Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2009-2010 (ediţia a X-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Udrea Bianca | Română | Gimnaziul „Europa” | I |
2 | Toşa Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | II |
3 | Pop Andreea Alexandra | Română | Gimnaziul „Europa” | III |
4 | Chiorean Tudor | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | M |
5 | Pîncă Horea | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu" | M |
6 | Bândilă Mihai | Română | Gimnaziul „Augustin Maior" - Reghin | M |
7 | Simina Radu | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | M |
8 | Nicuşan Andrei | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
9 | Balmoş Teodora | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
10 | Jakó Zsolt | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
11 | Băjan Vlad | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
12 | Ciuchină Casandra | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
13 | Turdean Alex | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
14 | Şendrea Cătălin | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
15 | Cormoş Bogdan | Română | Liceul de Artă | - |
16 | Vodă Rareş | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
17 | Szabó Ágnes | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
18 | Gâbbovan Mircea | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
19 | Burian Raul | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
20 | Borz Dragoş | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
21 | Jacob Alex | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
22 | Istrate Paul | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
23 | Sand Denisa | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
24 | Vészi Blanka | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
25 | Curticăpean Alina | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | - |
26 | Bukur Tamás | Maghiară | Gimnaziul „Dacia” | - |
27 | Someşan Ştefan | Română | Liceul de Artă | - |
28 | Ghiurca Diana | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
29 | Avram Georgiana | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
30 | Costea Miruna | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
31 | Feri Andrada | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
32 | Cherteş Cătălin | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Osztián Pálma Rozália | Maghiară | Liceul de Artă | I |
2 | BuŢiu Cristina | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | II |
3 | Georgescu Sabina | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | III |
4 | Matei Adrian | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
5 | Moldovan Andrei | Română | Gimnaziul „Sfantul Gheorghe” | M |
6 | Olaru Dragoş | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | M |
7 | Tolan Cristian | Română | Gimnaziul „Europa” | M |
8 | Veliche Cătălin | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | M |
9 | Pastor Adrian | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
10 | Oprea Mara | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
11 | Urzică Mihai | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
12 | Moldovan Cătălin | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
13 | Iuşan Andreea | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
14 | Oltean-Péter Boroka | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
15 | Chirteş Paul | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
16 | Udvarhelyi Timea | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
17 | Oltean Răzvan | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
18 | Blaga Cristian | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | - |
19 | Turc Răzvan | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
20 | Laszádi Áron | Maghiară | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
21 | Grec Claudiu | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
22 | Barabási Csongor | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
23 | Szilágyi Botond | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
24 | Kátai Anita | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
25 | Mircea Mădălina | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
26 | Velchelean Alexandra | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
27 | Kiss Gergely | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Şerban Ştefan | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | I |
2 | Avram Diana | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | Cocan Daniel | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | III |
4 | Pişcu Vlad | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | III |
5 | Dan Alexandru | Română | Gimnaziul „Augustin Maior" - Reghin | M |
6 | Chelărescu Paul | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
7 | Boca Alexandra | Română | Şcoala Generală - Ungheni | M |
8 | Zoltan Ovidia | Română | Gimnaziul „Augustin Maior” - Reghin | M |
9 | Deteşan Claudiu | Română | Gimnaziul „Europa” | - |
10 | Huza Axenia | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
11 | Bucur Diana | Română | Gimnaziul „George Coşbuc” | - |
12 | Călugăr Adrian | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
13 | Matei Marcel | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
14 | Matei Oana | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | - |
15 | Mozsa Gellért | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
16 | Socaciu Oana | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
17 | Vereş Ioana | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
18 | Oprea Florina | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
19 | Cordoş Ioana | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
20 | Ştefan Sebastian | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
Nr. | Nume | Secţia | Şcoala | Loc |
---|---|---|---|---|
1 | Tătar Mara | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | I |
2 | Buta Rareş | Română | Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian” | II |
3 | MagdÓ Dorottya | Maghiară | Liceul de Artă | III |
4 | Bucur Larisa | Română | Gimnaziul „Serafim Duicu” | M |
5 | Doczi Orsolya | Maghiară | Şcoala Generală Nr. 2 | M |
6 | Megyesfalvi Botond | Maghiară | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
7 | Man Cristina | Română | Gimnaziul „Dacia” | M |
8 | Corbet-Nits Andrei | Română | Colegiul Naţional „Unirea” | M |
9 | Anton Bogdan | Română | Şcoala Generală Nr. 2 | - |
10 | Pop Ioana | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
11 | Brustur Delia | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
12 | Costea Bianca | Română | Gimnaziul „Dacia” | - |
13 | GermÁn-SallÓ Zoltán | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
14 | Grama Răzvan | Română | Gimnaziul „Tudor Vladimirescu” | - |
15 | Lorenzovici Zsombor | Maghiară | Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” | - |
16 | Pătrânjan Carina | Română | Gimnaziul „Liviu Rebreanu” | - |
17 | Aştilean Stanca | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
18 | Cernat Diana | Română | Gimnaziul „Mihai Viteazul” | - |
19 | Biro Helena | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
20 | Moldovan Radu | Română | Şcoala Generală - Sâncraiu de Mureş | - |
M E CMinisterul Educaţiei
Târgu Mureș Colegiul Naţional „Unirea” România