sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2014-2015

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2014-2015. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.NumeClasa DisciplinaLocProfesor
1Lucaciu DariaVI AGeografieIIHobai Roxana
2Şamşudean Larisa CristinaVI ALimba românăParticipareCheţan Maria
3Cojocaru VicenţiuVII AMatematicăParticipareComşa Maria Letiţia
4Farcádi HunorVII BSport şcolar / ŞahParticipareBakó Aliz Tünde
5Pop Diana SerenaIX DIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
6Chiorean Tudor OctavianX ALimba englezăParticipareAntal Laura
7Dobreanu RaduX ABiologieParticipareBranea Cristina Maria
8Toşa AndreiX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
9Turdean AlexandruX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
10Turturică RăzvanX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
11Micu Andreea MariaX CChimieParticipareCimpoi Stela
12Mkrtchyan ElenaX ELimba francezăParticipareRus Laura
13Oltean Oana ŞtefaniaX EPsihologieParticipareTăban Claudia
14Ploscar Camelia DenisaX ELimba latinăMenţiuneZidărescu Ioana
15Ujică AlexandraX EIstorieParticipareLaţa Marioara
16Georgescu SabinaXI AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria Letiţia
17Horea Horea ŞtefanXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
18Iuşan Andreea DianaXI AReligieParticipareFlorea Iuliu
19Moldovan AndreiXI AInformaticăParticipareMărginean Manuela
20Tolan CristianXI AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
21Sarca Bianca XI ELimba germanăParticipareBoar Teodora
22Dan AlexandruXII AInformaticăMedalie de argintCsifó László Loránd
23Morar AndreeaXII ELimba latinăPremiu specialZidărescu Ioana

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2014-2015)

Legendă specializări 2014-2015
 Matematică-Informatică (11)
 Ştiinţe ale Naturii (1)
 Ştiinţe Sociale (5)
 Filologie (2)
 Gimnaziu (4)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking