sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2015-2016

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2015-2016. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasaDisciplinaLocProfesor
1Cociş VladX ALimba englezăParticipareBaciu-Marinescu Petru
2Chiriac RareşX CLimba germanăParticipareBoar Teodora
3Vultur IlincaIX ALimba germanăIIIBoar Teodora
4Pogăcean Manuela ClaudiaXI CBiologieParticipareBranea Cristina Maria
5Zamfir Bianca AlexandraIX CBiologieParticipareBranea Cristina Maria
6Rusu AndreeaIX ALimba englezăParticipareCostea Adrian Andrei
7Şamşudean Larisa CristinaVII AChimieParticipareCuciurean Mimi Ionica
8Horga Miruna MariaVIII AReligieMenţiuneFlorea Iuliu
9Purcar David AndreiIX AMatematicăMedalie de argintHecser Enikő Krisztina
10Maier Ana NataliaVI AGeografieIIIHobai Roxana
11Codarcea TudorX CIstorieParticipareLaţa Marioara
12Ujică AlexandraXI EIstorieParticipareLaţa Marioara
13Chiorean Tudor OctavianXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
14Harhoi RaduXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
15Horea Horea ŞtefanXII AInformaticăParticipareMărginean Manuela
16Moldovan AndreiXII AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
17Turturică RăzvanXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
18Văsieşiu VictorIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
19Vlasiu FlaviusIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
20Sermăşan Horaţiu DanielX DGeografiePremiu specialMarin Marius Sebastian
21Bucşea MariaIX ELimba românăMenţiunePop Consuela Manuela
22Dumitru FlaviaX CLimba românăPremiu specialPui Laura Alexandra
23Ujică AlexandraXI EŞtiinţe socio-umaneParticipareRad Mihaela Sorina
24Lazăr BiancaX FLimba francezăParticipareRus Laura
25Ploscar Camelia DenisaXI ELimba francezăParticipareRus Laura
26Loghin Andreea CarlaXII DLimba românăPremiu specialStănescu Aurora Manuela
27Oltean Oana ŞtefaniaXI EPsihologieParticipareTăban Claudia

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2015-2016)

Legendă specializări 2015-2016
 Matematică-Informatică (10)
 Ştiinţe ale Naturii (6)
 Ştiinţe Sociale (7)
 Filologie (1)
 Gimnaziu (3)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking