17 | Moşneag Ioana | Română | Gimnaziul „Nicolae Balcescu” | - |
18 | Mureşianu Andrei | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
19 | Pop Ioana | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
20 | Rusu Denisa | Română | Gimnaziul „Romulus Guga” | - |
21 | Sasu Diana | Română | Gimnaziul „Alexandru Ioan Cuza” | - |
22 | Solovăstru Ioana | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | M |
23 | Szilágyi Réka | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
24 | Tătar Mara | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
25 | Toma Camelia | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
26 | Varga Zoltán | Maghiară | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Ardelean Andrei | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | M |
2 | Biro Alexandru | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
3 | Crişan Andrada | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
4 | Cristescu Liviu | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
5 | Domahidi Ildikó | Maghiară | Liceul de Artă | - |
6 | Dumbravă Andrei | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
7 | Fărcaş Ionuţ | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | II |
8 | Fazakas Júlia | Maghiară | Liceul de Artă | - |
9 | Máte Attila | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
10 | Nistor Mirela | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | - |
11 | Pirlea Radu Cristian | Română | Gimnaziul „ Romulus Guga” | - |
12 | Pologea Rareş | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
13 | Pop Alexandru | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
14 | Sikó Tamás | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
15 | Szővérfi Péter | Maghiară | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
16 | Tămaş Gabriela | Română | Şcoala Generală Nr. 7 | - |
17 | Tătar Antoniu | Română | Şcoala Generală Nr. 7 | - |
18 | Vunvulea Vlad | Română | Gimnaziul „Friedrich Schiller” | - |
19 | Zaharia Kézdi Emil | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
M E CMinisterul Educaţiei
Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România