sigla

Evenimente Colegiul Naţional „Unirea”

Concursul „Simon Petru” 2013

Rezultatele concursului de matematică „Simon Petru” organizată de Colegiul Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Mureş din anul şcolar 2012-2013 (ediţia a XIII-a). Tabelele se pot sorta după coloana Nume sau Loc.

Clasa a V-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Avram LucianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
2Belegan IoanaRomânăGimnaziul „Serafim Duicu”8 -
3Brustur OtiliaRomânăGimnaziul „Dacia”17 M3
4Ceontea VladRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”18 M2
5Cojocaru VicentiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”28 I
6Coros EmilRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”17 M3
7Cotruţ TudorRomânăGimnaziul „Europa”13 MS
8Creta Emil CristianRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”12 -
9Curta DaliaRomânăGimnaziul „Europa”12 -
10Cămărășan AnaRomânăColegiul Naţional „Unirea”17 M3
11Cătană Bogdan IonuţRomânăGimnaziul „Dacia”14 MS
12Fodor VladRomânăGimnaziul „Alexandru Ioan Cuza”8 -
13György BrigittaMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”11 -
14Hegyi EszterMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”7 -
15Hodean RaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 MS
16Itu CiprianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”6 -
17Iuşan AlessandraRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”8 -
18Körtczey HunorMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”7 -
19Lazin AncaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”18 M2
20Lörinczi MátyásMaghiarăGimnaziul „Europa”12 -
21Lăcătuş Arpad AlexRomână Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 -
22Magdó LehelMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 -
23Marcu HoreaRomânăGimnaziul „George Coşbuc”13 MS
24Masca AlexandruRomânăGimnaziul „George Coşbuc”13 MS
25Mesia LorianaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”18 M2
26Moldovan Aurel FlorinRomânăŞcoala Gimnazială Şincai8 -
27Mózsa AttilaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”13 MS
28Nicolici DragoşRomânăŞcoala Generală Nr. 213 MS
29Oprea FlorinRomânăGimnaziul „Augustin Maior” - Reghin20 III
30Orbán Balásy ÁronMaghiarăLiceul de Artă11 -
31Oroian DavidRomânăGimnaziul „Europa”11 -
32Pastia IlincaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”13 MS
33Petre AndreiRomânăGimnaziul „Dacia”6 -
34Petrea DanRomână Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”15 MS
35Racheriu NicolaeRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”25 II
36Raţ DanielRomânăGimnaziul „Serafim Duicu”7 -
37Romonţi AndradaRomânăGimnaziul „Serafim Duicu”8 -
38Rusu AlexandraRomânăGimnaziul „Romulus Guga”14 MS
39Saimac ClaudiuRomânăGimnaziul „Europa”15 MS
40Sikó TimeaMaghiarăLiceul de Artă6 -
41Simon RareşRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”9 -
42Szekernyés PéterMaghiarăGimnaziul „Europa”19 M1
43Tomuţ NicuşorRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 -
44Tőkés BenczeMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”8 -

Clasa a VI-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Bahmătă RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”11 -
2Bara BogdanRomânăColegiul Naţional „Unirea”8 -
3Barbu AndreiRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”13 M3
4Bozdog Ştefana MaraRomânăGimnaziul „Augustin Maior” - Reghin7 -
5Béres GergőMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”6 -
6Coiba BogdanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”13 M3
7Coman ClaudiuRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 -
8Costea AlexandraRomânăGimnaziul „Europa”15 M1
9Damo FerencMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”14 M2
10Forró Bathó ÁkosMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”8 -
11György TamásMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”13 M3
12Holom ClaraRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”14 M2
13Hriţcu-Mesenschi AlinRomânăGimnaziul „Dacia”11 -
14Hârşan MihneaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”12 MS
15Micliuc DanielRomânăŞcoala Generală Nr. 214 M2
16Măcean MariusRomânăGimnaziul „Dacia”27 I
17Nemes LeventeMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”7 -
18Orban AlexandruRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”6 -
19Popa-Müller Victor DávidMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”22 II
20Somfalean DenisRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”21 III
21Vlasiu FlaviusRomânăColegiul Naţional „Unirea”27 I
22Váradi Csaba BélaMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 -
23Vészi AtádMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”8 -
24Văsieşiu VictorRomânăColegiul Naţional „Unirea”10 -
25Zalanyi Eszter BorokaMaghiarăLiceul de Artă14 M2
26Şteţca DanielRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”11 -

