sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2015

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2014-2015 (ediţia a XV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Albert GyőzőRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
2Antal Szilárd LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin10 -
3Apas Sevda JaseminRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin6 -
4Balogh BotondMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu4 -
5Ban MihailRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 MS
6Bartos TamaraMaghiarăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”12 MS
7Benkő SzilárdMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin18 M2
8Benő ÁkosMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”6 -
9Boantă Crina JessicaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
10Boier AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
11Borşuc Cristina CarminaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin10 -
12Bucur MihaiRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”6 -
13Bucur-Sabău Maria MirabelaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin7 -
14Crişan Denis RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin6 -
15Cseresznyés AndreaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici5 -
16Câmpean MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”19 M1
17Cândea Ana SofiaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
18Demeter DavidMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
19Dulău BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”10 -
20Erdélyi LorándMaghiarăŞcoala Gimnazială - Eremitu2 -
21Farcaş Georgiana CezaraRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin5 -
22Fodor AlexandruRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”13 MS
23Furnea BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
24Gaburean DianaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”23 II
25Gligor AlexRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”11 -
26Grama Ionuţ MariusRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin7 -
27Guţă RăzvanRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş14 MS
28Hadăr AmandaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 MS
29Ignat Dragoş RomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”9 -
30Kocso ChrisRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 MS
31Linca SilviuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
32Lircă Carla GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş7 -
33Lungu SaraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”7 -
34Mare BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
35Muntean OctavianRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
36Munteanu Tania AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin6 -
37Mánya GellértMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”9 -
38Nagy ViktóriaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici4 -
39Negrea CatalinRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”11 -
40Ojog AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş10 -
41Oltean RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”8 -
42Oprişor MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 MS
43Pop BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”15 MS
44Pop Maria AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş20 III
45Pop Robert CristianRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin8 -
46Popa DenisaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
47Precup Şerban MarianRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin4 -
48Prodan AlexandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 M1
49Puşcaş AdelinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
50Roman DariaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”13 MS
51Roman HoraţiuRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”8 -
52Stoica Natalia BiancaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”8 -
53Szabo IrinelRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”14 MS
54Szilágyi BotondMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”19 M1
55Toma-Nan GeorgeRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”8 -
56Toşa DavidRomânăColegiul Naţional „Unirea”27 I
57Tălmăcean MihneaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 MS
58Tătar LuciaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”10 -
59Tătărău OanaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”14 MS
60Vass PéterMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”20 III
61Vlad AntoniaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 MS
62Zurgalău RareşRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”18 M2
63Şandru Kara MedeeaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 M3
64Şomfălean RareşRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş7 -

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 II
2Bereczki BeátaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici1 -
3Boambă Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 -
4Borşan AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”24 I
5Buzan CătălinaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”11 -
6Béres VinczeMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”3 -
7Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
8Ciuchina Szabo RalucaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”17 M1
9Crişan Diana LoredanaRomânăŞcoala Gimnazială „Mirona” - Reghin10 -
10Crişan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 M3
11Degeu VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 III
12Fekete Hunor CsabaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin2 -
13Hegyi IuliaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”10 -
14Hintea PaulaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”13 MS
15Huza LisandraRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin7 -
16Iliescu AlexiaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”12 MS
17Imre TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”14 MS
18Kelemen BorostyánMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”1 -
19Loghin ClaudiuRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”6 -
20Lucaciu DariaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
21Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 MS
22Maki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
23Man AlexandruRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
24Moldovan SoranaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”14 MS
25Musat AlinRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”13 MS
26Mătea AugustinRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”16 M2
27Nemeş MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
28Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”4 -
29Oltean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”9 -
30Pop DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”3 -
31Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin1 -
32Racoţi StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 III
33Ruţa AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
34Suceava RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin2 -
35Toth TamásMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici1 -
36Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş9 -
37Şuteu Adrian SebastianRomânăŞcoala Gimnazială - Sâncraiu de Mureş3 -

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Benţea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”15.5 M2
2Bereczki AlpárMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici1 -
3Brenduş EmiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”10 -
4Brustur OtiliaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”7 -
5Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş6.5 -
6Ceontea VladRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”13 MS
7Cojocaru VicenţiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”19.5 III
8Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
9Creţa Emil CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”12.5 MS
10Curta DaliaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”13.5 MS
11Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 M3
12Florea CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 M3
13Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”18.5 M1
14Huciu IrisRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 II
15Keresztes BélaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”2 -
16Kiss BorbálaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8.5 -
17Lörinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
18Lăcătuş AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”5 -
19Lăcătuş CarlaRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”11 -
20Moldovan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”5 -
21Morar CrinaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”7 -
22Oprea Florin OctavianRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin14 MS
23Oprea TerezaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”24.5 I
24Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
25Raiu DianaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici1 -
26Savu CosminRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
27Simedrea MaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”8 -
28Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”10 -
29Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
30Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”14 MS
31Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”11 -
32Zalányi DávidMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă1 -
33Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş6.5 -

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Barbu AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”12 MS
2Borşan RaduRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 M3
3Bozdog Ştefana MaraRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin4 -
4Boér SzidóniaMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici4 -
5Brudan Ozana FlorinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare10 -
6Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 III
7Coman ClaudiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 MS
8Comnodean AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „Mihai Viteazul”10 -
9Costea AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”17 MS
10Ferencz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7 -
11Forró Bathó ÁkosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”4 -
12Istrate TamaraRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”28 I
13László EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială - Mătrici2 -
14Macean MariusRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”28 I
15Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”4 -
16Moldovan CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”23 II
17Nicoară Marusea IoanaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş13 MS
18Oprea AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 MS
19Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”19 M2
20Pop AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 MS
21Purcar DavidRomânăLiceul Teoretic „Omega”28 I
22Péntek Balázs ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 -
23Roman Maria MădălinaRomânăŞcoala Gimnazială - Iclandu Mare3 -
24Slavu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”20 M1
25Stoica TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Dacia”18 M3
26Vasiliu DragoşRomânăŞcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”23 II
27Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 MS
28Zalányi Eszter BorókaMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă22 III

Clasa a IX-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Blaga BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 II
2Bor AndreeaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin8 -
3Ciurba Andrei IlieRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin16 M1
4Făgăraş Andreea ArianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
5Hilbert DennisRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
6Köllő MagorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 -
7Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”26 III
8Moldovan Andrei AlinRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin1 -
9Moldovan DragoşRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 -
10Moldovan Raul OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 M1
11Sonea OvidiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 M1
12Tenie AndaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”28 I
13Tomuţ AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 M2

Clasa a X-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
2Buna-Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”25 I
3Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”6 M1
4Gherman FilipRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
5Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”1 -
6Hârşan SabinRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
7Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 II
8Szabó Ágnes KrisztaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
9Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -

Clasa a XI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -
2Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”28 I
3Máthé OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
4Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”2 -
5Osztián PálmaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”3 -
6Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”4 -

Clasa a XII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Chelărescu PaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 M2
2Horváth IlkaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”7-
3Kucsván ZsoltMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”16 II
4Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 M1
5Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 III
6Pişcu VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”16 II
7Şerban ŞtefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin17 I
Descărcare arhivă ZIP: Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2015 zip (325 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking