sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2014

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2013-2014 (ediţia a XIV-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Anca GeorgianaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”22 I
2Ardelean AlexandraRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”18 MS
3Besenyei DorottyaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”12 -
4Boamba Ovidiu VasileRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18.5 M3
5Bologa AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş10 -
6Borsan AlexandraRomânăGimnaziul „Dacia”18 MS
7Buzan CătălinaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”18 MS
8Béres VinceMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”8 -
9Chelărescu MaraRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 -
10Chiuchina Szabo RalucaRomânăGimnaziul „Dacia”20.5 III
11Crisan IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 MS
12Crişan MihaiRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin7 -
13Câmpean AlexandraRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -
14David Andrei RollandRomânăSc. Gimn. „Florea Bogdan” - Reghin9 -
15Fanja TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”6 -
16Golianu Alexandra LuisaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni4 -
17Greab Andrei SorinRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti5 -
18Găurean AndreiRomânăŞcoala Gimnazială Crăieşti9 -
19Hatházi Antónia RebekaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”1 -
20Haţegan VladRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş16 MS
21Hintea PaulaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”16 MS
22Hoţoi SabinaRomânăLiceul Vocaţional de Artă1 -
23Jenei CezaraRomânăLiceul Vocaţional de Artă13 -
24Kacsó-Bodó Balázs HunorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”3 -
25Kelemen Borostyán KatalinMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 -
26Kiss Pal LeventeMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin13 -
27Kotirlan AgnesMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 MS
28Kovács BrigittaMaghiarăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş3 -
29Ludescher JúliaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”15 MS
30Matea Augustin IoanRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”20 M1
31Moki ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”13 -
32Nemes MagdaRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
33Nicuşan TudorRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”17 MS
34Oltean AlexandraRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”5 -
35Pop Dragoş MirceaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”14 MS
36Popa CarlaRomânăColegiul Naţional „Unirea”11 -
37Pápai Csaba ZsoltMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin8 -
38Racoti StelianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 II
39Roşca SoniaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”6 -
40Rus StefaniaRomânăGimnaziul „Dacia”8 -
41Ruta AndreeaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”6 -
42Samsudean LarisaRomânăColegiul Naţional „Unirea”18.5 M3
43Sita Paul IonuţRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni14 MS
44Sîrb IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”14 MS
45Tătar Ana SabinaRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”19 M2
46Tătar IarinaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş13 -
47Veres HanriettaMaghiarăGimnaziul „George Coşbuc”8 -

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Astăluş AdrianRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş8 -
2Bentea BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”15 MS
3Boantă Adrian DanielRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni11 -
4Bucur DenisRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
5Bărdăşan AndreeaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
6Ceontea Vlad CalinRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”20 M1
7Cojocaru VicentiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”21 III
8Colceriu CarmenRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 MS
9Cozoş EmilRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”5 -
10Cămărăşan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”26 II
11Cătană BogdanRomânăGimnaziul „Dacia”12 -
12Dumbravă Denisa VioricaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”3 -
13Farkas BenceMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
14Florea CiprianRomânăGimnaziul „George Coşbuc”27 I
15Gherman AdrianaRomânăŞcoala Gimnazilă „Serafim Duicu”3 -
16Hodean RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”3 -
17Horga MirunaRomânăColegiul Naţional „Unirea”19 M2
18Huciu IrisRomână Gimnaziul „Dacia”20 M1
19Iuşan AlessandraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
20Keresztes BélaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”4 -
21Kántor AndreaMaghiarăLiceul Vocaţional de Artă13 MS
22Lazăr Roxana IoanaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni7 -
23Luca AndaRomânăŞc. Gimn. „Florea Bogdan” - Reghin5 -
24Lăcătuş Arpad AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M3
25Lăcătuş CarlaRomânăGimnaziul „Dacia”20 M1
26Lőrinczi MátyásMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”9 -
27Man Marian SorinRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni2 -
28Marcu HoreaRomânăGimnaziul „George Coşbuc”15 MS
29Mireştean DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş8 -
30Oniţă AndreiRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş11 -
31Oprea FlorinRomânăGrup Şcolar „A. Maior”12 -
32Oprea TerezaRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”27 I
33Oroian DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”8 -
34Pastia IlincaRomânăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”11 -
35Popa RăzvanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
36Poptămaş Iulia MariaRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni8 -
37Poptămaş Vlad IulianRomânăŞcoala Gimn. „Emil Drăgan” - Ungheni11 -
38Păcurari LorenaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş6 -
39Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 I
40Romanti IoanaRomânăGimnaziul „Florea Bogdan” - Reghin9 -
41Simon ZsuzsannaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin12 -
42Szabó DóraMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 MS
43Szathmáry AndorMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”3 -
44Szegedi ZsoltMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”11 -
45Szekernyés PéterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”10 -
46Sîrbu VladRomânăŞcoala Gimnazială „Europa”14 MS
47Tomuţ NicuşorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
48Tőkés BenceMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”3 -
49Urzică TeodoraRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”14 MS
50Şipoş DariusRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş5 -

