sigla

Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2015

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2014-2015. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Belegan FilipIII AClasă primarăRomână-
2Benedek KristófVIII BGimnaziuMaghiară-
3Bisztrai RékaX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
4Blaga CristianXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
5Boca Alexandra ŞtefanaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Cămărăşan Ioana LiaIV AClasă primarăRomână-
7Cândea Oana VeronicaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Chelărescu PaulXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
9Chiorean TudorX AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Cojocaru VicenţiuVII AGimnaziuRomână-
11Crişan IoanaVI AGimnaziuRomână-
12Crucean CorneliaXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
13Georgescu SabinaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
14Gherman Anda VeronicaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Horea Horea ŞtefanXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
16Iszlai András ErnőVIII BGimnaziuMaghiară-
17Iurian DianaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Lázár BalázsV BGimnaziuMaghiară-
19Marin Diana IzabelaV AGimnaziuRomână-
20Moga AncaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
21Moldovan AndreiX EŞtiinţe SocialeRomânăUman
22Moldovan Cristina AndreeaXII DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
23Moldovan DianaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Morar AndreeaXII EFilologieRomânăUman
25Mureşan BogdanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Negovan RaduIV AClasă primarăRomână-
27Nemeş MagdaVI AGimnaziuRomână-
28Niţă Dan LucianIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
29Ploscar CameliaX EŞtiinţe SocialeRomânăUman
30Pop ŞtefaniaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
31Precup Ada MariaVII AGimnaziuRomână-
32Sărmăşan Paul TiberiuV AGimnaziuRomână-
33Suba Andrea NoémiXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
34Szőts DávidIII BClasă primarăMaghiară-
35Şamşudean Larisa CristinaVI AGimnaziuRomână-
36Ştefan SebastianXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
37Tolan CristianXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
38Toşa AndreiX AMatematică-InformaticăRomânăReal
39Turdean AlexandruX AMatematică-InformaticăRomânăReal
40Turturică RăzvanX AMatematică-InformaticăRomânăReal
41Ujică AlexandraX EŞtiinţe SocialeRomânăUman
42Umbrărescu Cosmin ŞtefanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
43Vinţeleriu IlincaIII AClasă primarăRomână-
44Vlasiu FlaviusVIII AGimnaziuRomână-

Excelenţă Artistică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Bentea BogdanVII AGimnaziuRomână-
2Bodan-Calciu Athena AntonelaVI AGimnaziuRomână-
3Demeter SzabolcsVII BGimnaziuMaghiară-
4Demeter DánielIII BClasă primarăMaghiară-
5Egresi MelindaX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
6Fola Paula BiancaXI EFilologieRomânăUman
7Gidofalvi ImolaXI FŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
8Însurăţelu TeodoraXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
9Jancsó ElődX FMatematică-InformaticăMaghiarăReal
10Laszlo Dan IoanaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Man RareşXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
12Oancea Ioana NainaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
13Popa Carla DianaVI AGimnaziuRomână-
14Selyem Zorán TiborX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
15Strete Alexandru SebastianXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
16Trişcă-Zăgreanu MihaelaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
17Trupa de dans modern: United Dance Crew--Maghiară-
18Trupa de Dansuri Populare Maghiare--Maghiară-
19Trupa de Dansuri Populare Româneşti--Română-
20Velcherean AlexandraXI AMatematică-InformaticăRomânăReal

Excelenţă Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Adorjáni BíborkaVIII BGimnaziuMaghiară-
2Béres VinceVI BGimnaziuMaghiară-
3Botos VilmosXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
4Câmpean AlexandraVI AGimnaziuRomână-
5Ciocan Ariana RoxanaI AClasă primarăRomână-
6Ciocan Răzvan AdrianIV AClasă primarăRomână-
7Graur Claudiu ŞerbanIV AClasă primarăRomână-
8Kovács TimeaVII BGimnaziuMaghiară-
9Máté Magdolna KrisztinaVI BGimnaziuMaghiară-
10Mátéfi-Takács TamaraX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
11Merdariu AndreeaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
12Moldovan AndreiIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
13Molnár AnnaVII BGimnaziuMaghiară-
14Păltineanu Vlad AlexandruVIII AGimnaziuRomână-
15Péter IstvánXII GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
16Pop SabinaVII AGimnaziuRomână-
17Radu Glória AlexiaVI BGimnaziuMaghiară-
18Secară Călin BogdanIV AClasă primarăRomână-
19Seiranian MeriXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
20Siklodi OrsolyaV BGimnaziuMaghiară-
21Szabó NorbertVII BGimnaziuMaghiară-
22Szegedi ZsoltVII BGimnaziuMaghiară-
23Székely SzidoniaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
24Szöcs LeventeXII GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
25Tătar MariusX AMatematică-InformaticăRomânăReal
26Văsieşiu VictorVIII AGimnaziuRomână-

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Ciurca TudorXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
2Fazakas ÁgotaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
3Laslo Sergiu ŞtefanXII FŞtiinţe SocialeRomânăUman
4Moşneag Ioana EmiliaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Mureşan BogdanXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Nagy OrsolyaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
7Oltean RăzvanXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2014-2015 este 97.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking