sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2016

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2015-2016 (ediţia a XVI-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Iurian DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Dacia26 I
2Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială Dacia25 II
3El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială Dacia23 III
4Peţan Ioana NicoletaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 M
5Oltean ElisaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”21 M
6Rémán AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”20 M
7Bugnar TudorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 M
8Horga IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”19 MS
9Mureşan VictorRomânăŞcoala Gimnazială Dacia19 MS
10Rus IanisRomânăŞcoala Gimnazială Dacia19 MS
11Vasiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”19 MS
12Dumbravian Katai IuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”19 MS
13Hancu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”19 MS
14Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 MS
15Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Dacia18 MS
16Gorea DenisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”18 MS
17Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”18 MS
18Szász RékaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 MS
19Naşca AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
20Lascau AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş17 MS
21Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
22Trif AmaliaRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 MS
23Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
24Nemes MaraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”14 MS
25Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”14 MS
26Moldovan-Ştefan IustinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”13 MS
27Negruşa PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”13 MS
28Oltean IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”13 MS
29Oprea DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”13 MS
30Cerghizan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”13 MS
31Ciocan RăzvanRomânăColegiul Naţional „Unirea”13 MS
32Culda Mira TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin13 MS
33Malau AndaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”13 MS
34Vlad Andreea RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 -
35Zaharie Andreea MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin12 -
36Ardeleanu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”12 -
37Grama RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”12 -
38Hoffmann IsabelaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”12 -
39Mărginean GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”12 -
40Naşca Mădălina CristinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”12 -
41Oláh LorándRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş11 -
42Adorjáni JonathanMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 -
43Baloş AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 -
44Ciurba Andrei IoanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 -
45Nistor ValentinRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 -
46Vajda PeterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -
47Bajkó EszterMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic10 -
48Merdar MariaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”9 -
49Rădean MariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş9 -
50Fusaru MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
51Istrate OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”9 -
52Szántó Sándor NorbertMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
53Frandes RazvanRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”8 -
54Nagy FerencMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
55Rusu IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
56Kiss TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”7 -
57Nevodar PatriciaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”7 -
58Săliştean Andreea LorenaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
59Basca Denisa MariaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”7 -
60Fülöp Ovidiu IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin6 -
61Rusu Mara CristinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
62Ugran Radu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”6 -
63Vultur CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin5 -
64Zidărescu Alexia MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
65Dan AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş5 -
66Furdui SrefanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş5 -
67Irimie Bogdan CristianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”5 -
68Kiss TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
69Matea Ramona CristinaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”5 -
70Virág Linda KarolaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş5 -
71Forró-Bathó Eszter AnnaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
72Găbudean CristinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 Luduş4 -
73György KatalinMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic4 -
74Cetenaş AriRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”4 -
75Fazakas NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”3 -
76Balog BernadettMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
77Arion Raul DorianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”1 -

Clasa a VI-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Kacsó Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”26 I
2Cîmpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”25 II
3Piri SzilviaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa” 18 III
4Cîndea AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 M
5Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”17 M
6Costea AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 M
7Găbureac DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa” 15 M
8Mora EmmaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 M
9Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncrai 15 M
10Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 M
11Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 M
12Oprişor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
13Şandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 MS
14Manoilă DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
15Antal SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin11 -
16Moldovan SilviuRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia11 -
17Zurgalău RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
18Márton ÁronMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
19Dogariu-Baciulescu Bogdan AndreiRomânăLiceul Teoretic „Omega”9 -
20Duca Mara AntoniaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
21Mare Bogdan RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
22Puşcaş AdelinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
23Tătărău OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
24Albert Gőző ElödRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
25Benkő SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin8 -
26Lázár BalázsMaghiarăLiceul Teologic Romano-Catolic8 -
27Maier AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
28Székely DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
29Avram AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa” 7 -
30Bartoş TamaraMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”7 -
31Guta RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
32Şeulean DragoşRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut7 -
33Toma AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa” 7 -
34Prodan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
35Vlad AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
36Apas Sevda YaseminRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin5 -
37Fodor AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”5 -
38Henter SzendeMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”5 -
39Pirlea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”5 -
40Stoica NataliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”5 -
41Tudor MihneaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”5 -
42Pop RalucaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut4 -
43Szilágyi Karina BeatrixMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
44Bató KatalinMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”4 -
45Bologa EduardMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
46Chiper LeonRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut4 -
47Crihalmeanu TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”4 -
48Laszlo AngelaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş4 -
49Nicuşan TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia4 -
50Butnar DragoşRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
51Furnea Bianca IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”3 -
52Ghiurca BiancaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia3 -
53Kodori Andrea SzidoniaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
54Maier AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia3 -
55Pop PetruRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia3 -
56Pop RobertRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin3 -
57Szabo IrinelRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”3 -
58Vultur MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”3 -
59Antal SzabolcsMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin3 -
60Şomfălean RareŞRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncrai 2 -
61TamaŞ Maria MagdalenaRomânăŞcoala Gimnazială - CrăieŞti2 -
62Dordea DanielaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -
63Dulau BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
64Fülöp Bernadett TimeaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
65László DorottyaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
66Linca SilviuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”2 -
67Ognean Mihnea RomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin2 -
68Ojog AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
69Raţiu FlaviuRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -
70Roman HoraţiuRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
71Grama IonutRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin1 -
72Stan AndraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş1 -
73Szabó JuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”1 -

