sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Olimpiade Naţionale 2013-2014

Tabel cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş, care au participat la faza Naţională a Olimpiadelor din anul şcolar 2013-2014. Tabelul se poate sorta după coloana Nume, Clasa, Disciplina sau Profesor.

Nr.Nume ClasaDisciplinaLocProfesor
1Blaga Cristian IoanX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
2Boca Alexandra ŞtefanaXI ALimba francezăParticipareRus Laura
3Cândea Oana VeronicaIX CReligieParticipareFlorea Iuliu
4Cernat DianaXII AGeografieParticipareMarin Marius Sebastian
5Cernat DianaXII AŞtiinţele PământuluiMenţiuneBranea / Lazin
6Chelărescu Paul ConstantinXI AŞtiinţele PământuluiParticipareSuciu / Pop
7Chertes Radu NicolaeXII DLogicăParticipareRad Mihaela Sorina
8Chiorean Tudor OctavianIX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
9Cojocaru VicenţiuVI AMatematicăMedalie de argintComşa Maria
10Corbet-Nits AndreiXII ALimba englezăParticiparePoruţiu / Costea
11Georgescu SabinaX AMatematicăMedalie de bronzComşa Maria
12Mkrtchyan ElenaIX ALimba francezăParticipareRus Laura
13Moga Anca IoanaX AChimieParticipareCimpoi Stela
14Moldovan Andreea CristinaXI DChimieParticipareCimpoi Stela
15Moldovan AndreiX AInformaticăMedalie de argintMărginean Manuela
16Moldovan Diana LaviniaXI ALimba românăParticipareBlaga Anca Claudia
17Morar AndreeaXI ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana
18Mureşan BogdanXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
19Niţă Dan LucianVIII AIstorieParticiparePaşca Simion Mihai
20Ploscar Camelia DenisaIX ELimba latinăParticipareZidărescu Ioana
21Pop Ştefania LauraX CReligiePremiu specialFlorea Iuliu
22Rad EmanuelXII AInformaticăParticipareMărginean Manuela
23Rusu AndreeaVII ACultură / SpiritualitateParticipareCheţan / Florea
24Şamsudean Larisa CristinaV ALimba românăParticipareCheţan Maria
25Ştefan SebastianXI AInformaticăParticipareCsifó László Loránd
26Tolan CristianX AInformaticăParticipareMărginean Manuela
27Toşa AndreiIX AInformaticăMedalie de bronzMărginean Manuela
28Ujică AlexandraIX EIstorieParticipareLaţa Marioara
29Umbrărescu Cosmin ŞtefanXI ALimba germanăMenţiuneMatiş Laura
30Văsieşiu VictorVII ASport şcolar - şahParticipareTudose Virgiliu
31Vlasiu FlaviusVII AFizicăMedalie de bronzPop Monica

Distribuţia elevilor calificaţi pe specializări (2013-2014)

Legendă specializări 2013-2014
 Matematică-Informatică (19)
 Ştiinţe ale Naturii (2)
 Ştiinţe Sociale (1)
 Filologie (3)
 Gimnaziu (6)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking