sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2011-2012

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2011-2012. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplina LocProfesor
1Cimpoieru AndreeaX CBiologieParticipareSuciu Stanca
2Gherman Anda VeronicaIX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
3Roşianu FlaviaXII ABiologiePremiu specialPogăcean Daniela
4Văcar Anda ValeriaXI ABiologieParticipareSuciu Stanca
5Băjan IoanaXII AChimieMenţiuneCimpoi Stela
6Cîmpeanu Oana MariaX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
7Pişcu VladIX AFizicăParticiparePop Monica
8Cernat DianaX AGeografieParticiparePop Florin
9Natea Liviu AdrianXII DGeografieParticipareMoldovan Rodica
10Cristescu LiviuXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
11Fărcaş IonuţXI AInformaticăMedalie de bronzCsifó László Loránd
12Suciu EusebiuX EInformatică aplicatăParticipareMărginean Manuela
13Florea Mădălina LaviniaXII EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
14Moşneag Ioana EmiliaIX CIstorieParticipareLaţa Marioara
15Corbet-Nits AndreiX ALimba englezăParticiparePoruţiu / Năznean
16Umbrărescu Cosmin ŞtefanIX ALimba germanăII/MenţiuneMatiş Laura
17Vultur OanaX CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
18Morar AndreeaIX ALimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
19Popa BiancaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
20Şeulean Andreea CosminaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
21Loghin Andreea CarlaVIII ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
22Moldovan Diana LaviniaIX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
23Georgescu SabinaVIII AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
24Cîmpeanu Oana MariaX AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Lazin

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2011-2012)

Legendă specializări 2011-2012
 Matematică-Informatică (13)
 Ştiinţe ale Naturii (4)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (3)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România