Clasa a VII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Degeu VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 I
2Racoţi StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 II
3Ciuchina Szabo RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 III
4Ardelean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”5 -
5Borsan AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”5 -
6Nemeş MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
7Şamşudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
8Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”4 -
9Baciu Andrei MarianRomânăŞcoala Gimnazială - Nazna4 -
10Hegyi IuliaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”4 -
11Imre TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
12Mureşan SabinaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia4 -
13Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
14Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
15Şerban SebastianRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”3 -
16Buzan Roxana CătălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”3 -
17Dinea MarkMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”3 -
18Găurean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială - CrăieŞti3 -
19Balogh AdamMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
20Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
21Demeter BoglárkaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
22Györke Tudor FranciscMaghiarăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” – Reghin2 -
23László ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
24Moldovan SoranaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”2 -
25Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”2 -
26Paşcu Andreea ClaudiaRomânăŞcoala Gimnazială – Nazna2 -
27Puskás NoémiMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
28Sălagean BrianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
29Şuteu Adrian SebastianRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncrai 2 -
30Szekeres KingaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
31Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 – Luduş2 -
32Vad AvarMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -

Clasa a VIII-a

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Huciu Iris DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 I
2Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 II
3Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”14 III
4Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 M
5Cojocariu VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 M
6Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
7Bentea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 MS
8Lăcătuş Alex ÁrpádRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
9Kiss Imre DávidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”9 -
10Oprea TerezaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”9 -
11Ceontea VladRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
12Oprea Florin OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin7 -
13Radu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”7 -
14Vultur IrinaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ceuşianu” - Reghin7 -
15Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
16Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
17Kovács PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”6 -
18Lăcătuş CarlaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”6 -
19Marc Dalia AureliaRomânăŞcoala Gimnazială Nicolae Bălcescu5 -
20Marcu HoreaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
21Simerea MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”5 -
22Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
23Coşarcă IonuţRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
24Creţa CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
25Neamt AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia4 -
26Şuteu NicolaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
27Szabó Dóra RenátaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
28Toncean MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”4 -
29Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
30Dicui FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”2 -
31Gorea TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”2 -
32Moldovan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”2 -
33Savu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
34Istrate AlinaRomânăŞcoala Gimnazială - Şăulia1 -
35Keresztes BelaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”1 -
36Turony EvelynMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”1 -
37Feşteu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”1 -

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Purcar DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”27 I
2Portik ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Domokos Kázmér” - Sovata13 II
3Macean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 III
4Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”12 III
5Feier TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 M
6Péntek Balázs ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”10 M
7Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 MS
8Costea AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 MS
9Istrate TamaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 MS
10Damó FerencMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
11Greab AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
12Pilca TudorRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6.5 -
13Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”6.5 -
14Vasiliu DragoşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
15Micliuc DanielRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
16Rusu CasianRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara5 -
17ţânţ RareşRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara5 -
18Péter Anna FanniMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Zalányi Eszter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”22 I
2Sarban DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 II
3Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 III
4Benedek BiankaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 M
5Cioloca IoanaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 M
6Muntean CarlaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 M
7Hârşan MihneaRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 -
8Maiorescu AnemonaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
9Pop AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 -
10Dodoşi AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
11Peter SarahRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Blaga BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
2Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 II
3Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 III
4Moldovan AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 MS
5Moldovan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
6Bor AndreeaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
7Bucur CristinaRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara6 -
8Făgăraş ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
9Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
10Balázs RebekaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
11Ciurba AndreiRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin5 -
12Dîca Mihai AntonioRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara5 -
13Mehedin BogdanRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara5 -
14Jakó EvelinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
15Felegean SebastianRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara2 -
16Sonea OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Marcu OvidiuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 I
2Bucoş AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”26 II
3Nagy ŞtefanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”25 III
4Băcilă VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”24 M
5Suciaghi BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 M
6Constantea TeodorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 M
7Moldovan CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”19 M
8Pogăcean SilviuRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”16 -
9Ghira DianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 -
10Mesaroş BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 -
11Păcurar Bogdan EmilRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”12 -
12Totolici AlexRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”8 -
13Moldovan DianaRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”5 -

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”23 I
2Buna-Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 II
3Hârşan SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”15.5 III
4Gál RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 M
5Szabó Ágnes KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
6Pantea CălinRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 M
7Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
8Keresztes LeventeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 -
9Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
10Gherman FilipRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
11Sas CosminRomânăColegiul Naţional „Unirea”1.5 -
12Bende Csilla BoglárkaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
13Petres Botond ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Tătar AndradaRomânăColegiul Naţional „Unirea”18 I
2Frandeş Sorana DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 II
3Dălălău Rus AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 III
4Micu AndreaRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 III
5Aszalos SzilviaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 M
6Orosfoian Andreea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 M
7Tătar CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 M
8Chirteş AndraRomânăColegiul Naţional „Unirea”13 -
9Gliga CristianRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin13 -
10Boier GeorgeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
11Ciurba AntoniaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”23 I
2Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 II
3Osztián Pálma RózáliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 III
4Hârşan DianaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara11 M

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.NumeSecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Jakab IstvánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 I
2Berbecaru AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 II
3Dorcioman RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 III
4Coprean AndreaRomânăColegiul Naţional „Unirea”14 M
5Berecki BarbaraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 -
6Cezar AlexandruRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara 9 -
7Todoran AdrianRomânăColegiul Economic Transilvania9 -
8Fosztó MátyásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
9Cezar OanaRomânăColegiul Naţional „ Mircea Eliade” - Sighişoara7 -
10Iclănzan CosminRomânăColegiul Economic Transilvania7 -
11Lixandru BiancaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
Descărcare arhivă ZIP: Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2016 zip (192 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking