sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2018

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2017-2018 (ediţia a XVIII-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a IV-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Andrei PaisiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”8 -
2Androne EduardRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 MS
3Arseni David NoelRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”3-
4Avram CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”13 -
5Bajkó PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”10 -
6Bartha ElődMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”17 MS
7Blaj DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”27 I
8Bodan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”15 MS
9Buculeu ValentinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”9 -
10Butuza FlorinRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”26 II
11Buțiu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”11 -
12Bănescu MihneaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”21 MS
13Chirteș AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”23 M
14Ciocan Ariana RoxanaRomânăColegiul Național „Unirea”27 I
15Cojocnean DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”25 III
16Coldea RaulRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 720 MS
17Coraicu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”13 -
18Creţa Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
19Crețu BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 -
20Donici Maier DavidRomânăColegiul Național „Unirea”17 MS
21Flora AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”24 M
22Haidu CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
23Ilea ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
24Laczkó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
25Lăcătuș ErikRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
26Marc NataliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”11 -
27Matei TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”25 III
28Mireștean RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”13 -
29Moldovan Alexandru RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 -
30Moldovan IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”14 -
31Mureşan David ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”26 II
32Muth AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”27 I
33Mărginean Bogdan AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”20 MS
34Nicușan RoxanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”19 MS
35Oprea Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
36Oprea Georgiana MariaRomânăLiceul cu Program Sportiv „Szász Adalbert”4 -
37Plopeanu IanRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”8 -
38Pop-Florea AnamariaRomânăColegiul Național „Unirea”7
39Popoviciu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
40Precup AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”22 M
41Prunaș BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”21 MS
42Puiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”15 MS
43Smeu RobertRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 -
44Soare MaiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”27 I
45Someșan IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”24 M
46Somodi TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
47Stan CristaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 -
48Stan MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”17 MS
49Tatar MihaiRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 719 MS
50Toma PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”18 MS
51Urda DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
52Vodă DragoșRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”15 MS
53Şincan Alexandru ConstantinRomânăColegiul Național „Unirea”23 M
54Șuta MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ardelean AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”15 MS
2Barta-Zágoni CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”27 I
3Beianu AlxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”16 MS
4Birtie ArianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut5 -
5Bândilă Darius MihaiRomânăColegiul Național „Unirea”20 M
6Cerghezan Daria BiancaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
7Cheteleș Iris RibanaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
8Costin LarisaRomânăLiceul Vocaţional de Artă17 MS
9Covaci StefanRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”16 MS
10Căpîlnă Cristina ElinaRomânăColegiul Național „Unirea”13 -
11David IonelaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”11 -
12El-Sawy SarahRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 -
13Enache VladRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 MS
14Fabian JuliannaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
15Feșteu Iris AndreeaRomânăColegiul Național „Unirea”19 M
16Gherasim IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”14 -
17Gorea AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
18Grama MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 M
19Iclonzan Antonio ȘerbanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 M
20Kerekes-Máthé ÉvaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
21Kun Bálint EteleMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
22Maier Darius AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
23Markovics GergőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 -
24Medrea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
25Mocan Cristina AndreeaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”20 M
26Moldovan Andreea SimonaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”18 MS
27Moldovan MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 III
28Morar Ana RuthRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 -
29Mureșan Iarina MedeeaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
30Nagy Magor ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”15 MS
31Negruț OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”9 -
32Negruțiu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -
33Nădășan RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
34Onea AdrianRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 III
35Pal Denis ȘerbanRomânăColegiul Național „Unirea”7 -
36Pop Răzvan RomânăŞcoala Gimnazială - Iernut9 -
37Popa RuxandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”15 MS
38Radu Luca AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 -
39Roșca Ana SofiaRomânăColegiul Național „Unirea”12 -
40Sas Maria AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut10 -
41Szatmári Vazul CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 -
42Szentanai AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut2 -
43Timar AncaRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”12 -
44Todoran RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”15 -
45Tudose Rares FelixRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS
46Șerban Radu GeorgeRomânăColegiul Național „Unirea”23 II
47Ștefan Bogdan MarianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 MS

