Echipe

Echipa principală

Mărginean Manuela

Mentor, Informatică

Am bucuria să fiu profesoara de informatică a unor copii excepţionali. Copii care an de an participă cu entuziasm la concursuri naţionale de unde se întorc cu premii și medalii, spre mândria lor, a școlii, a familiilor și a noastră.

Lupaescu Constantin

Mentor, Fizică

În afara faptului că sunt profesor de fizică la Colegiul Naţional „Unirea”, mă ocup de supervizarea activităţilor care au loc la cercul nostru de robotică. Am organizat, începând din 2016 un cerc de robotică, „HardWired”, pe care îl frecventează în egală măsură elevi ai secţiei de informatică cât și ai celorlalte secţii.

Csifó László Loránd

Web Design, Informatică

Sunt profesor de informatică și TIC (Tehnologia Informaţiei și a Comunicaţiilor) la Colegiul Naţional „Unirea” din Târgu Mureș. Pentru a susţine cercul de robotică, „HardWired” am ajutat la construirea prezentului site.

Moldovan Andrei Bogdan

Fotograf, Web Design

Mereu am fost pasionat de programare, iar echipa de robotică mi-a oferit oportunitatea de a vedea cum se îmbină programarea cu mecanica și totodată să văd ce înseamnă cu adevărat munca în echipă.