sigla

Despre noi Colegiul Naţional „Unirea”

Premii de Excelenţă 2013

Tabele cu elevii Colegiului Naţional „Unirea” din Tîrgu Mureş distinşi cu Premii de Excelenţă în anul şcolar 2012-2013. Aceste premii se acordă anual, în cadrul Zilelor Colegiului Naţional „Unirea”. Tabelele sunt sortate în ordine alfabetică.

Premii de Excelenţă

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Cernat DianaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
2Cimpoieru AndreeaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
3Cîmpeanu Oana MariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
4Cloanţă Andreea MarilenaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Corbet-Nits Andrei AlexandruXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Cozma CătălinXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
7Cristescu LiviuXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
8De-Vries Anna MáriaVIII BGimnaziuMaghiară-
9Egresi HajnalX GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
10Fărcaş IonuţXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
11Georgescu Sabina LigiaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
12Gherman Anda VeronicaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Hărşan RalucaVIII AGimnaziuRomână-
14Horea Horea ŞtefanIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
15Loghin Andreea CarlaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
16Matei AdrianIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
17Moldovan Diana LaviniaX AMatematică-InformaticăRomânăReal
18Morar AndreeaX EFilologieRomânăUman
19Moşneag Ioana EmiliaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
20Pişcu Vlad GeorgeX AMatematică-InformaticăRomânăReal
21Pop Anca MariaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
22Şeulean Andreea CosminaXI EFilologieRomânăUman
23Umbrărescu Cosmin ŞtefanX AMatematică-InformaticăRomânăReal
24Văcar Anda ValeriaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
25Vészi BlankaVIII BGimnaziuMaghiară-
26Vultur OanaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Excelenţă Academică

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Baghiu Bianca Diana XII EFilologieRomânăUman
2Baternai YvetteV BGimnaziuMaghiară-
3Benedek KristofVI BGimnaziuMaghiară-
4Bentea BogdanV AGimnaziuRomână-
5Boca Alexandra ŞtefanaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Bondoc Alexandra GeorgianaXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
7Călugăr Iulia IoanaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Cămărășan Anca CarolinaV AGimnaziuRomână-
9Cimpăian Mihaela MariaX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
10Cimpoieru AndreeaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Cîmpeanu Oana MariaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
12Cojocaru VicențiuV AGimnaziuRomână-
13Dósa GáspárV BGimnaziuMaghiară-
14Dumbrava Diana MariaIX EFilologieRomânăUman
15Fola Paula BiancaIX EFilologieRomânăUman
16Georgescu Sabina LigiaIX AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Gherman Anda VeronicaX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
18Horga Miruna MariaV AGimnaziuRomână-
19Jánosi AnnamáriaIX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
20Jánosi HannaX GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
21Kiss LeventeVII BGimnaziuMaghiară-
22Magyari ZsuzsannaVII BGimnaziuMaghiară-
23Man RareşX FFilologieRomânăUman
24Moldovan Cezara Anca DenisaVII AGimnaziuRomână-
25Moldován Imola ZsuzsannaXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
26Morar AndreeaX EFilologieRomânăUman
27Nemes József NorbertXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
28Pogăcean Manuela ClaudiaVIII AGimnaziuRomână-
29Pop Anca MariaIX CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
30Purcar TiaVII BGimnaziuMaghiară-
31Rusu Mara CristinaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
32Sand DanielaIX DŞtiinţe SocialeRomânăUman
33Seiranian MeriIX EFilologieRomânăUman
34Szekély SzidóniaIX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
35Şeulean Andreea CosminaXI EFilologieRomânăUman
36Tamas Gabriella TimeaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
37Toth-Dániel Orsolya ViktóriaIX FŞtiinţe SocialeRomânăUman
38Văcar Anda ValeriaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
39Vészi BlankaVIII BGimnaziuMaghiară-
40Vintilă Cristina AlexandraVIII BGimnaziuMaghiară-
41Vlasiu FlaviusVI AGimnaziuRomână-

Premii Culturale

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Asztalos HunorXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
2Avram Mihai TudorXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
3Badiu Daria MariaXI EFilologieRomânăUman
4Comşa OanaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
5Costea BiancaXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
6Dumbravă Ioana LauraXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
7Kiss LeventeVII BGimnaziuMaghiară-
8Luca Diana MădălinaXI EFilologieRomânăUman
9Magos IstvánXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Mustocea Raluca MariaXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
11Opriş Daniela LauraXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
12Péter IstvánX GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
13Pintea RucsandraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
14Pojoga MădălinaXII EFilologieRomânăUman
15Pol MădălinaXII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
16Potcoavă Dumitru MădălinX AMatematică-InformaticăRomânăReal
17Steff NorbertXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
18Szekély SzidóniaIX BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
19Szőcs LeventeX GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman
20Szőts DánielVIII BGimnaziuMaghiară-
21Şerbănaţi TudorX FŞtiinţe SocialeRomânăUman
22Ţucă Patricia AlexandraX AMatematică-InformaticăRomânăReal
23Zajzon-Bódis TamásX GŞtiinţe SocialeMaghiarăUman

Voluntariat

Nr.Nume ClasaSpecializareSecţiaProfil
1Badiu Daria MariaXI EFilologieRomânăUman
2Bonta Ioana PatriceaXII EFilologieRomânăUman
3Dacher DanielXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
4Fülöp RenátaXII BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
5Grama PaulXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
6Luca Diana MădălinaXI EFilologieRomânăUman
7Maier Mihai AlexandruXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
8Mihu Anda MariaX EFilologieRomânăUman
9Niculescu RalucaXII AMatematică-InformaticăRomânăReal
10Opriş Daniela LauraXI DŞtiinţe SocialeRomânăUman
11Petra Alina MariaXI EFilologieRomânăUman
12Pintea RucsandraXII CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal
13Pop Iulia XII DŞtiinţe SocialeRomânăUman
14Sabău Iulia OanaXI EFilologieRomânăUman
15Socol CătălinXI AMatematică-InformaticăRomânăReal
16Steff NorbertXI BŞtiinţe ale NaturiiMaghiarăReal
17Vultur OanaXI CŞtiinţe ale NaturiiRomânăReal

Numărul total de premii acordate în anul şcolar 2012-2013 este 107.


mecsigla M E N Ministerul Educaţiei Naţionale

facebook Facebook Like Colegiul Naţional „Unirea” Trafic Ranking