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Androne LarisaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS
2Anghel MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
3Bodó BenceMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”16 MS
4Borş AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”28 I
5Băldean GabrielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
6Cazacu MălinaRomânăColegiul Național „Unirea”13 MS
7Cerghezan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
8Chiorean Cezara MariaRomânăColegiul Național „Unirea”16 MS
9Cioltan ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
10Costin DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 MS
11Czuczusi EmilRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 MS
12Dejan KarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
13Domokos BalázsMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 -
14Enachi AlisaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”25 III
15Fancsali Bíborka TímeaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”22 M
16Furdui MariaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
17Huza NorisRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”16 MS
18Hădărig BogdanRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
19Jakab ZselykeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
20Lichinţeanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
21Limbei RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
22Ludescher LászlóMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă17 MS
23Macovei CătălinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”15 MS
24Miclea SzidoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 -
25Moldovan RianaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut9 -
26Morar IuliaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 MS
27Munteanu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 MS
28Munteanu TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 M
29Naghiu RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”16 MS
30Nagy AncaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
31Neamţu IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
32Nistor AmaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
33Oancea AntoniaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
34Pop Traian ValentinRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”12 -
35Porav ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
36Puşcaş LucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”27 II
37Rad RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”20 M
38Rusu AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
39Sand DavidRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
40Sarac MirunaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
41Simon LászlóMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”23 M
42Sipos JasmineRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
43Someșan FlaviusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
44Stan DenisaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş12 -
45Stan PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”10 -
46Suciu DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
47Sămărtean DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”8 -
48Titiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială - Iernut8 -
49Toncean OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”12 -
50Toth SzilardRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”9 -
51Trifan PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 -
52Turc AlexRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş12 -
53Varadi StelianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”22 M
54Vița CristianRomânăColegiul Național „Unirea”11 -
55Vultur TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS
56Vîlcan Adrian VasileRomânăColegiul Național „Unirea”11 -
57Zayzon Réka OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 MS
58Şipoş PaulRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
59Şoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 MS

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Ardelenu AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”6 -
2Barta-Zágoni BernadetteMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 I
3Blaga AlexandraRomânăColegiul Național „Unirea”19 II
4Bugnar TudorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
5Cerghizan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 III
6Culda Mira TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin4 -
7El-Sawy OmarRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”21 I
8Florescu AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 M
9Fulop Ovidiu IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Augustin Maior” - Reghin2 -
10Furdui ȘtefanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş2 -
11Gorea Denisa MariaRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
12Hoffmann IsabellaRomânăŞcoala Gimnazială „Friedrich Schiller”9 -
13Horga Ioana AmeliaRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
14Hurubă TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 M
15Lascau AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
16Macarie VladRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
17Matei TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
18Moldovan PetraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
19Mărginean GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”6 -
20Nagy ZsuzsaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”15 III
21Nașca AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
22Nașca MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”7 -
23Nemes MaraRomânăŞcoala Gimnazială „George Coşbuc”13 M
24Rus IanisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 M
25Réman AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
26Sandor DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
27Szász RékaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
28Tompea LucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 M
29Ujfalusi ÁbelMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin14 M
30Vajda PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”11 MS
31Vasiu AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”8 -
32Vlad RianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 MS
33Vunvulea ȘtefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Antal SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
2Benko SzilardMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 -
3Bălașa Ana KarinaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
4Cimpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M
5Cindea AnaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 M
6Guta RazvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
7Kacsó-Chris SándorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
8Kis AnitaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”19 M
9Mera DeliaRomânăColegiul Național „Unirea”6 -
10Moldovan DianaRomânăColegiul Național „Unirea”9 -
11Mora EmmaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 III
12Oltean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”12 -
13Oprisor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”24 II
14Pantea MaraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
15Pirlea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”8 -
16Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
17Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş12 -
18Sipos BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”14 MS
19Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”14 MS
20Toșa DavidRomânăColegiul Național „Unirea”15 MS
21Trifan PetruRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş7 -
22Zurgalău Andrei RareșRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
23Șandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 MS

Clasa a IX-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Anton Raluca IrisRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
2Ardelean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
3Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Național „Unirea”12 M
4Borșan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
5Cristea Raul AlexandruRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
6Csegezi ZsomborMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 M
7Iliescu AlexiaRomânăColegiul Național „Unirea”10 M
8Lazăr VladRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
9Mikó Ágnes AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”16 II
10Popa Carla DianaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
11Racoți StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 I
12Sikó DeboraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
13Șamșudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 III