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Belean MaraRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş5 -
2Belegan DavidRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
3Bologa MariaMaghiarăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş3 -
4Borşan RaduRomânăGimnaziul „Dacia”12 MS
5Bozdog MaraRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin6 -
6Bujáki EszterMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”3 -
7Bálint-Szentendrei LehelMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”2 -
8Béres GergőMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”2 -
9Bîndilă AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 Ms
10Chiorean CristianRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”10 -
11Chirteş Denisa ArtemisaRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”7 -
12Damo FerenczMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”10 -
13Erős GergelyMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin5 -
14Ferenz DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
15Forró-Bathó ÁkosMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”7 -
16Grama BiancaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”9 -
17Gînţă AndreiRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”6 -
18Hancu Serafim RafaelRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”9 -
19Hincs AnitaMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”7 -
20Holom Carla DianaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”9 -
21Ilovan IlincaRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
22Kovács HannaMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”4 -
23Macean MariusRomânăGimnaziul „Dacia”20 III
24Man VladimirRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”10 -
25Micliuc DanielRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”11 MS
26Nyulas MiklosMaghiarăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”5 -
27Peţan PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 II
28Pilca TudorRomânăGimnaziul „Miruna” - Reghin10 -
29Popa-Müller Viktor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 MS
30Purcar DavidRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”24 I
31Pîrvu AlexandraRomânăLiceul Vocaţional de Artă10 -
32Sakhen AnnaRomânăŞcoala Gimnazială Nr. 1 - Luduş6 -
33Stoica TudorRomânăGimnaziul „Dacia”11 MS
34Szász EmőkeMaghiarăŞcoala Gimnazială „Europa”7 -
35Târnăvean Ilinca IoanaRomânăŞcoala Gimnazială „Dr. Bernády György”3 -
36Vasiliu DragoşRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”16 M2
37Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 M1
38Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
39Şomfălean DenisRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”14 M3

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Blaga BogdanRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 M2
2Bor AndreeaRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin12 -
3Burján EszterMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”5 -
4Constantea TheodorRomânăŞcoala Gimnazială „Serafim Duicu”16 M1
5Crăciun BiancaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş7 -
6Dordea VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 M3
7Furnea Diana MariaRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”13 -
8Fărcaş MariaRomânăŞcoala Gimnazială „A. Maior” - Reghin1 -
9Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”18 II
10Hădărean EsteraRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”16 M1
11Mailat IonuţRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”15 M2
12Mircea DanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 III
13Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
14Moş DanielaRomânăGimnaziul „Dacia”15 M2
15Nedelcu Tudor SerbanRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”7 -
16Roman TudorRomânăGimnaziul „Dacia”16 M1
17Suciaghi BodanRomânăGimnaziul „Mihai Viteazul”15 M2
18Szakács ZoltánMaghiarăŞcoala Gimnazială „Romulus Guga”10 -
19Sâmpălean OvidiuRomânăŞcoala Gimnazială „Omega”14 M3
20Tenie AndaRomânăŞcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”20 I
21Tocaciu ValeriaRomânăŞcoala Generală „Ioan Vlăduţiu” - Luduş6 -
22Toma DanielRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”15 M2
23Tomuţ VoicuRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”16 M1

Clasa a IX-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Antal KrisztinaMaghiarăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin3 -
2Balmoş TeodoraRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
3Buna Mărginean AlexRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 I
4Băjan VladRomânăColegiul Naţional „Unirea”13 M1
5Harhoi RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
6Lazăr AlexRomânăColegiul Naţional „Unirea”4 -
7Nicuşan AndreiRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”21 III
8Oprea MariaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”23 II
9Pantea Călin Marius IonutRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin12 M2
10Pop DanRomânăColegiul Naţional „Unirea”3 -
11Péterfi OrsolyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12 M2
12Szabó ÁgnesMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 M1
13Tomolea AnamariaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -
14Toşa AndreiRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 M3

Clasa a X-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Florea CătălinRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”22 III
2Georgescu SabinaRomânăColegiul Naţional „Unirea”28 I
3Olteán-Péter BorókaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”6 -
4Sabău VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 II
5Stuparu GeorgianaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin6 -

Clasa a XI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Avram DianaRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”27 I
2Maftei StefanRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara5.5 -
3Mureşan RaulRomânăColegiul Naţional „Unirea”14 M1
4Nagy DánielMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”12.5 M2
5Panoschi IoanaRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara2 -
6Pál TamásMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”16 III
7Serban StefanaRomânăLiceul Tehnologic „Petru Maior” - Reghin25 II
8Tucă PatriciaRomânăColegiul Naţional „Unirea”2 -

Clasa a XII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Bloj RoxanaRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin1 -
2Buta RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”17 III
3Cernat DianaRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
4Covaci RareşRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”25 II
5Csegyi GergelyMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”8 -
6Magdó DorottyaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”9 -
7Man CristianRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
8Mihaly VladRomânăColegiul Naţional „M. Eliade” - Şighişoara26 I
9Moldovan RăzvanRomânăLiceul Tehnologic „Ioan Bojor” - Reghin1 -
10Pop IoanaRomânăColegiul Naţional „Unirea”7 -
Descărcare arhivă ZIP: Subiecte şi bareme „Simon Petru” 2014 zip (368 descărcări)

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking