sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2019

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2018-2019 (ediţia a XIX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Cojocnean Rareș MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”28 I
2Márton ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”23 II
3Diaconu SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”22 III
4Șandor AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”21 M
5Demian LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”20 M
6Todoran MarianRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”20 M
7Roșiu RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”19 M
8Tudose DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
9Burian AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”17 MS
10Pop Rend Bianca AdrianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
11Popescu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 MS
12Butiulcă David ManuelRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
13Haba MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”16 MS
14Teodorescu ToraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 MS
15Sămărghițan TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”14 MS
16Socol MariaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - Şăulia14 MS
17Chirilă Sara DalidaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”14 MS
18Marian TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”14 MS
19Hadăr AntoniRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
20Sorlea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”13 MS
21Duca CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
22Florea AndradaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
23Fodor SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”13 MS
24Toncean LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 MS
25Vlad RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 MS
26Stoica MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”12 MS
27Longeron NathanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 MS
28Pop Lupu Bianca MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
29Stavariu AniaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
30Gallardo Moldovan JuanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10 -
31Pintea CristinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -
32Botez AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 -
33Căbuț LorenaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”10 -
34Ormenişan RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”9 -
35Pop CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
36Doboczi MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
37Moldovan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
38Bumbac MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”8 -
39Cotoară AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
40Domocoș SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”8 -
41Herepean DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”8 -
42Moldovan Bogdan MihailRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
43Rad NicoletaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
44Szakács HenriettaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
45Truța MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
46Vlad SoareRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
47Cozoș Radu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
48Hongu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”7 -
49Iosif AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
50Mare IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
51Săliştean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
52Karsos DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”6 -
53Ostace ElenaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”6 -
54Popoviciu SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
55Dan Daria GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”6 -
56Hulpuș AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
57Pogaci TudorRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
58Strete Andra KarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”5 -
59Paşc IarinaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”4 -
60Căpățână DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
61Păcurar BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”3 -
62Militaru MonicaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ciocan ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”27 I
2Cornea RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”25 II
3Butuza FlorinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 III
4Veres RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 M
5Cojocnean Dragoș FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”21 M
6Rusu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”21 M
7Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”20 M
8Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”19 M
9Brassai CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”19 M
10Mureșan David ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Unirea”19 M
11Nemet AmeliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 M
12Bănescu MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS
13Mora IngridRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 MS
14Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 MS
15Rus Marc AlexandruRomânăLiceul Vocaţional de Artă16 MS
16Bogdan CezarRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 MS
17Creța CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 MS
18Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 MS
19Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 MS
20Tătar MihaiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
21Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14.5 MS
22Cherecheș CleopatraRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”14.5 MS
23Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 MS
24Togănel FilipRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”14 MS
25Coldea RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 MS
26Porav Hodade CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
27Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
28Mărginean BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”12 MS
29Pop Cristian RomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 MS
30Măgherușan RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10.5 MS
31Oltean CodrinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10.5 MS
32Iudean DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”10 MS
33Șincan AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 MS
34Stan Crista MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 MS
35Florescu RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
36Nicușan Roxana ElizaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
37Obreja Verona BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
38Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”9 -
39Terracina ArmandRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
40Donici Maier DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
41Domokos LászlóMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
42Roba RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
43Cătană DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
44Dobrin RaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”7 -
45Duca NicolaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
46Marc GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
47Modalcă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”7 -
48Molnar RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”7 -
49Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”6.5 -
50Bucur CodruţaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6.5 -
51Deteșan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”6 -
52Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
53Marc NataliaRomânăLiceul Vocaţional de Artă6 -
54Matei Tudor IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
55Ujfalusi BoglárkaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
56Varga IstvánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”6 -
57Nicoara AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”5 -
58Oprea AnamariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
59Răchită RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
60Socol AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - Şăulia5 -
61Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
62Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”5 -
63Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”4 -
64Haidu Cătălin SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
65Knoblau LénárdMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
66Moldovan MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
67Pop Andreea IasminaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
68Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”4 -
69Popescu AlaxandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
70Cozma LaviniaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
71Hiticas DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”3 -
72Loga DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”3 -
73Mărginean Ariana NicoleRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
74Mitrescu MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
75Oltean NicolaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”3 -
76Oprea DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
77Balázs TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”2 -
78Bogdan MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”2 -
79Costea-Sigartău VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
80Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”2 -
81Stoian Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”2 -
82Veres ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”2 -
83Negrea LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”1 -
84Porumb MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”1 -
85Todoran ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin1 -
86Turc DavidRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş1 -
87Bakó-Vilhelem CsanádMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
88Budai DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”1 -
89Ignat Gabriela DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești1 -
90Irimie RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”1 -

