sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2012-2013

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2012-2013. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplina LocProfesor
1Cîmpeanu Oana MariaXI ABiologieParticiparePogăcean Daniela
2Cormoş Adelina MariaXII ABiologieParticipareSuciu Stanca
3Gherman Anda VeronicaX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
4Matei AdrianIX CBiologieMenţiuneSuciu Stanca
5Moldovan Cezara Anca DenisaVII ABiologieParticiparePogăcean Daniela
6Brustur DeliaXI CChimieParticipareCimpoi Stela
7Moldovan Andreea CristinaX DChimieParticipareCimpoi Stela
8Pologea RuxandraIX CChimieParticipareChira Cristiana
9Costea Dorina GabrielaXII DEconomieParticipareRus Vasile
10Vlasiu FlaviusVI AFizicăMenţiunePop Monica
11Cernat DianaXI AGeografieMenţiuneMarin Marius Sebastian
12Bonta Vlad ValentinXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
13Ciurca TudorX AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
14Horea Horea ŞtefanIX CInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
15Moldovan AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
16Tolan CristianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
17Moldovan Roxana SimonaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
18Corbet-Nits AndreiXI ALimba englezăIINăznean / Costea
19Boca Alexandra ŞtefanaX ALimba francezăParticipareRus Laura
20Lazăr AlinaIX DLimba francezăParticipareRus Laura
21Mkrtchyan ElenaVIII ALimba francezăParticipareRus Laura
22Pop Anca MariaIX CLimba germanăParticipareNăznean Andreea Romana
23Vultur OanaXI CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
24Morar AndreeaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
25Mureşan Corina AdelaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
26Şeulean Andreea CosminaXI ELimba latinăIIZidărescu Ioana
27Hărşan RalucaVIII ALimba românăParticipareBândilă Melania
28Moldovan Diana LaviniaX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
29Mazilu Alina AlexandraX FLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
30Georgescu SabinaIX AMatematicăMedalie de argintComşa Maria Letiţia
31Hilbert DennisVII AMatematicăParticipareHecser Enikő Krisztina
32Şoptărean Laura MădălinaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
33Hărşan RalucaVIII AReligieParticipareFlorea Iuliu
34Seiranian MeriIX DSport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
35Văsieşiu VictorVI ASport şcolar / ŞahParticipareTudose Virgiliu
36Chelărescu Paul ConstantinX AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2012-2013)

Legendă specializări 2012-2013
 Matematică-Informatică (12)
 Ştiinţe ale Naturii (8)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (8)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România