Clasa a IX-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1 Ciuchina Szabo RalucaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 I
2Anca Georgiana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
3Balogh SáraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
4Bora DragosRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 MS
5Budău Paul AngeloRomânăColegiul Național „Unirea”9 MS
6Buzan CătălinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”8 -
7Chirilaș George MichaelRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 MS
8Conțiu Antonia TeodoraRomânăColegiul Național „Unirea”4 -
9Csetri MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 II
10Ghirca Daria IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”14 M
11Gliga EcaterinaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
12Ilyés BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
13Lakó AnnaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
14Loghin ClaudiuRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”2 -
15Luca Alexandra LorenaRomânăColegiul Național „Unirea”14 M
16Maiorescu RaulRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
17Maksai Alexia RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
18Nagy ZsófiaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
19Popa Andy DacianRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
20Roşca SabinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
21Straff AmandaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4 -
22Suciu DenisaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 III
23Tatár EduardRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
24Vlad Ioana MariaRomânăColegiul Național „Unirea”12 M

Clasa a X-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
2Fodor Orsolya SzilviaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
3Jakab EteleMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
4Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
5Oprea Tereza EmiliaRomânăColegiul Național „Unirea”13.5 M
6Radu Darius RăzvanRomânăColegiul Național „Unirea”5 -
7Robu RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 II
8Sîrbu VladRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
9Vultur IrinaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 III

Clasa a X-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Creţa Emil CristianRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
2Curta Dalia AlexandrinaRomânăColegiul Național „Unirea”11 M
3Horga Miruna MariaRomânăColegiul Național „Unirea”14 III
4Kiss Diana CarinaRomânăColegiul Național „Unirea”1 -
5Kolman Silviu AlexandruRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”3 -
6Macovei Raluca IoanaRomânăColegiul Național „Unirea”13 M
7Mărginean Teodora LaviniaRomânăColegiul Național „Unirea”15 II
8Scurtu Paul ŞtefanRomânăColegiul Național „Unirea”8 -
9Sonea StefanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 I
10Urzica TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 M

Clasa a XI-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Burje MariaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara2.5 -
2Clotan AndreiRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara1 -
3Costea PaulaRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara1.5 -
4Damó FerencMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
5Feier TeodoraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
6Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
7Fodor LehelMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
8Măcean MariusRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 III
9Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
10Popa-Müller Victor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”4.5 -
11Purcar David AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”28 I
12Tant RaresRomânăColegiul Naţional „Mircea Eliade” - Sighişoara6 -

Clasa a XI-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barabási KincsőMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
2Bran Evelyn JanetteRomânăColegiul Național „Unirea”1 -
3Comșa Răzvan LucianRomânăColegiul Național „Unirea”24.5 I
4Csetri Lehel CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
5Dodoși Alaxandra RalucaRomânăColegiul Național „Unirea”2 -
6Gáspár OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
7Ivácson IngridMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
8Kis CsengeMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 II
9Kovács AndreaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7.5 M
10Lazăr BogdanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”12.5 III
11Nagy ErzsébetMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
12Natea MariaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut1 -
13Paşcanu AncaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3.5 -
14Soțan Tudor AndreiRomânăColegiul Național „Unirea”1.5 -
15Tămaș GabrielaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut3.5 -
16Zalányi EszterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 M

Clasa a XII-a (Matematică-Informatică)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Fülöp MártonMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
2Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
3Szász TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 M
4Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”25 I

Clasa a XII-a (Ştiinţe ale Naturii)

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barabás-Vincze OrsolyaMaghiarăColegiul Național „Unirea”14 MS
2Biriș VictoriaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut21 M
3Băcilă Vicențiu DamianRomânăColegiul Național „Unirea”16 MS
4Hădărău Estera AdelaRomânăColegiul Național „Unirea”22 II
5Kristof István LeventeMaghiarăColegiul Național „Unirea”9 -
6Marcu OvidiuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21.5 III
7Nagy StefanRomânăLiceul Teoretic „Gheorghe Marinescu”17 M
8Puskás DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”18 M
9Ruzsiczky GusztávMaghiarăColegiul Național „Unirea”8 -
10Szakács ZoltánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”21 M
11Șuta GiorgianaRomânăLiceul Tehnologic - Iernut25 I
zip Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2018 (321 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking