sigla

Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2017

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2016-2017. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Premii de Excelenţă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bălaşa Ana KarinaVII AGimnaziuRomână-
2Blaga AlexandraVI AGimnaziuRomână-
3Bucşea MariaX EFilologieRomânăUman
4Ciocan Ariana RoxanaIII AClasă primarăRomână-
5Cormoş Bogdan OliviuXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Creţa Cezara MariaIII AClasă primarăRomână-
7Creţa Codrin Nicolae MartinI AClasă primarăRomână-
8Gorea Denisa MariaVI AGimnaziuRomână-
9Harhoi RaduXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Ilovan Mara ConstantinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Maier Ana NataliaVII AGimnaziuRomână-
12Mureşan David ŞtefanIII AClasă primarăRomână-
13Nistor Valentin VasileVI AGimnaziuRomână-
14Oltean Oana ŞtefaniaXII EFilologieRomânăUman
15Ploscar Camelia DenisaXII EFilologieRomânăUman
16Pogăcean Manuela ClaudiaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
17Purcar David AndreiX AMatematică-InformaticăRomânăReal
18Rotar Bianca IoanaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
19Rusu AndreeaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
20Sermăşan Horaţiu DanielXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
21Şamsudean Larisa CristinaVIII AGimnaziuRomână-
22Tătar Andrada ClaudiaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
23Ujică AlexandraXII EFilologieRomânăUman
24Ungur Mirela LigiaXII EFilologieRomânăUman
25Vlasiu FlaviusX AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Vultur IlincaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Zamfir Bianca AlexandraX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bumbac Ileana MariaI AClasă primarăRomână-
2Chiorean Tudor OctavianXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Chiriac RareşXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Chirteş Andra PetruţaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Cociş VladXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Dumitru FlaviaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Lazăr BiancaXI FŞtiinţe SocialeRomânăUman
8Manolachi RareşXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Marc AlexandraX FŞtiinţe SocialeRomânăUman
10Mărginean Maria AlexandraXI EFilologieRomânăUman
11Mircea Otilia JasmineIII AClasă primarăRomână-
12Moldovan Carina AlexiaII AClasă primarăRomână-
13Muscă Antonia MariaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
14Pop CristianII AClasă primarăRomână-
15Pop-Florea AnamariaIII AClasă primarăRomână-
16Rad Nicoleta MariaII AClasă primarăRomână-
17Sabău Larisa IoanaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Şandor Ovidia CasandraXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
19Tănase Bogdana MariaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Tătar CristianXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Tătar IngridII AClasă primarăRomână-
22Teban Maria CarlaII AClasă primarăRomână-
23Toşa AndreiXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Turturică RăzvanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
25Ungur Mirela LigiaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
26Văsieşiu VictorX AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Viţa IlincaII AClasă primarăRomână-

Excelenţă Artistică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Blaga AlexandraVI AGimnaziuRomână-
2Boantă AndreeaX FŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Boţan Larisa DenisaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
4Brumă CristinaX FŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Cecan AndreiXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
6Cerghizan DragoşVI AGimnaziuRomână-
7Cherecheş Miruna Ioana CersalaVI AGimnaziuRomână-
8Dan Mara MariaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
9Dodoşi Alexandra RalucaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
10Dogaru AndreeaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Feşteu Iris AndreeaIV AClasă primarăRomână-
12Harpa Mihai AlexandruXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
13Incze Blanka AnnaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Marcu Anamaria LuisaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
15Marica IanisIV AClasă primarăRomână-
16Mkrtchyan ElenaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
17Moldovan Mădălina BiancaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Mureşan Iarina MedeeaIV AClasă primarăRomână-
19Musgociu AlexandraXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
20Naghi-Pădurean Maria AlexandraXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
21Rusu Alexandra IoanaVI AGimnaziuRomână-
22Sărmăşan Paul TiberiuVII AGimnaziuRomână-
23Socaciu Ana MariaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
24Şteţco Patricia AlexandraXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
25Târşoagă Mădălina EcaterinaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
26Vajda Ingrid EvelinVI AGimnaziuRomână-
27Vale Doina LoredanaX FŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Boroş Maria AlexandraIII AClasă primarăRomână-
2Cengher Andrei FlorinX AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Dodoşi Alexandra RalucaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Oană Anamaria FedericaIII AClasă primarăRomână-
5Şandru George GabrielIV AClasă primarăRomână-
6Văsieşiu VictorX AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Zamfir Bianca AlexandraX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Loialitate faţă de şcoală

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Boţan Larisa DenisaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
2Ilovan Mara ConstantinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Mărginean Raul DanielXI EFilologieRomânăUman
4Merdariu AndreeaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
5Moldovan Mădălina BiancaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Muscă Antonia MariaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
7Negovan TaniaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Pogăcean Manuela ClaudiaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Ţîrlea Julia CasinaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Almăşan Andreea DeliaX EFilologieRomânăUman
2Archiudean Mădălina LucianaX EFilologieRomânăUman
3Barabási BernadettXI GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
4Bartha Petra AntoniaXI EFilologieRomânăUman
5Boţan Larisa DenisaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
6Căpîlna Meda AndreeaX FŞtiinţe SocialeRomânăUman
7Chiluţi MihaiX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Chiriţă-Constantinescu AlexandraX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
9Cotoară AlexandraX EFilologieRomânăUman
10Dobre Eduard ŞerbanXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
11Dodoşi Alexandra RalucaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Dogaru AndreeaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Frigură PaulX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Harpa Diana MariaX EFilologieRomânăUman
15Husariu Andreea MariaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
16Ilovan Ilinca IoanaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Ilovan Mara ConstantinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Incze Blanka AnnaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
19Luţaş RăzvanX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Martin Anda LarisaXI EFilologieRomânăUman
21Mărginean Maria AlexandraXI EFilologieRomânăUman
22Mărginean Raul DanielXI EFilologieRomânăUman
23Moldovan Mădălina BiancaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
24Molnar Călin DragoşXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
25Morar AlisXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
26Mureşan Corina AdelaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
27Muscă Antonia MariaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
28Naghi-Pădurean Maria AlexandraXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
29Natea Iris AndraX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
30Negovan TaniaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
31Oltean Oana ŞtefaniaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
32Petca Daria MihaelaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
33Pintea Larisa MariaX EFilologieRomânăUman
34Pogăcean Manuela ClaudiaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
35Poienar Alexandra GabrielaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
36Pop Sabin AlexandruXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
37Sarca Iulia LoredanaX EFilologieRomânăUman
38Şova Maria AdelinaX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
39Târşoagă Mădălina EcaterinaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
40Todoran Rareş ConstantinX FŞtiinţe SocialeRomânăUman
41Ţîrlea Julia CasinaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
42Ujică AlexandraXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
43Ungur Mirela LigiaXII EŞtiinţe SocialeRomânăUman
44Zeceş RăzvanXI EFilologieRomânăUman

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2016-2017 este 141.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking