sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2012-2013

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2012-2013. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Seiranian MeriIX DSport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
2Hărşan RalucaVIII ALimba românăParticipareBândilă Melania
3Pologea RuxandraIX CChimieParticipareChira Cristiana
4Brustur DeliaXI CChimieParticipareCimpoi Stela
5Moldovan Andreea CristinaX DChimieParticipareCimpoi Stela
6Georgescu SabinaIX AMatematicăMedalie de argintComşa Maria Letiţia
7Ciurca TudorX AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
8Hărşan RalucaVIII AReligieParticipareFlorea Iuliu
9Hilbert DennisVII AMatematicăParticipareHecser Enikő Krisztina
10Bonta Vlad ValentinXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
11Horea Horea ŞtefanIX CInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
12Moldovan AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
13Tolan CristianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
14Cernat DianaXI AGeografieMenţiuneMarin Marius Sebastian
15Vultur OanaXI CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
16Corbet-Nits AndreiXI ALimba englezăIINăznean / Costea
17Pop Anca MariaIX CLimba germanăParticipareNăznean Andreea Romana
18Moldovan Roxana SimonaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
19Cîmpeanu Oana MariaXI ABiologieParticiparePogăcean Daniela
20Gherman Anda VeronicaX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
21Moldovan Cezara Anca DenisaVII ABiologieParticiparePogăcean Daniela
22Vlasiu FlaviusVI AFizicăMenţiunePop Monica
23Moldovan Diana LaviniaX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
24Mazilu Alina AlexandraX FLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
25Boca Alexandra ŞtefanaX ALimba francezăParticipareRus Laura
26Lazăr AlinaIX DLimba francezăParticipareRus Laura
27Mkrtchyan ElenaVIII ALimba francezăParticipareRus Laura
28Costea Dorina GabrielaXII DEconomieParticipareRus Vasile
29Cormoş Adelina MariaXII ABiologieParticipareSuciu Stanca
30Matei AdrianIX CBiologieMenţiuneSuciu Stanca
31Chelărescu Paul ConstantinX AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop
32Şoptărean Laura MădălinaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
33Văsieşiu VictorVI ASport şcolar / ŞahParticipareTudose Virgiliu
34Morar AndreeaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
35Mureşan Corina AdelaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
36Şeulean Andreea CosminaXI ELimba latinăIIZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2012-2013)

Legendă specializări 2012-2013
 Matematică-Informatică (12)
 Ştiinţe ale Naturii (8)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (8)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România