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”27 I
2Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 II
3Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”21 III
4Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Naţional „Unirea”21 III
5Tudose Rareş FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 III
6Iernuțan Răzvan AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Emil Drăgan” - Ungheni21 III
7Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 M
8Iclozan AntonioRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M
9Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M
10Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 M
11Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”13 M
12Bândilă DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 MS
13Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de Artă12 MS
14El Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
15Albu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”11 MS
16Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”11 MS
17Fábián JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
18Kunt-Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
19Șerb ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
20Stan TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș8 -
21Feșteu IrisRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
22Fuccaro NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
23Miklosik GeorgeRomânăLiceul Vocaţional de Artă8 -
24Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
25Vidican AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”6 -
26Zaharia-Stremțan AlexiaRomânăLiceul Vocaţional de Artă6 -
27Ujică TeodoraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin6 -
28Miclea AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin5 -
29Salati Dragoș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coșbuc”5 -
30Sos DariaRomânăȘcoala Gimnazială „Ioan Vlăduțiu” - Luduș5 -
31Szekély TaniaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești5 -
32Bloj Raul TraianRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”5 -
33Ceteraș Clementina DanielaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești5 -
34Ilhan HulyaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin5 -
35Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
36Oltean Petria IlincaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
37Tatăr Maria CristinaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești4 -
38Vătafu DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
39Beianu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
40Durugy DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
41Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
42Farcaș Maria AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești3 -
43Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”2 -

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Munteanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazial „Dacia”27 I
2Munteanu TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”25 II
3Șipoș PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”23 III
4Vultur TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”22 M
5Varodi StelianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”21 M
6Simon LaszloMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”20 M
7Pușcaș LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
8Borș AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
9Porav ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
10Limbei-Pop RalucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”17 MS
11Chiorean CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 MS
12Lichințeanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”14 MS
13Bodan AnastasiaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
14Craciun SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
15Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
16Nagy AncaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
17Rad RaresRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”12 MS
18Rusu AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
19Enachi AlisaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”11 MS
20Bartos DanielMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
21Cârcu AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
22Macovei CatalinRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”9 -
23Someşan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
24Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
25Naghiu RareșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”7 -
26Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
27Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş6 -
28Stan PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
29Budai RobertMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
30Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
31Peti AndrásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
32Cerces AlexandraRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”3 -
33Popovici Oana RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești3 -
34Dumitru Adrian CosminRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
35Raț Ștefania BiancaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
36Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
37Vița CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”28 I
2El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”22 II
3Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 III
4Hancu Alexandru AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”20.5 M
5Vajda PeterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”18 M
6Nemeș Mara AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”18 M
7Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 M
8Ardeleanu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”14 MS
9Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
10Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 MS
11Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
12Culda MiraRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin9 -
13Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
14Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin9 -
15Lascău AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
16Lateș OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești8 -
17Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”4 -
18Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
19Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
20Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
21Petruț Raul SabinRomânăŞcoala Gimnazială Cristești - Cristești1 -

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Kacsó Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 I
2Pirlea-Maier MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”13 II
3Mora EmmaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 III
4Pop AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9.5 M
5Șipoș BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8.5 M
6Márton ÁronMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7.5 M
7Cîmpean MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”7.5 M
8Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
9Simon MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”4.5 -
10Grecu DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4.5 -
11Butnar DragoșRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
12Mera DeliaRomânăColegiul Naţional „Unirea”3.5 -
13Forgó TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
14Bató KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
15Oltean AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”2 -
16Gosler EduardRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin1 -

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”28 I
2Duca MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 II
3Rad Andrei RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 III
4Iclănzan DariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 M
5Tătar MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 M
6Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
7Bîndilă Anamaria AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 I
2Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 II
3Hațegan VladRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - Luduş13 III
4Anton RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 M
5Florea BiancaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 M
6Crișan DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4 -
7Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
8Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
9Kovács Apollonia LeonaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
10Lazăr VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
11Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
12Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”2 -
13Boambă OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
14Csorja AnettMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
15Miculi DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
16Șerban SebastianRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
17Todoran DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Vlad IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 I
2Ciuchină Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 II
3Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 III
4Mocanu RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 III
5Sîrb IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 M
6Oltean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 M
7Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 M
8Rus TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
9Tătar Ana SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
10Tătar IarinaRomânăLiceul Tehnologic Nr. 1 - Luduş6 -
11Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
12Budău Paul AngeloRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
13Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin4 -
14Chirilaș MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
15Straff AmadeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
16Damian Debora RomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
17Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
18Soporan Maria DorinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
19Balogh ÁdámMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
20Fodor Denisa AnamariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -
21Gherendi RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”24 I
2Vultur LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 II
3Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
4Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
5Turony EvelinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Șonea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 I
2Simon István RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
3Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 III
4Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 M
5Mesia Elena Loriana RomânăColegiul Naţional „Unirea”8 MS
6Filip RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
7Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
8Nașca Otilia MihaelaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
9Pál HunorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
10Creța CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 M
2Pețan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
3Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 I
2Ábrám NoémiMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
3Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 III
4Szász EmőkeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
5Pop VladRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”5 -
6Incze BlankaRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
7Lazar BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”4 -
8Soțan AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
9Tomut AlexRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”3 -
10Pop TheodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2-
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2019 (315 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking