sigla
Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2020

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2019-2020 (ediţia a XX-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Băncescu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
2Bârsan IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
3Bârsan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
4Botez AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
5Botoș AnastasiaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
6Butilcă LioaraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
7Căbuț LorenaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
8Chiorean RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
9Chirilă SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
10Cojocnean Rareș MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”I
11Costin MihaiRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
12Csípán AttilaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
13Csíszér TímeaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
14Cucueet RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
15Dan AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
16Dan DariaRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”-
17Demian LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
18Diaconu SabinaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”III
19Dobozi MariaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
20Domokos SebastianRomânăȘcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”MS
21Duca CezaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
22Dumbravă LucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
23Fărcaș TudorRomânăLiceul Vocaţional de Artă-
24Farkas BrianaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
25Fodor SebastianRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
26Gallardo-Moldovan JuanaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
27Haba MariaRomânăȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”MS
28Horváth DavidRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
29Iacob DariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
30Ilea Dragoș AndreiRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
31Imre ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
32Kádár RobertRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
33Körösi MaraRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
34Kui BalázsMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
35Laslău MateiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
36Man IoanaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
37Mare IlincaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
38Marian TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
39Máthé Szabolcs DánielMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-
40Mátyásy Péter ZsoltMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
41Moldovan Bogdan MihailRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MS
42Moldovan CezaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
43Nagy AlpárMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
44Ostace ElenaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
45Pap KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
46Pávai-Marossy KingaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
47Popa AndreeaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
48Rad NicoletaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
49Rus Melisa AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
50Sandor AnaRomânăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”MS
51Șandor OanaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
52Socol MariaRomânăŞcoala Gimnazială Şăulia - ŞăuliaMS
53Sorlea AlexandraRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
54Spaniol-Bârsan AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş-
55Stoica MihaiRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
56Stuparu RaulRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-
57Takács ZoltánRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
58Tőkés Baranyi EszterMaghiarăȘcoala Gimnazială „Deák Farkas” - Miercurea Nirajului-
59Trif DaianaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
60Tudose DragoșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
61Vlad RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
62Zaharie DeliaRomânăȘcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin-

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Balázs TamásMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-
2Bănescu MirceaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
3Blaj DariusRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”M
4Butuza FlorinRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
5Chirteș AndreaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
6Ciocan ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
7Cojocnean DragoșRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”II
8Coldea RaulRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
9Cornea RaduRomânăȘcoala Gimnazială „Serafim Duicu”M
10Creța CezaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
11Deteșan RareșRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
12Domokos AnnamáriaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Kádár Márton” - PănetII
13Donici-Maier DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
14Duca Nicola DenisaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
15Flora AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
16Florescu RaduRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
17Gligor FlaviusRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
18Iudean DavidRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
19Mărginean BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”-
20Matei TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
21Modâlcă AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”MS
22Moldovan IlincaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
23Mora IngridRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
24Mureșan DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
25Muth AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
26Német AmeliaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
27Plopeanu IanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
28Pop CristianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
29Precup AlexiaRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”M
30Prunaș BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
31Rusu CătălinRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
32Șincan AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
33Smeu RobertRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
34Soare MaiaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
35Socol AntoniaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
36Someșan IoanaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”-
37Stan CristaRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”MS
38Tătar MihaiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
39Terracina ArmandRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
40Togănel FilipRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
41Truța SoniaRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”-
42Vereș RaduRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Albu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”M
2Bândilă DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
3Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
4Bende-Lörinc SzilárdMaghiarăȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”-
5Cerghezan DariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Costin LarisaRomânăLiceul Vocațional de ArtăMS
7Covaci ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
8Dospinescu BeatriceRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
9El Sawy SarahRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
10Enache VladRomânăȘcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”M
11Ghira LauraRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
12Grama MihaiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
13Iclonzan AntonioRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
14Iernuțan Răzvan AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Emil Drăgan” - UngheniI
15Kerekes-Máthe ÉvaMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”MS
16Mocan CristinaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
17Moldovan Maria RomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
18Oltean Ștefania MariaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
19Onea AdrianRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
20Popa RuxandraRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
21Radu LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”MS
22Salati Dragoș BogdanRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
23Șerb ȘtefanRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
24Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
25Timar AncaRomânăȘcoala Gimnazială „George Coșbuc”MS
26Tudose Rareș FelixRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
27Vătafu DariusRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
28Vidican AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”MS
29Vulc RăzvanRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Boca OanaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
2Bodo BenceMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”-
3Borș AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
4Cârcu AndreiRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
5Craciun SaraRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
6Czuczusi EmilRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
7Dejan Karina GabrielaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
8Enachi AlisaRomânăȘcoala Gimnazială „Romulus Guga”-
9Ghiurca YasminaRomânăȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”-
10Limbei-Pop RalucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
11Macovei CatalinRomânăȘcoala Gimnazială „Europa”-
12Morar IuliaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
13Munteanu AndreiRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
14Munteanu TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
15Nagy AncaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”-
16Pușcaș LucaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II
17Rusu AlexandruRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”MS
18Simon LászlóMaghiarăȘcoala Gimnazială „Europa”I
19Șipoș PaulRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
20Someșan FlaviuRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
21Stan Denisa IoanaRomânăȘcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduș-
22Trifan PaulaRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”M
23Vancea LuminitaRomânăȘcoala Gimnazială Șăulia - Șăulia-
24Varodi StelianRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”III
25Vultur TudorRomânăȘcoala Gimnazială „Dacia”II

