sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2020

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2019-2020 (ediţia a XX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Cojocnean Rareș MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
2Tudose DragoșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
3Diaconu SabinaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”III
4Gallardo-Moldovan JuanaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
5Sorlea AlexandraRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
6Vlad RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
7Dobozi MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
8Farkas BrianaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
9Demian LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
10Mátyásy Péter ZsoltMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
11Ostace ElenaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
12Imre ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
13Moldovan Bogdan MihailRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
14Socol MariaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - ŞăuliaMS
15Cucueet RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
16Horváth DavidRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
17Căbuț LorenaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
18Laslău MateiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
19Botez AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
20Stoica MihaiRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
21Domokos SebastianRomânăȘcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”MS
22Sandor AnaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
23Fodor SebastianRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
24Butilcă LioaraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
25Pávai-Marossy KingaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
26Haba MariaRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”MS
27Trif DaianaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
28Bârsan IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
29Pap KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
30Moldovan CezaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
31Chirilă SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
32Costin MihaiRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
33Mare IlincaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
34Takács ZoltánRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
35Zaharie DeliaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
36Chiorean RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
37Stuparu RaulRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
38Dan DariaRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
39Dumbravă LucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
40Bârsan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
41Marian TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
42Máthé Szabolcs DánielMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-
43Șandor OanaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
44Dan AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
45Csíszér TímeaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
46Tőkés Baranyi EszterMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
47Băncescu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
48Duca CezaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
49Fărcaș TudorRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
50Rus Melisa AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
51Spaniol-Bârsan AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
52Botoș AnastasiaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
53Rad NicoletaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
54Ilea Dragoș AndreiRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
55Körösi MaraRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
56Kui BalázsMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
57Man IoanaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
58Nagy AlpárMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
59Popa AndreeaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
60Csípán AttilaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
61Iacob DariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
62Kádár RobertRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Ciocan ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2Cojocnean DragoșRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”II
3Domokos AnnamáriaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Kádár Márton” - PănetII
4Butuza FlorinRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
5Cornea RaduRomânăȘcoala Gimnazială „Serafim Duicu”M
6Német AmeliaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
7Blaj DariusRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”M
8Precup AlexiaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
9Vereș RaduRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
10Mureșan DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
11Modâlcă AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
12Muth AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
13Prunaș BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
14Rusu CătălinRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
15Șincan AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
16Creța CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
17Moldovan IlincaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
18Iudean DavidRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
19Tătar MihaiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
20Flora AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
21Matei TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
22Stan CristaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
23Bănescu MirceaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
24Coldea RaulRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
25Mora IngridRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
26Pop CristianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
27Soare MaiaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
28Chirteș AndreaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
29Deteșan RareșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
30Florescu RaduRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
31Mărginean BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”-
32Smeu RobertRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
33Truța SoniaRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
34Terracina ArmandRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
35Plopeanu IanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
36Togănel FilipRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
37Gligor FlaviusRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
38Socol AntoniaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
39Donici-Maier DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
40Someșan IoanaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
41Duca Nicola DenisaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
42Balázs TamásMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Iernuțan Răzvan AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Emil Drăgan” - UngheniI
2Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
3Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
4Tudose Rareș FelixRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
5Albu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”M
6Enache VladRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
7Iclonzan AntonioRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
8Grama MihaiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
9Bândilă DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
10Radu LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
11Kerekes-Máthe ÉvaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
12Moldovan Maria RomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
13Salati Dragoș BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
14Costin LarisaRomânăLiceul Vocațional de ArtăMS
15Covaci ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
16Ghira LauraRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
17Vidican AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
18Mocan CristinaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
19Timar AncaRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
20Cerghezan DariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
21Oltean Ștefania MariaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
22El Sawy SarahRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
23Șerb ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
24Popa RuxandraRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
25Onea AdrianRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
26Vulc RăzvanRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
27Dospinescu BeatriceRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
28Vătafu DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
29Bende-Lörinc SzilárdMaghiarăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Simon LászlóMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”I
2Pușcaș LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
3Vultur TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
4Varodi StelianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”III
5Borș AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
6Șipoș PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
7Limbei-Pop RalucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
8Trifan PaulaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
9Rusu AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
10Munteanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
11Munteanu TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
12Cârcu AndreiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
13Craciun SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
14Bodo BenceMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-
15Macovei CatalinRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”-
16Someșan FlaviuRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
17Nagy AncaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
18Dejan Karina GabrielaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
19Enachi AlisaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
20Stan Denisa IoanaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
21Boca OanaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
22Czuczusi EmilRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
23Morar IuliaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
24Vancea LuminitaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
25Ghiurca YasminaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Hancu AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2Nagy ZsuzsaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
3Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
4Vajda PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
5Huruba TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
6Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
7Florescu AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
8Dumbrăvean-Katai JuliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
9Turony RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
10Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
11Gorea DenisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
12Adorjáni JonathánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Nemeș MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
2El Sawy Omar Sayed MahmoudRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Rus IanisRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Muică AntoniaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
5Cerghizan TudorRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
6Ardeleanu AlexRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
7Nistor MinolaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
8Popistan NicoletaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
9Bloj AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
10Bendriș DeliaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
11Iszlai BeátaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
12Hoffmann IsabellaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
13Turcu TeodoraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Kacsó ChrisRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Pop AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Mora EmmaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Pirlea-Maier BiancaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
5Pop BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
6Moldovan DianaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - SighișoaraM
7Frandeș RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
8Márton ÁronMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Grecu DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
10Gosler EduardRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
11Kupán ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
12Macavei AlinaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
13Mihoc Alexandru DanielRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Duca MaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
3Vlad Antonia MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
4Rad Andrei RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
5Codarcea VeronicaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
6Pantea MaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
7Molnár DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
8Iclănzan DariusRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
9Moga EduardRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
10Matei IoanaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Florea BiancaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
4Babos DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
5Iliescu AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
6Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
7Lazăr VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Anton Raluca IrisRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9Todoran DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
10Balog EmeseMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
11Kovács Apollónia LeónaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
12Meszáros SaroltaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Ciuchină Szabo RalucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”I
2Oltean AlexandraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”II
3Imre TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
4Vlad Ioana MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
5Ludescher JuliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
6Mocanu RalucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
7Besenyei DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
8Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
9Turceniuc AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
10Chirilaș MichaelRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
11László ZsuzsannaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
12Roșca SabinaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
13Szőcs KrisztinaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
14Soporan MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
15Tătar AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
16Nagy BernadettMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
17Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
18Lakó AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
19Balogh SaroltaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
20Damian DeboraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Pălășan RareșRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - SighișoaraM
2Gulea CristianRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
3Nistor IoanaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
4Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
5Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaLoc
1Simon RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
2Mărginean TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
3Macovei RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
4Moldovan RareșRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
5Gandila SergiuRomânăColegiul Național „Mircea Eliade” - SighișoaraM
6Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
7Kolcsár GedeonMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
8Pál HunorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
9Gujan Herman MarkRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
10Mesia LorianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
11Suciu CristinaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade” - SighișoaraMS
12Creța Emil CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2020 (46 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic