sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2012-2013

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2012-2013. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasa DisciplinaLocProfesor
1Văsieşiu VictorVI ASport şcolar / ŞahParticipareTudose Virgiliu
2Vlasiu FlaviusVI AFizicăMenţiunePop Monica
3Hilbert DennisVII AMatematicăParticipareHecser Enikő Krisztina
4Moldovan Cezara Anca DenisaVII ABiologieParticiparePogăcean Daniela
5Hărşan RalucaVIII ALimba românăParticipareBândilă Melania
6Hărşan RalucaVIII AReligieParticipareFlorea Iuliu
7Mkrtchyan ElenaVIII ALimba francezăParticipareRus Laura
8Mureşan Corina AdelaVIII ALimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
9Georgescu SabinaIX AMatematicăMedalie de argintComşa Maria Letiţia
10Moldovan AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
11Tolan CristianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
12Horea Horea ŞtefanIX CInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
13Matei AdrianIX CBiologieMenţiuneSuciu Stanca
14Pologea RuxandraIX CChimieParticipareChira Cristiana
15Pop Anca MariaIX CLimba germanăParticipareNăznean Andreea Romana
16Lazăr AlinaIX DLimba francezăParticipareRus Laura
17Moldovan Roxana SimonaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
18Seiranian MeriIX DSport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
19Boca Alexandra ŞtefanaX ALimba francezăParticipareRus Laura
20Chelărescu Paul ConstantinX AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop
21Ciurca TudorX AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
22Moldovan Diana LaviniaX ALimba românăParticiparePui Laura Alexandra
23Gherman Anda VeronicaX CBiologieParticiparePogăcean Daniela
24Moldovan Andreea CristinaX DChimieParticipareCimpoi Stela
25Morar AndreeaX ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana
26Şoptărean Laura MădălinaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
27Mazilu Alina AlexandraX FLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
28Bonta Vlad ValentinXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
29Cernat DianaXI AGeografieMenţiuneMarin Marius Sebastian
30Cîmpeanu Oana MariaXI ABiologieParticiparePogăcean Daniela
31Corbet-Nits AndreiXI ALimba englezăIINăznean / Costea
32Brustur DeliaXI CChimieParticipareCimpoi Stela
33Vultur OanaXI CLimba germanăMenţiuneMatiş Laura
34Şeulean Andreea CosminaXI ELimba latinăIIZidărescu Ioana
35Cormoş Adelina MariaXII ABiologieParticipareSuciu Stanca
36Costea Dorina GabrielaXII DEconomieParticipareRus Vasile

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2012-2013)

Legendă specializări 2012-2013
 Matematică-Informatică (12)
 Ştiinţe ale Naturii (8)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (8)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România