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Adorjáni JonathánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
4Dumbrăvean-Katai JuliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
5Florescu AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”MS
6Gorea DenisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
7Hancu AlexandruRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
8Huruba TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
9Nagy ZsuzsaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”II
10Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M
11Turony RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
12Vajda PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Ardeleanu AlexRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
2Bendriș DeliaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
3Bloj AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
4Cerghizan TudorRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
5El Sawy Omar Sayed MahmoudRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”II
6Hoffmann IsabellaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
7Iszlai BeátaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
8Muică AntoniaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
9Nemeș MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”I
10Nistor MinolaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
11Popistan NicoletaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
12Rus IanisRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”III
13Turcu TeodoraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Frandeș RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”-
2Gosler EduardRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
3Grecu DianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
4Kacsó ChrisRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
5Kupán ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
6Macavei AlinaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
7Márton ÁronMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
8Mihoc Alexandru DanielRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
9Moldovan DianaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - SighișoaraM
10Mora EmmaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
11Pirlea-Maier BiancaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
12Pop AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
13Pop BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”M

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Codarcea VeronicaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
2Duca MaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”I
3Iclănzan DariusRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
4Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
5Matei IoanaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
6Moga EduardRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”-
7Molnár DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
8Pantea MaraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
9Rad Andrei RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
10Vlad Antonia MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”II

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Anton Raluca IrisRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
2Babos DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
3Balog EmeseMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Florea BiancaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”III
5Iliescu AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
6Kovács Apollónia LeónaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
7Lazăr VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
8Meszáros SaroltaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”II
10Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”I
11Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
12Todoran DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”-

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Balogh SaroltaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
2Besenyei DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
3Chirilaș MichaelRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
4Ciuchină Szabo RalucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”I
5Damian DeboraRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
6Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin-
7Imre TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”III
8Lakó AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
9László ZsuzsannaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
10Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
11Ludescher JuliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
12Mocanu RalucaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”M
13Nagy BernadettMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
14Oltean AlexandraRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”II
15Roșca SabinaRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
16Soporan MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
17Szőcs KrisztinaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”MS
18Tătar AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
19Turceniuc AlexiaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
20Vlad Ioana MariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Gulea CristianRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
2Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
3Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”-
4Nistor IoanaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - Sighișoara-
5Pălășan RareșRomânăColegiul Național „Mircea Eliade" - SighișoaraM

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaLoc
1Creța Emil CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”-
2Gandila SergiuRomânăColegiul Național „Mircea Eliade” - SighișoaraM
3Gujan Herman MarkRomânăColegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian”MS
4Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”M
5Kolcsár GedeonMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
6Macovei RalucaRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
7Mărginean TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”II
8Mesia LorianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”MS
9Moldovan RareșRomânăColegiul Naţional „Unirea”III
10Pál HunorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”M
11Simon RóbertMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”I
12Suciu CristinaRomânăColegiul Național „Mircea Eliade” - SighișoaraMS
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2020 (18 descărcări)

mecsigla M E CMinisterul Educaţiei și Cercetării

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking trafic