Clasa a VII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Blaga BogdanRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”15 M1
2Boga BalázsMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
3Burján EszterMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”6 -
4Béres-Duha CsongorMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”5 -
5Cordoş Anamaria IoanaRomânăŞcoala Gimnazială Şincai5 -
6Costantea TheodorRomânăGimnaziul „Serafim Duicu”11 MS
7Cristea Răzvan ŞtefanRomânăŞcoala Gimnazială Şincai4 -
8Csibi KrisztaMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”6 -
9Dagnea BiancaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”7 -
10Dordea VladRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”18 III
11Făgăraş ArianaRomânăGimnaziul „Romulus Guga”11 MS
12Grama DiandraRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
13Halmi Antonia Gabriela RomânăŞcoala Gimnazială Şincai6 -
14Hilbert DenisRomânăColegiul Naţional „Unirea”9 -
15Magyari ZsuzsannaMaghiarăColegiul Naţional „Unirea”6 -
16Mailat IonuţRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”20 I
17Maior Iulia TeodoraRomânăGimnaziul „Dacia”13 M3
18Marian Georgiana SorinaRomânăLiceul Sportiv „Szász Adalbert”5 -
19Mircea DanRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”14 M2
20Moga RaduRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”12 MS
21Roman Tudor PetruRomânăGimnaziul „Dacia”19 II
22Sonia OvidiuRomânăŞcoala Generală Nr. 27 -
23Szakács ZoltánMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”11 MS
24Tempfli ÁkosMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”10 -

Clasa a VIII-a

Nr.Nume SecţiaŞcoalaPuncteLoc
1Asztalos-Balásy DánielMaghiarăŞcoala Generală Nr. 25 -
2Balmoş TeodoraRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”9 MS
3Bozdog Maria MiraRomânăGimnaziul „Augustin Maior” - Reghin7 -
4Burian RaulRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”10 III
5Băilă AlexandruRomânăGimnaziul „Tudor Vladimirescu”9 MS
6Dobreanu RaduRomânăColegiul Naţional „Unirea”5 -
7Dămian Denisa DianaRomânăLiceul Sportiv „Szász Adalbert”4 -
8Florea PaulRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”7 -
9Gămălău AndradaRomânăGimnaziul „Dacia”10 III
10Harhoi RaduRomânăGimnaziul „Alexandru Ioan Cuza”9 MS
11Keresztes LeventeMaghiarăGimnaziul „Liviu Rebreanu”5 -
12Nicula CristianRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”9 MS
13Ogledean AndreeaRomânăGimnaziu „Romulus Guga”4-
14Seceleanu MădălinaRomânăGimnaziul „Europa”14 I
15Simina RaduRomânăGimnaziul „Liviu Rebreanu”7 -
16Szabó ÁgnesMaghiarăLiceul Teoretic „Bolyai Farkas”11 II
17Szekeres TamásMaghiarăŞcoala Generală Nr. 26 -
18Szöcs BorokaMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”5 -
19Tudose AdrianRomânăColegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”10 III
20Turdean AlexandruRomânăŞcoala Generală Nr. 27 -
21Turturica RazvanRomânăGimnaziul „Romulus Guga”8 -
22Tőkés DorottyaMaghiarăGimnaziul „Romulus Guga”5 -
23Varadi NicolaeRomânăGimnaziul „Dacia”6 -

mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking