sigla

Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2014

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2013-2014. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Balas AndaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
2Boca Alexandra ŞtefanaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Bonta Vlad ValentinXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
4Brustur DeliaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Cernat DianaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Chelărescu Paul ConstantinXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
7Ciurca TudorXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
8Cîmpeanu Oana MariaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
9Corbet-Nits Andrei AlexandruXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Dumbravă Diana MariaX EFilologieRomânăUman
11Florea Andra IoanaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Georgescu Sabina LigiaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
13Gherman Anda VeronicaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Hărşan RalucaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Hilberth DenisVIII AGimnaziuRomână-
16Horea Horea ŞtefanX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
17Ilovan Mara ConstantinaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Lazăr AlinaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
19Lazăr Bianca AndreeaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
20Matei AdrianX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
21Mazilu Alina AlexandraXI FŞtiinţe SocialeRomânăUman
22Mkrtchyan ElenaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
23Moldovan Andreea CristinaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
24Moldovan AndreiX AMatematică-InformaticăRomânăReal
25Moldovan Cezara Anca DenisaVIII AGimnaziuRomână-
26Moldovan Diana LaviniaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
27Moldovan Roxana SimonaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
28Morar AndreeaXI EFilologieRomânăUman
29Mureşan Corina AdelaIX DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
30Mușat AndreeaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
31Pologea RuxandraX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
32Pop Anca MariaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
33Şeulean Andreea CosminaXII EFilologieRomânăUman
34Şoptărean Laura MădălinaXI EFilologieRomânăUman
35Tolan CristianX AMatematică-InformaticăRomânăReal
36Umbrărescu Cosmin ŞtefanXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
37Vlasiu FlaviusVII AGimnaziuRomână-
38Vultur OanaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Artistică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Balázs BeátaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
2Bondoc Alexandra GeorgianaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
3Csibi Kriszta ZsuzsannaVIII BGimnaziuRomână-
4Csíki Ferenc AttilaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
5Fekete TamásXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
6Haba RalucaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Imreh Tihamér SándorXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
8Makkai AttilaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
9Moldovan Ioana OlivianaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
10Moldovan Octavia LauraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Răuţă Alexandra RalucaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
12Szilágyi TimeaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
13Szövérfi RenátaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
14Trupa de Dansuri Populare Maghiare--Maghiară-
15Trupa de Dansuri Populare Româneşti--Română-

Excelenţă Sportivă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Barabási Zalán BotondV BGimnaziuMaghiară-
2Bentea BogdanVI AGimnaziuRomână-
3Béres VinceV BGimnaziuMaghiară-
4Constantienscu Medeea MariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
5Dán Edina MelindaX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
6Demeter SzabolcsVI BGimnaziuMaghiară-
7Kiss LeventeVIII BGimnaziuMaghiară-
8Kósa-Ráksi RebekaXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
9Kovács TimeaVI BGimnaziuMaghiară-
10Luca Diana MădălinaXII EFilologieRomânăUman
11Molnár AnnaVI BGimnaziuMaghiară-
12Opriş Daniela LauraXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
13Péter IstvánXI GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
14Potcoavă Dumitru MădălinXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
15Radu Glória AlexiaV BGimnaziuMaghiară-
16Sbârcea Bogdan DanXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Seiranian MeriX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
18Steff NorbertXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
19Székely SzidóniaX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
20Szőcs LeventeXI GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
21Toth Krisztina KatalinV BGimnaziuMaghiară-
22Văsieşiu VictorVII AGimnaziuRomână-
23Zajzon-Bódis TamásXI GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman

Loialitate faţă de şcoală

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Badiu Daria MariaXII EFilologieRomânăUman
2Consiliul Elevilor Colegiului Naţional „Unirea”--Maghiară-
3Dacher DanielXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Grama PaulXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Maier Mihai AlexandruXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Mera Corina MariaXI DŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
7Moga Anca IoanaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
8Socol CătălinXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
9Trupa de dans modern: United Dance Crew--Maghiară-

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2013-2014 este 85.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking