sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2010-2011

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2010-2011. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.Nume ClasaDisciplinaLocProfesor
1Băjan IoanaXI AChimieMenţiuneCimpoi Stela
2Băjan IoanaXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
3Berindeie DanielXII DMatematicăMenţiuneComşa Maria Letiţia
4Boţan MateiXI CŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Lazin
5Cernat DianaIX AGeografieIIIPop Florin
6Chibulcutean DianaXI EIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
7Cîmpeanu Oana MariaIX ABiologieMenţiunePogăcean Daniela
8Cîmpeanu Oana MariaIX AChimieMenţiuneCimpoi Stela
9Cloanţă Andreea MarilenaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
10Corbet-Nits AndreiIX ALimba englezăMenţiunePoruţiu / Năznean
11Corbet-Nits AndreiIX ALimba francezăMenţiunePenzeş Maria
12Cormoş Adelina MariaX ABiologieParticipareSuciu Stanca
13Cristescu LiviuX AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
14Crişan AndradaX CMatematicăMenţiuneBlaga Cristinel
15Csibi Kriszta ZsuzsánnaV BLimba maghiarăParticipareBrandner Judit Emőke
16Fărcaş IonuţX ASport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
17Georgescu SabinaVII AMatematicăParticipareComşa Maria Letiţia
18Gliga MaximilianXI CLimba germanăINăznean Andreea Romana
19Gliga Paula MariaX AGeografieParticiparePop Florin
20Goia Oltea CălinaX DLimba francezăMenţiuneBerku Diana
21Grebenişan Maria AndreeaXII DBiologieParticiparePogăcean Daniela
22Horea Horea ŞtefanVII AŞtiinţe pentru JunioriParticipareSuciu / Lazin
23Ilovan Mara ConstantinaVI ALimba românăMenţiuneBândilă Melania
24Loghin Andreea CarlaVII ALimba românăParticipareBândilă Melania
25Matei AdrianVII ABiologieMenţiuneSuciu Stanca
26Moga Maria AlexandraXI AŞtiinţele PământuluiParticiparePogăcean / Pop
27Natea Liviu AdrianXI DGeografiePremiu specialMoldovan Rodica
28Nicoară MădălinaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
29Ola Diana RuxandraXII ELimba francezăIIIBerku Diana
30Oltean Dragoş IoanXII FIstorieMenţiunePaşca Simion Mihai
31Pasidea Julia GeorgianaX ELimba francezăMenţiuneLuca Iulia
32Rad EmanuelIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
33Romonţi MaraXI DPsihologieParticipareRus Vasile
34Roşianu FlaviaXI ABiologieIPogăcean Daniela
35Sabău Iulia OanaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
36Széles SzabolcsX ALimba englezăParticipareBaciu-Marinescu / Mureşan
37Şeulean Andreea CosminaIX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
38Vultur OanaIX ALimba germanăIII/MenţiuneBoar Teodora

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2010-2011)

Legendă specializări 2010-2011
 Matematică-Informatică (15)
 Ştiinţe ale Naturii (6)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (6)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei

Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România